Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   Stabilire euro (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/384204-stabilire-euro.html)

VwV~GLF~ 06-08-13 08:31

Stabilire euro
 
Salut ! Vreau sa cumpar un bmw 320d din Germania. Ma orientez spre modelul facelift cel de 150 cp si sa nu fie sub 2004. Acum ma tot confrunt cu toate forumurile si discutiile legate de recunoasterea acestuia in Romania ca norma de poluare...Eu as vrea sa iasa Euro 4 bineintels. Ce ziceti ,ce sanse am si catre ce ar trebui sa ma orientez (an,euro din brief,etc) sa il scoata romanasii nostrii euro 4 ? Multumesc

Budy_ 06-08-13 08:49

Re: Stabilire euro
 
Quote:

Originally Posted by VwV~GLF~ (Post 5543223)
Salut ! Vreau sa cumpar un bmw 320d din Germania. Ma orientez spre modelul facelift cel de 150 cp si sa nu fie sub 2004. Acum ma tot confrunt cu toate forumurile si discutiile legate de recunoasterea acestuia in Romania ca norma de poluare...Eu as vrea sa iasa Euro 4 bineintels. Ce ziceti ,ce sanse am si catre ce ar trebui sa ma orientez (an,euro din brief,etc) sa il scoata romanasii nostrii euro 4 ? Multumesc

il scoti lejer euro 4. 2002-2004.

VwV~GLF~ 06-08-13 09:47

Re: Stabilire euro
 
Mersi pt raspuns ! Si eu sper sa il scoata euro 4 pt ca e o diferenta destul de mare intre 3 si 4 la timbrul de mediu...

VwV~GLF~ 06-08-13 19:38

Re: Stabilire euro
 
Astept si alte pareri sau chiar situatii reale ...

Budy_ 06-08-13 21:10

Re: Stabilire euro
 
Quote:

Originally Posted by VwV~GLF~ (Post 5543700)
Astept si alte pareri sau chiar situatii reale ...

Pai ce pareri sa mai astepti,daca iei dupa 2002...e euro 4...de preferat ar fi sa iei 2003 -2004..sa fii SIGUR.

VwV~GLF~ 07-08-13 05:58

Re: Stabilire euro
 
Da...sa dea domnu sa fie asa cum zici,da stiu caz in care omu si-a adus masina din 2003 cu euro 4 in germania si magarii de la rar de la noi au scos-o euro 3....mi-e oarecum totusi.

Budy_ 07-08-13 14:22

Re: Stabilire euro
 
Quote:

Originally Posted by VwV~GLF~ (Post 5543951)
Da...sa dea domnu sa fie asa cum zici,da stiu caz in care omu si-a adus masina din 2003 cu euro 4 in germania si magarii de la rar de la noi au scos-o euro 3....mi-e oarecum totusi.

Deci 318d,318i facelift sunt EURO 4.100 %...
99 % si 320D..logic ar fi.Mai bine cauti tabelul cu lista de motoare euro 4 de il au astia la RAR.

VwV~GLF~ 07-08-13 15:46

Re: Stabilire euro
 
Daca-mi zici unde gasesc tabelul ar fi si mai bine ca eu il caut de ceva vreme si nu gasesc nimic.. :)

shady_rulls 07-08-13 18:29

Re: Stabilire euro
 
salut,

uite aici gasesti pentru euro 3 poate te ajuta la ceva

http://www.rarom.ro/cs-uploads/Liste_euro3.pdf

VwV~GLF~ 07-08-13 18:40

Re: Stabilire euro
 
Ok mersi...pai dupa tabel bmw 320d cu 110 kw nici macar nu apare, deci nu e incadrat la euro 3 :) Dar in schimb am gasit golf 4 1.4 cel de 55 kw care e in tabel ..nu cred ca ar trebui sa fie deoarece eu am modelul respectiv si e euro 4...si din cate am inteles tabelul e tot pt euro 3 ?!...

cristinell 08-08-13 01:53

Re: Stabilire euro
 
din cate stiu eu, daca in acte la germani scrie euro 4, pai asa trebuie sa iasa masina si la noi la rar.


All times are GMT +2. The time now is 00:11.

- Copyright 2026 4Tuning