Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Club TICO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/37962-club-tico.html)

tatarman 28-09-07 21:50

Re: Club TICO
 
Constanta se intalneste la Sala Sporturilor(din C-ta bineinteles:))!

tatarman 28-09-07 21:52

Re: Club TICO
 
Constanta se intalneste la Sala Sporturilor(din C-ta bineinteles:))Sambata ora 19!
Scz , net prost....

quick_5hifter 29-09-07 23:33

Re: Club TICO
 
14 Attachment(s)
Ne-am intalnit azi in Constanta...au fost 5 Tico, doua verzi, doua visinii si unul alb. Pozele atasate de mine au iesit neclare din cauza ca era camera data pe macro si nu mi-am dat seama, insa...ideea e ca fiecare membru poate fi identificat dupa numarul de inmatriculare :lol:
Urmeaza alte poze cand vom face rost de ele:

topser 29-09-07 23:57

Re: Club TICO
 
alex , mai bine asteptai sa apara pozele mai bune...astea is naspa :((

topser 30-09-07 00:01

Re: Club TICO
 
2 Attachment(s)
sii 2 de la mine..facute cu telefonu , fara blitz. :lol:

quick_5hifter 30-09-07 01:28

Re: Club TICO
 
Lasa man, o sa le punem si pe-alea bune....vad ca deja ai pus tu doua :D
Oricum, cred ca s-a inteles ideea si ca de-acum vom fi usor de recunoscut :lol:
Am vrut sa fac asta, insa am venit la intalnire pe fuga si m-am luat cu altele: am vrut sa aduc o sampanie ca sa sarbatorim (mi se pare un eveniment important, ne asteptam sa fim 3-4 si am fost 5 la PRIMA INTALNIRE TICO SQUAD DOBROGEA), insa eram fiecare cu masina si nu puteam sa bem...si poate e mai bine sa desfacem sampania la SIAB, sambata...ce ziceti? Eu vin, cred ca si Topserii vor veni...sigur veti fi prezenti in numar mare, mai ales bucurestenii, asa ca haideti sa stabilim o ora si un loc de intalnire. Ii rog pe bucuresteni sa gaseasca un loc adecvat pt. o intalnire TICO in apropiere de locul unde se va desfasura SIAB.
Pana atunci voi face tot posibilul sa aduc suficiente stickere cu mine ;)

quick_5hifter 30-09-07 15:51

Re: Club TICO
 
Baieti, am intampinat urmatoarele probleme legat de stickere....ele se pot face in 3 feluri:
1)o folie speciala, laminata pentru protectie
2)cu vopsea
3)cu aplicare multistrat

1)folia speciala poate fi facuta direct dupa desenele atasate pe topic, deci nu mai e necesara nici o vectorizare...insa are un dezavantaj, ca nu e rezistenta prea mult timp la umezeala.
2)pentru varianta cu vopsea trebuie confectionata o matrita speciala, care costa (doar matrita) ~50 de euro, ceea ce este total nerentabil fata de numarul de membri de pana acum...
3)pentru varianta multistrat trebuie sa renuntam la scrisul "tico squad romania" de sus sau sa-l facem mai mare (eu sunt de parere ca e suficient cel de jos, eventual sa adaugam un "ROMANIA" dedesubt).

De asemenea, o mare rugaminte pentru Tatarman: incearca sa folosesti alt font pentru scrisul "TICO" (acela unde roata masinii este litera "O"), pentru ca scrisul "TICO" sa nu mai fie aplecat, ci drept ca si roata masinii....numai de proba, sunt curios cum ar arata...

O alta rugaminte, am nevoie de fontul pe care l-ai folosit, pentru o conturare la scara mai mare...asta in cazul in care ramanem la sigla de mai sus.

TEMA PENTRU TOTI:

>ce varianta ati prefera? (1/2/3) - eu as prefera 3, pentru ca 1 nu e durabil, iar 2 e cam scump pentru mine...

>sunteti de acord sa renuntam la scrisul "tico squad romania" din partea de sus? sau preferati sa-l marim?
>(daca tatarman are bunavointa sa mai faca un ultim efort :bunch: ) cum credeti ca e mai bine, cu scrisul italic sau drept (in zona rotii)? (va rog raspundeti la asta daca si dupa ce Tatarman va face modificarea, sa putem compara).

Ideal ar fi sa raspundeti cat mai multi si cat mai repede!

aikman 30-09-07 18:52

Re: Club TICO
 
pai daca il marim mai putem sa il punem pe parbriz ??? si cred ca tot cu 3 sunt si eu de acord

aikman 30-09-07 18:52

Re: Club TICO
 
restu de poze cand le vedem ? de fapt mai sunt ???

topser 30-09-07 21:22

Re: Club TICO
 
10 Attachment(s)
Pozeeeeee
(eeeeeeeeeeee) ...text too short :))

tatarman 30-09-07 21:25

Re: Club TICO
 
3 Attachment(s)
<TIC> este scris de mana pt ca nu am gasit nici un font care sa se potriveasca si sa urmeze cat de cat forma masinii(nici chiar scrisul actual al primului logo nu urmareste "perspectiva" masinii).Daca l-as scrie cu un font normal si drept,s-ar pierde liniile curbe cel putin ale "T"-ului care acum este in armonie cu partea din fata a masinii...Parerea mea e ca scrisul aplecat da ceva "enegie"... Oricum, le-am indreptat si am scos ''tico squad romania'' adaugand doar initialele...Comparati-le si daca ramane cea modificata o voi face si pe cea p negru...

quick_5hifter 30-09-07 21:28

Re: Club TICO
 
2 Attachment(s)
@aikman: scrisul de parbriz se poate face foaaaarte usor, ala e separat....o sa-ti arat intr-o zi scrisul meu de pe parbriz (pun pariu ca nici nu l-ati observat aseara): scrie "Xtreme club emotion" pe o lungime de aprox. 25 cm, literele sunt separate, aplicate pe un parasolar negru, iar ele (literele) sunt de culoare gri antracit. E foarte discret textul, culoarea e eleganta si merge la orice masina, pe orice fundal (acelasi text, dar la dimensiuni un pic mai mici, il am scris si pe praguri, care sunt albe).
Cu restul de poze....nu mai depinde de mine, ci de baiatul care facea poze de jos, cu aparatul ala imens...incerc sa-l interpelez pe messenger si sa iau pozele de la el :lol:
Iata scrisul de pe parbriz si cel de pe prag: (ceilalti nu uitati sa va dati cu parerea despre cele 3 variante!)

topser 30-09-07 21:33

Re: Club TICO
 
aalexxxx am pus pozeleeee

ovis 30-09-07 22:44

Re: Club TICO
 
FELICITARI baieti pt. intalnire :) ...Suntem mici dar suntem uniti...

TM32CIP 30-09-07 22:47

Re: Club TICO
 
........... 3 .............. e mai usor


All times are GMT +2. The time now is 21:02.

- Copyright 2024 4Tuning