![]() |
Kadettu' meu(in curs de dezvoltare):)
4 Attachment(s)
cateva poze cu bolidul meu:)
|
Re: Kadettu' meu(in curs de dezvoltare):)
Poate ne dai mai multe informati despre ea, ce motor are, an de fabricatie si ce modificari vrei sa ii aduci!;)
|
Re: Kadettu' meu(in curs de dezvoltare):)
an '90 motor 1.6NZ, pai in primu si in primu rand un motor 2.0 16v si mam gandit la un compresor mecanic, dupaia jante, suspensii, discuri spate evacuare 4in2in1, interior alea alea..... (bani sa fie :)
|
Re: Kadettu' meu(in curs de dezvoltare):)
am avut si yo un kadett,care a fost f fiabil,desii ii dade-am d f multe ori 180...
da,daca ai bani ai putea face o gramada de lucruri folositoare... |
Re: Kadettu' meu(in curs de dezvoltare):)
asai ii si al meu saracu mananca la forja.... da o sa urmeze un motor mai serios in curand:)
|
Re: Kadettu' meu(in curs de dezvoltare):)
Quote:
|
Re: Kadettu' meu(in curs de dezvoltare):)
ehh.... si inca ce nervoasa:)
|
Re: Kadettu' meu(in curs de dezvoltare):)
sa il folosesti sanatos bolidu:D....arata super...si stiu k fug bine...taikmiu o avut 1,3carb si tragea super:D...acu am vectra diesel kre trage la randu ei bine...am citit un studiu si zicea k e mai bn sa pui compresor mecanic p masina dekt turbo:D....dak iti pui sa dai detalii ce cum cand unde cat:D...alea alea..si dak vrei sa o modifici la exterior punei un kit gsi original...k asa ar da cel mai bine 'lacrima' ta...kadett=lacrima:D...si sa o folosesti sanatos...te salut..;)
|
Re: Kadettu' meu(in curs de dezvoltare):)
respect STECHERRO....... o sa va dau detalii deintata ce imi pun motoru sus... diferenta dintre un compresor mecanic ii ca masina treage de jos fata de o turbina care intra pe la 2500-3000 RPM...OPEL POWER RULZZZZ:)
|
Re: Kadettu' meu(in curs de dezvoltare):)
Yep...opel rulz si se hraneste cu loganuri 1.6:lol:
|
Re: Kadettu' meu(in curs de dezvoltare):)
asa-i frate :)
|
Re: Kadettu' meu(in curs de dezvoltare):)
ms;)..ce ai mai facut?:D..ceva semne de viata?tiai mai hranit opelu cu loganuri sau ... nu:(:)
|
Re: Kadettu' meu(in curs de dezvoltare):)
spartacus nu uita de cielo alb :P
nu stiam ca ti`ai facut cont aci pana nu ti`am vazut masina in fata la mitza si apoi pe forum mai ai gsi`u? nu`l putem convinge pe taicato sa`mi anda bordu sa`l bag in cielo? ne mai auzim :P |
Re: Kadettu' meu(in curs de dezvoltare):)
singura problema la compresorul mecanic..... k sa functzioneze manank din puterea motorului..... bnintzeles k asta se simte la puteri mari... adevarul e ca cuplul creshte considerabil...aqm am shi io o intrebare....adik mai bn bag un thread nou....astept si eu nishte raspunsuri...!!!!
|
Re: Kadettu' meu(in curs de dezvoltare):)
inainte sa ii faci ce ai zis mai sus ... goleste coaja..in interior si exterior.. fai tinichigeria, reintarestei lonjeroanele ,punei bara stabilizatoare intre lonjeroane mai exact intre prinderile de la bascule.. sa le tina pe pozitie , punei si sus la amortiozare di in fata si in spate bari stabilizatoare, cautati o punte spate de vectra A cu discuri adika de pe o vectra cu motor de 2.0( se potriveste perfect si gasesti imediat pe la dezmebrari) dupa care o suspensie sport, si schimba conducetle de frana,capete de bara ,bucsi al bascule etc etc inlocuiestele ( nu sunt scumpe), fai directia si incalto cu anvelope noi cel putin pe fata...ca sa ai baza in ceea ce se va numi la final masina de fuga
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:19. |
- Copyright 2026 4Tuning