Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini BMW de vanzare (https://forum.4tuning.ro/482-masini-bmw-vanzare.html)
-   -   BMW E46 320d (https://forum.4tuning.ro/482-masini-bmw-vanzare/381975-bmw-e46-320d.html)

ciuk 16-07-13 20:52

BMW E46 320d
 
1 Attachment(s)
A sosit timpul sa imi vand masina personala. Masina este de vanzare de ceva timp pe alte site-uri, acum o pun si aici.

E46 320d 150cp 2002 facelift 215.000 km

Masina a fost cumparata pe 30.10.2008 din Germania si inscrisa la noi pe 12.12.2008. Taxa este platita si nerecuperata.

Turbina noua GARRETT (12.07.2013) - Garantie 12 luni

O data cu turbina am schimbat uleiul, filtru de ulei, filtru de aer, filtru de motorina, am curatat intercooler-ul si egr-ul, baia de ulei si am inlocuit filtru epurator. Am verificat sistemul de admisie a aerului si sistemul de ungere al turbosuflantei si am amorsat turbina. Mentionez ca masina functiona inainte sa schimb turbina, am preferat sa previn pt. a nu creea probleme mai mari.

Pe partea mecanica recent s-au schimbat urmatoarele (07.05.2013):

Inlocuit bieleta antiruliu
Inlocuit bascula fata dr
Inlocuit bieleta directie dr
Inlocuit saboti + discuri spate
Inlocuit placute frana
Reglare geometrie

Mai trebuie schimbata o brida stabilizatoare fata dr si cam atat.

Km sunt reali si se pot verifica oriunde.

Chestii adaugate de mine:

> Bara fata M look
> Angel Eyes CCFL
> Grile negru mat
> Jante 17 OZ 35th Anniversary (cauciucuri ContiSportContact 3 SSR RF, 225/45/17)
> Arcuri Eibach SportLine
> CD-Player BMW Business Alpine
> Volan sport piele cu comenzi (retrofit complet, XXL)

Si cateva dotari:

> Climatronic
> BC
> Cotiera fata-spate
> Pilot automat
> Geamuri electrice fata-spate
> Oglinzi electrice si incalzite

Si altele obisnuinte

Trebuie sa se inteleaga ca nu vand masina pentru ca am schimbat turbina sau chestii de genu, sunt foarte multumit de masina si acum pot sa spun ca merge mai bine decat atunci cand am achizitionat-o. Pur si simplu vreau sa trec la un model mai nou. Este la vanzare de mai bine de 1 luna, cu un pret destul de mare drept urmare am fost deranjat doar cu variante. Acum o pun zic eu la un pret real in comparatie cu ce masini gasesti pe la 5500~ da-te inapoi si cine stie cum ingrijite. Daca cineva are impresia ca pretul cerut de mine este unul mare (ca cumparator) rog sa se orienteze spre alta masina, piata este generoasa, sunt E46 si la 5000 de euro inmatriculate.

http://imageshack.us/a/img843/8561/pj9l.jpg

http://imageshack.us/a/img703/8165/64ob.jpg

http://imageshack.us/a/img843/5897/3aso.jpg

http://imageshack.us/a/img836/378/t5f6.jpg

http://imageshack.us/a/img832/930/no60.jpg

http://imageshack.us/a/img703/8898/9n47.jpg

http://imageshack.us/a/img607/3593/dvya.jpg

http://imageshack.us/a/img836/7850/xmjk.jpg

Pret: 6300 euro - usor negociabil.
Telefon: 0727.745.195

bavaryame 17-07-13 08:19

Re: BMW E46 320d
 
Frumoasa si pare bine ingrijita mult success la vanzare eu cred ca este un pret destul de corect si asa cum ai spus cine considera ca este prea mult sa se orienteze catre un tico ;)

ciuk 17-07-13 09:15

Re: BMW E46 320d
 
nu pare, este ingrijita obsesiv. nu a fost lasata murdara doar cat timp am fost plecat din tara. in rest interior/exterior impecabil la orice ora :lol:

mersi.

dj_eros 17-07-13 09:20

Re: BMW E46 320d
 
iti dau pisica si iti mai dau o diferenta ?:)) glumeam, lume buna daca vreti masina buna nu stati pe ganduri omul este tampit ca o vinde dar profitati voi de asta daca vreti o masina super ok din toate punctele de vedere ;)

ciuk 19-07-13 16:18

Re: BMW E46 320d
 
mersi mersi :D trebuie si upgrade...na :)

ciuk 28-07-13 11:47

Re: BMW E46 320d
 
UP

Si diverse poze.

Recent facute:

http://s13.postimg.org/69hteujlz/DSCF6118ed.jpg

http://s14.postimg.org/70wbnfqfl/DSCF6119ed.jpg

http://s13.postimg.org/c1hxlztfr/DSCF6120ed.jpg

http://s13.postimg.org/mcyvseaiv/DSCF6121ed.jpg

Si mai vechi:

http://imageshack.us/a/img9/7109/20121105040.jpg

http://imageshack.us/a/img607/5555/20121105039.jpg

http://imageshack.us/a/img23/6858/20121105037.jpg

http://imageshack.us/a/img829/6990/i...2574776516.jpg

ciuk 17-09-13 16:57

Re: BMW E46 320d
 
6150 euro neg

ciuk 08-10-13 13:25

Re: BMW E46 320d
 
valabil 5950 euro

ciuk 21-10-13 17:10

Re: BMW E46 320d
 
5800 usor negociabil

astazi am scos si adeverinta ANAF scrie clar negru pe alb ca taxa a fost platita si nerecuperata

ciuk 07-11-13 13:51

Re: BMW E46 320d
 
valabil 5650 euro

ciuk 02-12-13 13:26

Re: BMW E46 320d
 
se poate inchide


All times are GMT +2. The time now is 18:16.

- Copyright 2026 4Tuning