Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Club TICO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/37962-club-tico.html)

quick_5hifter 23-05-07 16:25

Re: Club TICO
 
E bine ca ai rezolvat-o, felicitari!
Ideea cu stickerul transparent mi se pare si mie foarte buna, dar totusi elementele de pe sigla trebuiesc incadrate cumva ca sa se vada ca nu sunt doar niste cuvinte si un desen alaturate...
Logo-ul ar fi cam greu sa il facem MIC si MONOCROM...ne trebuiesc 2 culori macar.

ovis 23-05-07 17:19

Re: Club TICO
 
1 Attachment(s)
fratilor o noua incercare de sigla pe care am inceract sa o fac...astept opiniile voastre...si nu uitati k nu e usor sa lucri la asa ceva...:sad:

quick_5hifter 23-05-07 21:45

Re: Club TICO
 
Din ce in ce mai bine, felicitari! In seara asta fac si eu o incercare, in paint :oops:

mad_mario 23-05-07 23:38

Re: Club TICO
 
jmeker stickeru felicitari ovis :P:D
@bogdan T...felicitari ...si pune si u o poza cu tico tau alb :P
@quick shifter : desi am observat km tarziu k am poza k a ta .......si cred k deasta m-ai atacat ...dar oricum il ajutam pe baiat si pe datorie si pe degeaba, si bineneteles puteam sa fiu kine si sa tac peste ....la 18 ani ai mei proaspat facuti, am avut si eu kteva masini(conduse de tata dar tot pe placul meu au fost) si stiu cum e cu rar-u cu itp-u s.a .....si poate aveam nu aveam nevoie de banii lui pur si simplu am zis k il jut ...desi 50 ron pe langa o alocatie, la masina mea ..erau ceva, dar ma descurc si fara ....si stai linistit k nu sunt persoana kre sa i-au pielea dupa om .........
SCUZE DE OFFTOPIC

quick_5hifter 24-05-07 01:39

Re: Club TICO
 
@mad-mario: abia acum am observat ca TU esti cel care se oferise sa-l ajute cu capota - nu am fost atent initial, oricum eram sigur ca e unul dintre viitorii membri ai clubului;
-n-am inteles ce ai vrut sa zici cu "puteai sa fii ca mine si sa taci peste" (presupun ca te referi ca eu nu m-am oferit sa ajut...pai gandeste-te in primul rand ca eu sunt in Constanta, masina mea e in Baia Mare, iar masina lui BogdanT e in Bucuresti...mai mare cheltuiala cu transportul capotei decat cu spaga la RAR, ca s-o spun drept)
-in legatura cu poza de la avatar, nu ma deranjeaza deloc, mai ales ca tu ai pus-o primul la avatar...nu e o creatie de-a mea, este tot "plagiat" dupa colegii din Polonia, deci suntem in aceeasi oala; ca sa fii tu linistit (observ ca-ti place poza :D ), eu o schimb acum ;)
-si ca sa incheiem discutia aici, vreau sa-ti spun ca noi aici suntem altfel...o sa-ti dau un exemplu abstract: Topser e din Medgidia, eu sunt din Constanta; Medgidia e la 40km distanta de Constanta; sa presupunem ca eu am nevoie de un traseu complet de esapament (sau chiar o capota, ceva...), ca sa iau ITP-ul...il sun pe Topser (de obicei pe senioru', tatal celui care posteaza pe acest forum, dar noi oricum ii numim pe ambii "Topser") si il rog sa ma ajute, si peste o ora daca ma duc in Medgidia, el probabil are deja esapamentul demontat sa mi-l imprumute, mi-l lasa cat am nevoie si apoi i-l aduc inapoi cand termin treaba. Daca sunt intr-o situatie delicata, e in stare sa vina sa mi-l aduca el personal, pe cheltuiala lui (chestia asta nu s-a intamplat, e doar un exemplu, s-au intamplat altele similare, dar nici nu le tin minte pe toate, atat de multe au fost...) - si exemplul e valabil si reciproc (eu in locul lui Topser).
Ce vreau sa-ti subliniez este ca noi, facand parte dintr-o alta comunitate asemanatoare celei ce se contureaza aici, dar un pic mai vasta, ne ajutam reciproc fara sa clipim, fara sa ne taxam, indiferent de varsta/experienta etc., si se pare ca nimeni nu iese in minus la bani...ar fi un exemplu bun de urmat si aici, ca sa nu incepem cu stangul ;) - si cred eu ca 4 suruburi de demontat la o capota nu ar fi necesitat prea mult deranj...in fine, bine ca s-a rezolvat.
(cred ca pentru lamuriri suplimentare am putea sa continuam pe mes, ok? inca o data iti zic, nu am incercat sa lansez un atac la adresa ta, imi place sa cred ca sunt o fire pasnica - sunt un pic mai neatent uneori, poate...mai gresesc si eu :-) )
Scuze celorlalti pentru off-topic!

ovis 24-05-07 17:08

Re: Club TICO
 
quick frate....sa lasam neplacerile la o parte ok ? si sa ne orientam ideiile ktre club si mai ales ktre sigla...sa pot sa fac odata siteul acela si sa cumpar domeniul, sa ne hotaram la numele clubului...VA ROG DIN SUFLET PE TOTI SA FACEM ACEST LUCRU ODATA !!!!

Andrey` 07-06-07 19:29

Re: Club TICO
 
vin si eu la voi ? de cateva zile am inceput sa merg q masina lu mama ( tico ) asa ca as vrea sa`mi impartasiti si mie cat mai multe tips & trick about TICO !!

ovis 09-06-07 14:40

Re: Club TICO
 
fratilor fiti gata , k braconieru pune ceva la cale :) acu la Transilvania tuning....o sa fie prezent, vreau sa stiu cine vine acolo :)

quick_5hifter 09-06-07 22:55

Re: Club TICO
 
Trebuia sa ajunga si masina mea acolo (fara mine) dar acum iese din schema...

ovis 09-06-07 23:42

Re: Club TICO
 
pacat quick...pacat... e o pierdere pt noi ardelenii :( deja incepe sa mi se contureze ideea ca proiectul tau va avea ca rezultat o comoara a tuningului, probabil dupa parerea mea cel mai TARE tico din tzara... retzine respectele mele :)

quick_5hifter 13-06-07 20:35

Re: Club TICO
 
Multumesc! Suna foarte bine ce zici, dar nu e decat un alt Tico in care s-au investit multi bani si foarte mult timp. Normal ca va fi unic, in sensul ca nu va fi altul la fel, dar...nu va avea lambo doors, si nici 150+ decibeli.

Ce anume pune la cale Braconieru'? Nu tine secret, ca oricum nu vom putea ajunge cu totii la show...

ovis 14-06-07 21:34

Re: Club TICO
 
pai sa zicem un tuning exterior destul de reusit din punctul meu de vedere...o "revolutie" a spoilerului spate si din cate am vazut si ceva modificari la exterior, oricum arata bine zic io :)

ovis 14-06-07 21:34

Re: Club TICO
 
Cine Vine La Transilvania Tuning Mana Sus :d

TM32CIP 15-06-07 21:41

Re: Club TICO
 
Eu am loc in club ? :oops: ......... reprezentant din "vestul salbatic" (Timisoara) si am facut conturul tarii :lol: astept o confirmare ceva ....... :shock: o sa incerc un logo zilele astea dak nu deranjeaza sau dak nu s-a stabilit ceva inca ....

ps: TRT - Tico racing team ? :?: just an ideea .....

mad_mario 15-06-07 22:19

Re: Club TICO
 
ORICE E BINE VENIT DECI ......PUNE-TE LA TREABA :d:p ASTEPTAM


All times are GMT +2. The time now is 01:43.

- Copyright 2024 4Tuning