Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Club TICO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/37962-club-tico.html)

Geo_ZGA 23-10-09 12:59

Re: Club TICO
 
Da, arata bine, dar tine cont si de faptul ca are alta bara.
Daca o vopsesti, vopseste si barile in culoarea caroseriei, eu zic ca va arata mai bine. Si eventual, inainte de vopsitorie, hotaraste-te daca faci capota bad-boy, daca pui eleron sau nu etc. E mai simplu sa le vopsesti pe toate odata, iese la aceeasi nuanta.

banzay 23-10-09 18:57

Re: Club TICO
 
Nu o face rosie... arata cam nasol sau ciudat, inca nu ma pot decide. Eu am vazut live vreo 2... Ce e drept, una era vopsita cam nasol si alta avea buline negre :) Dar nu m-au impresionat deloc. Eu zic ca alba vopsita cam toata, cu folie pe geamuri si pe stalpi, va arata foarte bine. Sau alba cu un pic de perla, am eu un prieten care inainte sa o loveasca o avea asa si arata prea frumos masina... Plus ca pe alb dau bine de tot si jantele astea care le ai!

aXXo 23-10-09 19:22

Re: Club TICO
 
1 Attachment(s)
Nu știu ce să zic. Tot timpul mi-a plăcut culoarea roșie iar cum Tico nu s-a lansat roșu, oficial, parcă mai rău mă roade... s-o fac roșie :D
Albul, ce-i drept, este foarte pretențios, cred că cea mai pretențioasă culoare dintre toate...
Hmmm, cam cāte cutii de vopsea ar ajunge? 3?
Īn poză am aplicat puțin photoshop, acum un an... Se găsesc astfel de folii?

TM32CIP 23-10-09 19:41

Re: Club TICO
 
pentru vopsit integral masina, inclusiv metalul vizibil la interior + barile, vei avea nevoie de 2.5kg de vopsea + intaritorul si lacul aferente. Daca vrei sa vezi cum arata rosie, am niste VT'uri la mine pe topic la care te poti uita, sa iti faci o idee. Bafta !

aXXo 23-10-09 19:52

Re: Club TICO
 
1 Attachment(s)
Uitați una chiar reală, suprinsă īn Progresul... acum 1 an... 8-> Chiar īmi place!

aXXo 23-10-09 21:03

Re: Club TICO
 
Nu știu, băieți, dacă s-a mai discutat despre asta īn treacăt, nu-mi aduc aminte să da...
Ce spuneți, este costisitor să putem face rost de sticker-e cu, "Club TICO", implicit design-ul aferent? Adică īn cazul īn care chiar nu există, să il lipim, undeva, pe mașină, să ne diferențiem cumva de ceilalți?
Iar dacă aveți, cum pot intra īn posesia unuia?

quick_5hifter 24-10-09 00:42

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by banzay (Post 2745025)
... arata cam nasol sau ciudat, inca nu ma pot decide. Eu am vazut live vreo 2... Ce e drept, una era vopsita cam nasol si alta avea buline negre :)

Cea de care zici ca era vopsita nasol... presupun ca e cea cu triple "clare" si cu barile modificate, cu nr. IS-??-CAV. Iar cealalta cu buline negre cred ca este de fapt un Matiz condus de o fata (parcheaza mereu la Miga). Ambele sunt "altceva", dupa parerea mea. Tico-ul e foarte neingrijit, cu ornamente albastre etc., iar Matizul e "imbulinat" cu buline din folie negru mat, ceea ce nu e cazul.

@axxo: Eu cred ca ar arata excelent vopsit intr-un rosu aprins, dar sa fie vopsit cu tot cu bari, oglinzi si bandouri, mai putin manerele de la usi etc. A, si un mic detaliu: sa fie vopsit bine.
Folie de genul celei din vt-ul tau se gaseste si se poate monta in mod legal, daca nu reusesti anunta-ma si-ti fac rost. Partea proasta e ca pe geamurile din fata trebuie montata aproape transparenta, iar nuanta de rosu nu se mai observa aproape deloc.
Totusi, ca sa nu mai treci pe la RAR, ai putea sa optezi pentru un alb mat, sidefat, perlat sau cu alte artificii. Un vopsitor bun ti-o face de n-o mai recunosti... acum depinde, daca esti hotarat pe rosu, n-are rost sa mai ceri pareri, da-i bataie si arata-ne rezultatul :D numai sa alegi ceva deosebit, nu ca rosul din poza pusa de tine...

In legatura cu stickerele... chiar vrei neaparat? "Club Tico" nu exista decat aici, in ciuda eforturilor unora (Aikman, Topser, CIP etc.).

Toate bune tuturor! :drunk:

morpheusmaster 24-10-09 01:53

Re: Club TICO
 
Quote:

@axxo: Eu cred ca ar arata excelent vopsit intr-un rosu aprins, dar sa fie vopsit cu tot cu bari, oglinzi si bandouri, mai putin manerele de la usi etc. A, si un mic detaliu: sa fie vopsit bine.
Bine zici!

aXXo 24-10-09 06:46

Re: Club TICO
 
1 Attachment(s)
Atunci roșu să fie! :D
Īn urmă cu cāțiva ani, am mai avut un Cielo (Koreean, '95, cutie F16 de Vectra, bună mașinuță) care din culoarea ei originială am vopsit-o cum se vede īn poză, roșu peste tot (oblinzi, bări)... roșu imperial.
Cāt despre sticker, poate pune cineva, aici, o "machetă" jpg a emblemei, dacă există?

B-99-SAA 24-10-09 08:58

Re: Club TICO
 
se pricepe cineva la editat...? ma gandeam ca merge sa facem pe macheta de la stickerul cu 4tuning unul pentru club tico, si dedesupt sa scrie si 4 tuning. adica sa nu fie "independent" fata de 4tuning, dar nici la general...asteptam pareri. daca nu se poate, ramanem la cel cu 4tuning.

off: de unde pot face rost de sticker 4tuning? sau de revista (am inteles ca are sticker inclus)? ca nu gasesc nici una nici alta

aXXo 24-10-09 13:15

Re: Club TICO
 
ma ocup eu de editat.. doar da-ti-mi ce sa editez...

B-99-SAA 24-10-09 13:35

1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by aXXo (Post 2746763)
ma ocup eu de editat.. doar da-ti-mi ce sa editez...

pai ti-am zis mai sus :lol: asa cum e stickeru cu 4tuning,ramane emblema si scrii dedesupt "Club Tico", cu aceiasi nuanta de galben. cred ca ar iesi ceva fain... si am fi si diferentiati... poti sa incerci. ma pricep si eu, dar am timp abea maine. o sa fac si eu ceva si-ti arat.

ai atasata versiunea corel.

am si eu o problema: se aude o bataie la partea din spate a masinii, undeva dedesupt. am crezut ca e toba prima data, am verificat si parea sa nu bata, apoi am pus o garnitura ca sa nu atinga de bara spate. insa tot se aude bataia... si e stresanta,si in acelasi timp ma ingrijoreaza. ce poate sa fie desfacut p-acolo pe jos? bara nu e de vina, am verificat toate prinderile.... mai sunt chestii prinse in suruburi care pot sa se fi desprins? un pasager din spate mi-a zis ca se aude undeva sub bancheta... sper numai sa nu fie rezervoru de vina.
sper ca n-m suparat pe nimeni cu postu asta...
astept indicatii.
multumesc anticipat.

banzay 24-10-09 18:31

Re: Club TICO
 
@quick_5hifter: Parca unul avea niste bari modificate, dar nu imi aduc aminte ce numar avea sau daca avea si triple clare. Si al 2-lea tico e condus de o doamna la un 40 de ani, care sta pe langa unitatea militara de pe zmeurei din C-ta.

Matizul de care vb, il stiu... dupa el imi pusesem si eu la misto buline din autocolant pe capota (era funny sa vezi ditamai omu intr-un matiz cu buline... prietenei ii placea)

aXXo 24-10-09 18:55

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 2746806)
pai ti-am zis mai sus :lol: asa cum e stickeru cu 4tuning,ramane emblema si scrii dedesupt "Club Tico", cu aceiasi nuanta de galben. cred ca ar iesi ceva fain... si am fi si diferentiati... poti sa incerci. ma pricep si eu, dar am timp abea maine. o sa fac si eu ceva si-ti arat.

ai atasata versiunea corel.

am si eu o problema: se aude o bataie la partea din spate a masinii, undeva dedesupt. am crezut ca e toba prima data, am verificat si parea sa nu bata, apoi am pus o garnitura ca sa nu atinga de bara spate. insa tot se aude bataia... si e stresanta,si in acelasi timp ma ingrijoreaza. ce poate sa fie desfacut p-acolo pe jos? bara nu e de vina, am verificat toate prinderile.... mai sunt chestii prinse in suruburi care pot sa se fi desprins? un pasager din spate mi-a zis ca se aude undeva sub bancheta... sper numai sa nu fie rezervoru de vina.
sper ca n-m suparat pe nimeni cu postu asta...
astept indicatii.
multumesc anticipat.

Nu corel draw... only photoshop. In corel nu am avut inca ocazia sa invat...

DonT 26-10-09 11:25

Re: Club TICO
 
B 99 SAA daca vrei te pot ajuta cu o verificare pe un elevator.Daca esti din Bucuresti eu lucrez la un mic service auto si daca vrei sa vi te ajut cu placere,ma gasesti la nr de tel 0761 283 263 si vb

P.S.Constatarile sunt gratuite pentru Ticomani :P .......din partea casei ;)

P.S.2 Reparatia costa dar cu reducere :D


All times are GMT +2. The time now is 05:02.

- Copyright 2024 4Tuning