Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Porsche (https://forum.4tuning.ro/289-discutii-porsche.html)
-   -   Intalnire anuala 2013 RO (https://forum.4tuning.ro/289-discutii-porsche/383979-intalnire-anuala-2013-ro.html)

Motanul 04-08-13 09:46

Intalnire anuala 2013 RO
 
Au fost deja cateva tentative de discutii sa dam o tura pe un traseu interesant cu masinile (transalpina sau ceva similar in centrul tarii sa ajunga toata lumea usor). Eu tehnic nu prea mai am probleme cu masina - deci intru si eu in hora.

Avand invedere ca nu am AC as prefera sfarsitul lui august sau inceputul lui septembrie.

Amatori? :?:

morghen 04-08-13 10:29

Re: Intalnire anuala 2013 RO
 
Am fost ieri la o tura cu trapa data jos si geamurile coborate....daca nu te plimbi prin oras nu ai nevoie de clima nici la 35°C :)
Dar si eu as prefera august/septembrie pt ca atunci am liber.

Daca organizam, as vrea sa facem si un mic targ de piese...fiecare aduce ceva pt schimb/vanzare.

Mi-ar place sa facem o intalnire undeva in Austria...stiu ca e mult de mers pt majoritatea...dar se merita.

Motanul 04-08-13 14:27

Re: Intalnire anuala 2013 RO
 
Cam toti pe care ii stiu in Bucuresti au 2 masini. Eu sunt oaia neagra fara nicio masina de piese. Eu abia acum strang piese pentru una :D; Eu am de dat doar fisele vechi de bujii.

De la tine din Arad e usor sa vrei in Austria (ajungi mai repede decat ajung eu de la Bucuresti la Arad; basca ca ai drumuri mult mai bune). Este o idee de luat in seama pentru anul viitor. (anul asta mi-am cam consumat zilele de concediu).
Poate pana la anul repar sau schimb cutia + vopsesc integral masina.

Oricum ma ofer sa-ti aduc eu din Bucuresti daca gasesti vreo piesa sa-ti convina. (cu bancheta spate rabatata intra si o aripa - stiu eu din experienta).

Daca este pe alese eu as vota pentru sfarsitul lui August; Sa vedem cine mai participa si dupa asta fixam data.

frost_dani 05-08-13 09:29

Re: Intalnire anuala 2013 RO
 
Primiti si jeep-uri? :D

morghen 05-08-13 10:59

Re: Intalnire anuala 2013 RO
 
primim, numa sa se anunte lumea...ca dupa cum vezi...deocamdata vorbim in 3 :)

Motanul 05-08-13 14:22

Re: Intalnire anuala 2013 RO
 
Acum cinstit vorbind cam 3-6 924 sau 944 circula in tara asta...
Restul (o gramada) sunt de vanzare :D

Daca ne strangem 3 eu zic ca deja suntem majoritate.

Chelie 08-08-13 07:16

Re: Intalnire anuala 2013 RO
 
E greu de organizat asa ceva:sad:

Motanul 08-08-13 12:15

Re: Intalnire anuala 2013 RO
 
Daca si aici unde suntem 2-3 este greu ce sa mai zicem pe vwforum unde vin 70-100 de persoane. Acolo ai nevoie de 2 hoteluri mari ca sa cazezi atatia oameni.
Daca fixam o data si un nr. de persoane putem gasi si cazare si locuri de vizitat / restaurante etc. Eu nu sunt mofturos - de la cort la hotel de 4 stele puteti sa alegeti orice.

Punctul central al atentiei din punctul meu de vedere este drumul si sa ne cunoastem un pic mai bine (noi si masinile noastre :D ).
Restul sunt detalii...

cristian boy 08-08-13 21:10

Re: Intalnire anuala 2013 RO
 
Vorbim băieți ,buna propunere sper sa am liber. Pentru ca am terminat vacanța si din August lucrez cam toate simbetele..

Motanul 11-08-13 18:50

Re: Intalnire anuala 2013 RO
 
Hai ca sunt culmea neseriozitatii. Eu vin cu propunerea si tot eu o aman :D

Initial doream sa vopsesc doar aripile fata pentru niste mici puncte de rugina. Adica in maxim o saptamana terminam. M-a prins microbul vopsitului si am hotarat sa o vopsesc pe toata...

Nu cred sa termin mai devreme de sfarsitul lui August. Adica se reporteaza pentru septembrie intalnirea anuala.

Alex_cristocea 15-08-13 23:59

Re: Intalnire anuala 2013 RO
 
pana o sa facem o intalnire la nivel national eu zic sa ne adunam macar cei din Bucuresti intr-un weekend.

Motanul 18-08-13 15:29

Re: Intalnire anuala 2013 RO
 
Dau eu sfoara in tara cand termin masina de vopsit. Eu abia astept sa ne strangem macar de o poza.
In Bucuresti ne strangem usor 3-4 macar.

Motanul 23-09-13 19:36

Re: Intalnire anuala 2013 RO
 
Masina este gata; Eu sunt disponibil de acum. Propun sa fie o zi a saptamanii ca in WE mai pleaca fiecare din Bucuresti si este mai greu sa ne strangem. Propuneti voi o locatie. Ora propun sa fie 18-19.00

Alex_cristocea 23-09-13 22:38

Re: Intalnire anuala 2013 RO
 
E o idee buna in cursul saptamanii. Ar fi bine sa alegem un loc sa fie usor accesibil pentru toti si sa fie si ceva parcare.

Alex_cristocea 23-09-13 22:40

Re: Intalnire anuala 2013 RO
 
Cum vi se pare zona de Nord a Buc ca si loc de intalnire?


All times are GMT +2. The time now is 23:11.

- Copyright 2024 4Tuning