Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - 320CI e46 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/379653-e46-320ci-e46.html)

Dima.Mihai 25-06-13 10:41

E46 - 320CI e46
 
4 Attachment(s)
In urma cu putin timp am reusit sa imi achizitionez prima mea masina . Dupa cateva incercari esuate cu un Seat Leon , Vw Golf si un 320d , l'am gasit pe acesta la un baiat din Iasi. Este vorba despre un Bmw 320ci e46 din 2001 , motor 2.2 l benzina . Motoru are ~130.000 km ( nu stiu cat de reali sunt ), are kit M Tech 2 , faruri xenon cu lupa , interior sport , jante aliaj 17" ,evacuare sport etc ... Masina deocamdata arata destul de modest deoarece nu am avut timp sa ma ocup de ea , insa de acum voi incepe asa usor usor.. sa o fac cum imi place mie :) . Planurile mele cu ea sunt urmatoarele :

- Vopsirea kit-ului albastru Laguna Seca
- eleron spate m3
- Suspensie reglabila
- Jante m3 19"
- Interior schimbat

Cam atat despre masina mea . Astept pareri si sfaturi ! :)

KrYpToN 25-06-13 11:18

Re: BMW 320CI e46
 
Draguta masina,sa o stapanesti sanatos si fara incidente :D

PS:Sa scapi de narile alea cromate

Budy_ 25-06-13 14:31

Re: BMW 320CI e46
 
Quote:

Originally Posted by KrYpToN (Post 5510491)
Draguta masina,sa o stapanesti sanatos si fara incidente :D

PS:Sa scapi de narile alea cromate

Ce e asa rau la narile alea cromate?Daca erau roz mai ziceai..sunt OEM.

Masina e frumoasa, m a interesat si pe mine..dar am sunat prea tarziu :D

KrYpToN 25-06-13 14:45

Re: BMW 320CI e46
 
Mai bine ar da unele negre :P

Dima.Mihai 25-06-13 20:20

Re: BMW 320CI e46
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by KrYpToN (Post 5510491)
Draguta masina,sa o stapanesti sanatos si fara incidente :D

PS:Sa scapi de narile alea cromate

Multumesc frumos de urari , dar narile imi plac foarte mult asa cum sunt :D Telu meu e sa fac masina sa arata cam asa :)

Dima.Mihai 25-06-13 20:21

Re: BMW 320CI e46
 
Quote:

Originally Posted by Budy_ (Post 5510667)
Ce e asa rau la narile alea cromate?Daca erau roz mai ziceai..sunt OEM.

Masina e frumoasa, m a interesat si pe mine..dar am sunat prea tarziu :D

:D ms frumos !

nick_jmen 26-06-13 21:23

Re: E46 - 320CI e46
 
Buna


Ai reusit sa ii faci topik pe forum. Bravo.
Masina e fosta mea masina. Ai reusit sa o inmatriculezi pe bulgari? Cum mai merge "caruta"?


P.S.1 nu ii schimba culoarea. Arata de 1000 de ori mai bine in realitate decat in poze.

P.S.2 daca ii faci un detailing interior nu cred ca merita sa il schimbi pt ca ies petele alea.


Toate bune , voi urmari topikul. Spor :)

Dima.Mihai 30-06-13 00:43

Re: E46 - 320CI e46
 
Quote:

Originally Posted by nick_jmen (Post 5511964)
Buna


Ai reusit sa ii faci topik pe forum. Bravo.
Masina e fosta mea masina. Ai reusit sa o inmatriculezi pe bulgari? Cum mai merge "caruta"?


P.S.1 nu ii schimba culoarea. Arata de 1000 de ori mai bine in realitate decat in poze.

P.S.2 daca ii faci un detailing interior nu cred ca merita sa il schimbi pt ca ies petele alea.


Toate bune , voi urmari topikul. Spor :)

Hei Salut !

Masina inca nu e inmatriculata (din cauza ca nu a fost condusa ptr ca nu am inca carnetul ) , weekendu viitor o sa dau o fuga pana in Bg sa stabilesc cu persoana de acolo cum o sa procedez .
Carutza" trage bine i'am mai schimbat cate cv ( filtru benzina , filtru aer , ulei ) .. iar legat de culoare si interior ... de interior ma ocup personal sapt viitoare ! O sa ii fac un Detailing cat mai "profi" :)) .
Iar culoarea tot "Topas Blau" v'a ramane numai ca voi vopsit si kitul . Sa vad si jantele ce culoare le fac ... probabil un argintiu cv ca sa fie din acelasi film cu narile si ornamentele de la geamuri .

nick_jmen 30-06-13 10:16

Re: E46 - 320CI e46
 
Spor :) Abea astept sa vad cum va arata aranjata :)

marius3030 30-06-13 15:33

Re: E46 - 320CI e46
 
felicitari pt achizitie.daca nu ma insel masina a mai fost prezentata aici chiar de Nick.stiu ca era la vanzare la un pret ff bun.


All times are GMT +2. The time now is 20:16.

- Copyright 2026 4Tuning