![]() |
Boost controller bun sau nu?
Sunt putin zapacit de cap. Am tot auzit pareri pro si contra, marea majoritate fiind contra.
Deci, este recomandat sa pui un boost controller? Care ar fi avantajele, dezavantajele? |
Re: Boost controller bun sau nu?
Quote:
mai multa presiune se poate obtine si prin schimbarea actuatorului, sa zicem cel de t25 care e setat la 0.6 bar cu unul mai tare, setat la 0.8 sau 1 bar. dar daca vrei sa revii sub aceste valori trebuie sa schimbi actuatotul.. cand la un boost controler, doar reglezi... |
| All times are GMT +2. The time now is 23:47. |
- Copyright 2026 4Tuning