Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Femei (https://forum.4tuning.ro/28-femei.html)
-   -   Sfaturi pentru o necunoscatoare (https://forum.4tuning.ro/28-femei/383285-sfaturi-necunoscatoare.html)

minty 28-07-13 18:32

Sfaturi pentru o necunoscatoare
 
Deci am luat si eu ca fetele de 18 ani permisul,acum urmeaza masina...problema e ca am un buget...restrans..maxim 2000 EUR,dar de preferat pana in 1500,nu vreau sa fac o investitie prea mare pentru ca nu intentionez sa tin masina mai mult de un an.
As vrea cateva sugestii despre masini micute,consum mic...ceva pe care sa ma invat mai bine dar care nu ma faca sa o conduc in sila,deci si draguta. Eu am dat internetul peste cap cautand si nu am gasit absolut nimic in banii astia..la care sa pot si sa ajung..pentru ca merg cu verisorii mei si nu sunt dispusi sa parcurga o distanta prea mare ca sa-i cumpere mezinei masinuta de stricat :x
Parintii mei nu conduc,eu am cunostinte limitate in materie de masini si nu vreau sa-mi mai fie bagate pe gat masini care nu-mi plac la aspect dar care sunt totusi fiabile:D

ZerO_CooL 28-07-13 19:10

Re: Sfaturi pentru o necunoscatoare
 
Iti recomand Tico.

Alexutzzz 28-07-13 19:51

Re: Sfaturi pentru o necunoscatoare
 
Ford Ka,Vw lupo sau Smart For Two

Gaby_Slo 28-07-13 22:08

Re: Sfaturi pentru o necunoscatoare
 
gasesti opel corsa c cu aer conditionat in 1500e.

myk-e 28-07-13 22:58

Re: Sfaturi pentru o necunoscatoare
 
Ai mesaj privat.

julaikos 29-07-13 08:59

Re: Sfaturi pentru o necunoscatoare
 
Corsa,lupo,oricare dihanie dinasta mica dar musai ia una cu AC(functional!) si s-ar putea sa nu te desparti de ea asa repede(1an).

minty 29-07-13 16:14

Re: Sfaturi pentru o necunoscatoare
 
M-am fixat pe lupo..desi nu sunt prea optimista ca o sa gasesc,iar a2a optiune ar fi corsa :D acum urmeaza doar sa caut in continuare si poate am noroc:D

Multumesc pentru sugestii

john17 29-07-13 16:42

Re: Sfaturi pentru o necunoscatoare
 
Sfatul meu e sa nu te grabesti si neaparat sa verifice masina cineva priceput/de meserie, eventual chiar la reprezentanta marcii. Sunt enorm de multe masini manarite pe piata - si nu vb doar de "traditionala" operatiune de modificare a kilometrajului, ci daune refacute din bucati, cu airbaguri lipsa sau puse de forma unele avute la indemana etc. Multi vanzatori daca au ceva de ascuns se sperie doar cand aud de reprezentanta!

Quote:

Originally Posted by ZerO_CooL (Post 5536922)
Iti recomand Tico.

In nici un caz! Dpdv siguranta este 0 barat, in Germania nici nu a avut vreodata voie sa fie inmatriculat!

minty 29-07-13 20:55

Re: Sfaturi pentru o necunoscatoare
 
Quote:

Originally Posted by john17 (Post 5537572)
Sfatul meu e sa nu te grabesti si neaparat sa verifice masina cineva priceput/de meserie, eventual chiar la reprezentanta marcii. Sunt enorm de multe masini manarite pe piata - si nu vb doar de "traditionala" operatiune de modificare a kilometrajului, ci daune refacute din bucati, cu airbaguri lipsa sau puse de forma unele avute la indemana etc. Multi vanzatori daca au ceva de ascuns se sperie doar cand aud de reprezentanta!


In nici un caz! Dpdv siguranta este 0 barat, in Germania nici nu a avut vreodata voie sa fie inmatriculat!



tico nu e pentru mine..suna cam superficial dar nu ma omor dupa aspect..si la 1.80 e prea micuta pt mine + vreau sa o mai si vand dupa nu sa stea sa rugineasca...si asta ar fi foarte greu

KAY_ 29-07-13 22:04

Re: Sfaturi pentru o necunoscatoare
 
Quote:

Originally Posted by minty (Post 5537732)
tico nu e pentru mine..suna cam superficial dar nu ma omor dupa aspect..si la 1.80 e prea micuta pt mine + vreau sa o mai si vand dupa nu sa stea sa rugineasca...si asta ar fi foarte greu

1.80 ,si ce greutate ai ?

minty 30-07-13 00:38

Re: Sfaturi pentru o necunoscatoare
 
Quote:

Originally Posted by KAY_ (Post 5537788)
1.80 ,si ce greutate ai ?

are asta importanta?:)) am spus doar ca pentru inaltimea mea e cam inghesuita

KAY_ 30-07-13 02:16

Re: Sfaturi pentru o necunoscatoare
 
Are are.daca ai 100+ si o sa te stranga masina ???

minty 30-07-13 10:36

Re: Sfaturi pentru o necunoscatoare
 
daca am 100+ imi iau tractor :shock:

Mustang 30-07-13 16:56

Re: Sfaturi pentru o necunoscatoare
 
Quote:

Originally Posted by KAY_ (Post 5537788)
1.80 ,si ce greutate ai ?

Ce om, bai frate, ce om... :lol::lol::lol:

minty 04-08-13 11:56

Re: Sfaturi pentru o necunoscatoare
 
mda deci mi-am luat un ford ka si m-am decis sa ii fac tuning :)) am in plan o vopsire+schimbat de faruri si sa vad ce ii fac pe interior :D


All times are GMT +2. The time now is 11:13.

- Copyright 2024 4Tuning