Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Club TICO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/37962-club-tico.html)

z4pp 06-09-09 11:37

Re: Club TICO
 
@ STREET sal..ce mai faci... ce mai zice eleronu ala? a ieshit ceva ? baga nishte poze sa vad si eu... :) bft

STREET 06-09-09 12:07

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by z4pp (Post 2615066)
@ STREET sal..ce mai faci... ce mai zice eleronu ala? a ieshit ceva ? baga nishte poze sa vad si eu... :) bft

credeam ca ma intrebi cum a fost in sesiune :-D
n-am avut timp de el. azi duc masina la electrician ca nu reusesc sa dau electromotorul jos maien sper sa fie gata. maine imi cumpar si ceva materiale si mai bag o saptamana cat ii cald :-D.
cred ca o sa imi fac si niste praguri:-D.
tu ce mai faci te ?
vii la cluj la campionatul european de drift?

DonT 07-09-09 08:44

Re: Club TICO
 
Ms all de indicatii. :D Nu iam mai umblat la avans iar clapeta am gasito nu o vedeam de nas :P
Si masina e din '99 fabricatie eu sunt al doilea propietar primul a fost socrul unui var de al meu. Masina e OK acum dar a aparut alta problema ,dupa ploaia de sambata am observat ca nu stiu pe unde naiba imi baga apa in dreapta fata,se scurge de pe stalp sau nu stiu cum naiba nu e multa dar este.Aveti idee ce sa desfac sau cam pe unde naiba poate sa bage ? Pe la parbriz sau cheder de la usa nu ca am verificat.

TM32CIP 07-09-09 09:03

Re: Club TICO
 
- verifica chederul interior al parbrizului
- in dreapta jos, la picioare, ai o bucata de plastic in spatele careia ar trebui sa ai un "dop" ... vezi si acolo.
- tot la picioare, scoate mocheta de pe peretele compartimentului motor iar jos acolo (exact in dreptul torpedoului, dar pe podea) ar trebui sa ai un "dop" de cauciuc care si la mine lipsea ... vezi si acolo
- daca nu picura, si doar se uda mocheta .... podeaua e plina de "scurgeri" si s-ar putea sa ai vreun DOP (am ceva cu dopurile :lol:) lipsa ...

rabdare si tutun !

mugur11 07-09-09 16:12

Re: Club TICO
 
daca aveti nevoie de piese tico apelati ma

STREET 07-09-09 16:30

Re: Club TICO
 
unde vine pus firul care aprinde martorul luminos din bord de la ulei

DonT 07-09-09 16:43

Re: Club TICO
 
mersi mult Cip...Cu "dopurile" sta bine sunt acolo ca tocmai iam pus mocheta noua si am si grunduit si antifonat prin interior dar in lateral intradevar e o gaura spre stalp prag ce naiba e ala o astup si poate nu mai curge.mersi mult :)

STREET 07-09-09 19:46

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by DonT (Post 2618832)
mersi mult Cip...Cu "dopurile" sta bine sunt acolo ca tocmai iam pus mocheta noua si am si grunduit si antifonat prin interior dar in lateral intradevar e o gaura spre stalp prag ce naiba e ala o astup si poate nu mai curge.mersi mult :)

unde ai gasit mocheat noua si cat te-a costat?

z4pp 07-09-09 20:36

Re: Club TICO
 
@ STREET ... poi ai terminat aja repede sesiunea? NOROCOSULE... cate Boabe ai avut? eu abea am inceput..de pe 31..si termin luna asta pe 20... Imi doresc sa vin sa vad campionatul european de drift dar nu am cum ... 2 motive simple : 1- TIMP(MUNCA) 2- lipsa $ (Fonduri insuficiente ( da cu MINUS ) ... ) ashtept poze...cu eleronu si pragurile... :D succes...

STREET 07-09-09 20:48

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by z4pp (Post 2619571)
@ STREET ... poi ai terminat aja repede sesiunea? NOROCOSULE... cate Boabe ai avut? eu abea am inceput..de pe 31..si termin luna asta pe 20... Imi doresc sa vin sa vad campionatul european de drift dar nu am cum ... 2 motive simple : 1- TIMP(MUNCA) 2- lipsa $ (Fonduri insuficiente ( da cu MINUS ) ... ) ashtept poze...cu eleronu si pragurile... :D succes...

am luat tot ce mi-am propus in sesiunea asta:D
cu pragurile gata puse pe masina primesti de la george :-D
iti trimit eu poze de la campionat si daca prind un cauciuc care sare in public ti-l trimit repede cat ii cald, sa iti fac ciuda :lol::lol:

TM32CIP 07-09-09 21:35

Re: Club TICO
 
Mircea, ai real-time feedback ? Ca tot al 2-lea, maxim al 3-lea post de aici iti apartine :shock: :lol:

STREET 08-09-09 00:04

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by TM32CIP (Post 2619816)
Mircea, ai real-time feedback ? Ca tot al 2-lea, maxim al 3-lea post de aici iti apartine :shock: :lol:

sunt doar ACTIV :oops::D:D:D

ai idee unde vine cablul de la martorul luminos si ceasul de temperatura apa?:rolleyes2

TM32CIP 08-09-09 00:30

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by STREET (Post 2620255)

ai idee unde vine cablul de la martorul luminos si ceasul de temperatura apa?:rolleyes2

nu prea inteleg despre ce cablu vorbim, dar atat stiu sigur pana imi detaliezi : in bord ai 2 leduri (becuri) in stanga si dreapta km, cu un filet de 1/4 rotativ. nu stiu sa existe fir, ci litza de circuit care ar trebui sa faca contact cu placuta de Cu a suportului de LED.

STREET 08-09-09 00:48

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by TM32CIP (Post 2620306)
nu prea inteleg despre ce cablu vorbim, dar atat stiu sigur pana imi detaliezi : in bord ai 2 leduri (becuri) in stanga si dreapta km, cu un filet de 1/4 rotativ. nu stiu sa existe fir, ci litza de circuit care ar trebui sa faca contact cu placuta de Cu a suportului de LED.

este un fir in cazul meu galben are un papuc pe el si ii sigurat in zona alternatorului si a electromotorului trebuie sa aiba undeva contact pe blocul motor

TM32CIP 08-09-09 00:53

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by STREET (Post 2620340)
este un fir in cazul meu galben are un papuc pe el si ii sigurat in zona alternatorului si a electromotorului trebuie sa aiba undeva contact pe blocul motor

daca are contact pe blocul motor inseamna ca e (-) ceea ce nu ar fi combo, daca simti ca e + de la lumina din bord da-i un plus si vezi ce iasa, dar din ce am avut eu cand am scos instalatia electrica, galben a fost contact ! singurul alt galben l-am avut la alarma, ceea ce nu are nici o legatura .... uita-te in manual pdf. ca ii dai de capat tinere 8) stiu ca poti ! :caffine:


All times are GMT +2. The time now is 13:51.

- Copyright 2024 4Tuning