Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   Parere Golf V (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/381073-parere-golf.html)

FordFiesta222 07-07-13 17:09

Parere Golf V
 
Zilele astea as dori sa imi iau un Golf V (secondhand), am gasit cateva pe net si as dori niste pareri:

Majoritatea golfurilor pe care le-am gasit au 150.000 km (e vreo problema in asta?)

Si ce motorizare a-ti recomanda ?

1.6 benzina sau 1.9 diesel ?


Va multumesc !

chiritacostel 07-08-13 12:10

Re: Parere Golf V
 
nu stiu daca iti sunt de ajutor eu sunt un posesor de golf 5 am cumparato la 120 de mii de km motorizare 1.4 si deja am o problema care nu pot sa ii dau de capat cu presiunea uleiului . parerea mea as incerca un disel nu benzina

ZaShark 09-08-13 13:20

Re: Parere Golf V
 
Daca iti iei 1.9 nu ar fi o problema. Acum depinde si ce buget ai. Eu cand am luat masina avea 126.000 si nu am avut nici o problema la ea ( doar niste ulei la EGR care am inteles ca e boala lor ). In rest masina foarte fiabiala. Daca vrei motorina, sa te feresti de motoarele 2.0 sub 2008 ( sau 2007, un coleg poate ma corecteaza daca gresec ) avand probleme cu injectoarele si volanta.

stefz 20-08-13 00:26

Re: Parere Golf V
 
Motoarele 1.9 tdi mi se pare cele mai fiabile motoare. Cunosc taximetristi care au 600.000 km cu ele :) Intradevar, motoarele 2.0 sub 2008 sunt varza.


All times are GMT +2. The time now is 06:13.

- Copyright 2026 4Tuning