Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Saptamanale (https://forum.4tuning.ro/704-saptamanale.html)
-   -   Pontiac Sunfire (https://forum.4tuning.ro/704-saptamanale/382443-pontiac-sunfire.html)

Reme 19-07-13 21:50

Pontiac Sunfire
 
6 Attachment(s)
Un battle pe o masina nu prea frumoasa careia baietii au reusit sa ii schimbe aspectul cu mult.

Masina de concurs:

http://t.imgbox.com/abwicHpn.jpg

Participanti:

1. 18BSV
2. Cannonball
3. Cubteen
4. Mehe
5. Pocol
6. Reme

Reme 19-07-13 21:52

Re: Pontiac Sunfire
 
votez Pocol, imi place cel mai mult!

lovenady 19-07-13 21:56

Re: Pontiac Sunfire
 
vot cannon

JDV 19-07-13 22:18

Re: Pontiac Sunfire
 
Vot Pocol, minunat a iesit.
Se pare ca Mehe si Cubteen au ramas inca in era nfs u2 si f&f 1. Oribil

Mehe 20-07-13 04:53

Re: Pontiac Sunfire
 
votez pt 18BSV. de ce ? simplu :) s-a apropiat cel mai mult de stilul pe care il apreciez cel mai mult la o masina :)

canonball , prea simplu :( ma asteptam sincer la un full brush pacatos de la tine

cubteen , idee buna dar executia mai trebuie exersata :)

pocol , e ok masina dar ... prea simpu , si cam intunecta nu se vad detaliile

reme , faina de tot ce ai scos din ea , in ordinea preferintelor ar fi a 2-a :) canon a3-a , pocol a 4-a


@jdm , mersi de comm , si ca fapt divers te invit in topicul meu (showroom) sa imi sugerezi cum trebuia sa o fac sa ma situez in epoca asta :)
mie si probabil si lui cubteen ne place stilul hard ,puteam sa fac ceva simplu dar nu ma reprezinta pe mine banalitatiile . eu cand fac ceva frebuie sa indepineasca urmatoarele caracteristici :
- sa fie unicat (ca mine)
- sa fie special (ca mine)
- sa fie cat mai spre stilul japonezilor gen drift (intelegi ideea)
- sa se vada ca e muncit cu mana personala (ma deprima c/p-ul)
- sa ia ochii , ca o adevarata valoare, adevarat
- sa se distinga de banalitati gen o lucrare in care sunt puse doar niste roti , trantit un spoiler , umpic lasata si un efect ceva sa dea "bine" sau un bg schimbat , mai pe scurt o lucrare de 20-30min cum sunt peste tot pe fel de fel de situri de "arta" si amatoreala la rece (*afirmatia trebuie tratata ca un exemplu generalizat, nu precum un atac la nici un membru al Comunitatii 4Tuning)
- sa aibe intotdeuna o culoare candy , pana imi amintesc cum o fac metalizat

Manson 20-07-13 16:17

Re: Pontiac Sunfire
 
iti pun eu o lucrare daia de a mea de zici u ca e de 20-30 min si ea e de 3 zile....

Mehe 20-07-13 19:45

Re: Pontiac Sunfire
 
Quote:

Originally Posted by Manson (Post 5531104)
iti pun eu o lucrare daia de a mea de zici u ca e de 20-30 min si ea e de 3 zile....

si ce legatura are asta cu poll-ul :)) in plus te ataci singur , citeste ce am scris in paranteza ( lucrarile tale nu intra in discutie - daca citesc titlul topicului , e vorba de un sondaj de opinie nu cate zile iti ia tie o tigaie :) )

UndergroundDesigns 21-07-13 07:57

Re: Pontiac Sunfire
 
Manson se referea la faptul ca tu gresesti amarnic daca crezi ca o lucrarea de-a lui,de-a lui Reme si multi altii care ,,practicam" clean look-ul sau german style sau stance cum vrei tu sa-i zici dureaza doar atat .El ti-a spus prin acel comment ca desi tu crezi ca se lucreaza 20-30 de min se lucreaza cam 3 zile...

Peace,UD!

Manson 21-07-13 12:40

Re: Pontiac Sunfire
 
Multe persoane pe forumul asta care au aparut si nu stiu decat sa comenteze si pretentii. Cand va va reusi macar sa puneti o roata calumea si sa nu mai suferiti de brush atunci ridicati-va cu pretentii.

ON: toti din challenge au rotile pe spate aiurea puse. unii si alea de pe fata. acum sa nu inceapa lumea sa zica ca asa am vrut si dastea. balarii.....

OFF: iar mehe daca vrei facem un battle pe orice masina vrei tu si eu o fac "tigaie" cum ai zis tu si tu go go go NFS ce zici????

Mehe 21-07-13 16:50

Re: Pontiac Sunfire
 
Quote:

Originally Posted by Manson (Post 5531605)
OFF: iar mehe daca vrei facem un battle pe orice masina vrei tu si eu o fac "tigaie" cum ai zis tu si tu go go go NFS ce zici????

mi-ar face placere , dar nu am timp :) prin septembrie cand iau concediu daca vrei :D


All times are GMT +2. The time now is 17:57.

- Copyright 2024 4Tuning