Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Club TICO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/37962-club-tico.html)

ovis 13-05-07 23:14

Re: Club TICO
 
si io ma bucur vazand asta :) astept sa se rez. problema cu sigla si dupa acceea sa fac siteul pt noi ticobelistii :) clubul ii asteapta pe toti cei care vor sa ni se alature :)

quick_5hifter 14-05-07 01:09

Re: Club TICO
 
Aaa, gata, stiu: voi sunteti "baietii cu Tico de care mi-a zis mama sa ma feresc" :lol: (glumeam ;) - vad ca e la moda expresia asta, si la Dacia si la VW...)

Hai cu sigla aia vectorizata! Eu o printez pe cheltuiala mea pentru toti membrii, daca e gata pana la 1 iunie (2007) :D si bineinteles daca e corespunzatoare!

mad_mario 14-05-07 09:51

Re: Club TICO
 
sal vad k ne mai marim brigada:P...
@quick:dak tot faci u la toti stickere inseamna k tre sa sarim cu o mare bere la tine :D:P
@ovis:fa-ti thread frate sa vada lumea ce tico ai u :D

giovanni 15-05-07 13:57

Re: Club TICO
 
Vine careva la Salonul Auto Vrancea?? pe 18-20 mai 2007 Piata Unirii in Focsani poate ne mai gasim si acolo ca cica o sa fie ceva de vazut ! https://forum.4tuning.ro/25-evenimente-auto/40528-invitatie-salonul-auto-vrancea-2007-sectiunea-tuning.html

Aczr 17-05-07 22:40

Re: Club TICO
 
2 Attachment(s)
ce zicetzi???

ovis 17-05-07 22:44

Re: Club TICO
 
nice very nice... :)

ovis 18-05-07 00:50

Re: Club TICO
 
1 Attachment(s)
aseara am muncit la o noua sigla...ce parere aveti merge ? :) ramane ? :lol:

Aczr 18-05-07 09:29

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by ovis (Post 906846)
aseara am muncit la o noua sigla...ce parere aveti merge ? :) ramane ? :lol:

Sigla e chiar misto

giovanni 18-05-07 10:15

Re: Club TICO
 
FELICITARI OVIS ! Sunt de acord 100% cu formatul siglei, chiar imi place, daca s-ar putea culorile sa fie pe alb negru, gri, albastru, ceva mai rece ma gandeam. Oricum merg si culorile astea dar as sugera sa scrie "mebru club" sau"club merber".Ce ar mai merge in loc de "ticozaurs"?
Cat despre Salonul Auto Vrancea mai vine cineva?, ca sa stiu, eu merg sigur!!

ovis 18-05-07 11:07

Re: Club TICO
 
ma bucur ca e OK :) eu ma gandeam la ticozaurus, deoarece e un cuvant care impune respect si frica in randul masinilor :P iar noi cu ticozaurile noastre asha ar trebui sa fim...respectati pt. k dorim sa le aratam la celorlalti k putem :) iar culorile respective le-am ales deoarece e culoarea focului, a fricii ...culoare de asemenea ce merge in ton cu cuvantul "ticozaur" :)

topser 18-05-07 12:48

Re: Club TICO
 
Cred ca Ticoclub sau ClubTico ar fi suficient ,literele ar trebui sa se vada mai bine ,un contur negru ceva sau mai mult contrast ,mai incearca !!!

quick_5hifter 18-05-07 19:34

Re: Club TICO
 
Formatul siglei imi place, dar parerea mea este ca:
1.Pe sigla trebuie sa apara un nume simplu, sugestiv, fara "steroizi" :D (am mai dat exemplu mai inainte: CLUB TICO, iar dedesubt membru).

2.Sigla trebuie sa fie cat mai clara, si sa fie compusa din cat mai putine culori, pentru a putea fi executata propriu-zis cu ajutorul a 3-4 culori de autocolant....in caz contrar, va trebui sa apelam la serigrafie, ceea ce nu e la indemana oricui si costa si mai mult. Lamuriri suplimentare mai jos ;) .

3.Autoturismul prezentat in sigla trebuie sa fie cat mai comun, pentru ca nici unul dintre membrii clubului sa nu aiba masina mai "stock" decat cea prezentata pe emblema....ca sa ma fac inteles, eu zic sa apara un tico stock-stock, cu jante de tabla (fara capace, eventual), fara nimic pe el...pozitia masinii e buna, si inca o data repet, formatul autocolantului e OK si probabil unic :D

Cele 3 puncte de mai sus reprezinta parerea mea subiectiva, nu inseamna ca nu e bine sau ca nu-mi place...e un inceput bun, si cel mai bine ar fi sa-si dea toti cu parerea. Cu denumirea insa nu sunt de acord deloc, lumea are obiceiul sa rada de denumiri de acest gen. Propun variante:

-CLUB TICO - membru (member)
-TEAM TICO - membru (member)
-TICO TEAM - membru (~~)
-TICO CLUB parca suna putin aiurea...

ovis 18-05-07 21:59

Re: Club TICO
 
Ok...eu Unul Am Incercat Doar....quick Shifter...e Ok Ce Spui Tu, Insa E Greu De Facut Sigla Aia, Vad K Nimeni Nu Vrea Sa Se Implice :( E Adevarat Ce Zici, Insa Vreau Sa Vad Ca Si Altii Incearca Macar Sa Faca Ceva, Daca Nu Vom Pune Umarul, Nu Va Iesi Nimic...parerea Mea...

braconieru' 20-05-07 18:39

Re: Club TICO
 
Eu as alege "tico team"

quick_5hifter 21-05-07 09:04

Re: Club TICO
 
Ti-co-tim! Ti-co-tim! (noi ticotim, voi ticotiti sau nu? :lol:)
On-topic: si eu tot asa as alege.
Hai sa votam, ca tot ne-am incins la vot... :D


All times are GMT +2. The time now is 07:23.

- Copyright 2024 4Tuning