Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea: Astra Bertone (Kpe ul revine ! ) (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/379304-masina-mea-astra-bertone-kpe-revine.html)

Vl-91-KpE 22-06-13 07:56

Masina mea: Astra Bertone (Kpe ul revine ! )
 
5 Attachment(s)
Salut ! Prima poza este cu prima mea dragoste... :)) sa o conduca cu placere noul propietar . Sa speram ca are grija de ea la fel cum am avut si eu...

Noua achizitie Astra Bertone cu doar aproape 94.000 de km :o . La prima vedere pare exagerat de putin si km dati mult inapoi... A doua poza este cu toate actele si garantiile primite odata cu masina. Garantie chiar si la cauciucuri noi... 3 chei originale, carte service din 2002 pana acum 8 luni .Toate reviziile facute la opel :) . Masina merge IMPECABIL, nu scartaie nimic, nu scoate pic de fum etc... Doar cuvinte de lauda :D.

Dotari : Full electric , Trapa , Ac , Piele , incalzire in scaune , comenzi volan , cotiera fata-spate , pilot automat , computer bord... etc ;))

Masina este stock... urmeaza sa o inmatriculez :D apoi Tuning ! :D

ktalyn28 22-06-13 09:36

Re: Astra Bertone (Kpe ul revine ! )
 
Foarte frumoasa si ingrijita masina. S.o stapanesti sanatos!
Si multa bafta in ceea ce ti-ai propus cu ea,o sa urmaresc topicul:D

Dr.Dre 22-06-13 16:19

Re: Astra Bertone (Kpe ul revine ! )
 
Ai uitat sa scrii ce e cel mai important:motor 2.0 turbo 200 cp :))

Hot_M@n 22-06-13 17:14

Re: Astra Bertone (Kpe ul revine ! )
 
Felicitari domnu :) arata foarte bine masina sa o stapanesti sanatos :)
abia astept sa vad ce planuri ai cu ea :D

bujuKYL 22-06-13 18:03

Re: Astra Bertone (Kpe ul revine ! )
 
bravo 2.0T care dintre?:-P Let sau leh?...super tare arata, la km nu-ti face problema caci la bertone care deja au peste 200.000km au km multi deja:lol::lol::lol:...foarte tare din toate punctele de vedere!:twisted:

LiviuTunman 22-06-13 18:11

Re: Astra Bertone (Kpe ul revine ! )
 
Quote:

Originally Posted by Vl-91-KpE (Post 5507726)
Masina este stock... urmeaza sa o inmatriculez :D apoi Tuning ! :D

Farurile sunt custom ? Nu-mi dau seama foarte bine din poza .

Arata foarte bine , nu ai ce "Tuning" sa-i faci. Suspensie reglabila si poate alte jante.

Vl-91-KpE 22-06-13 19:04

Re: Astra Bertone (Kpe ul revine ! )
 
Va multumesc ! :D

Dre nu trebuia sa ma dai de gol... vroiam sa zic si eu ca am 1.6 :)) .

bujuKYL este let ul de 140 kw (192 cp )

LiviuTunman farurile... o sa dau cu ele de pamanat :) sunt singurul lucru naspa...

Planuri sunt multe ;)) Grila fara semn in fata, folie ca se incinge prea rau pielea in ea si numai rezist :)) , faruri , suspensie reglabila , blow off, am unul si nu merge... trebuie unul dedicat z20let si costa cam 1.000 ron , pleoapa luneta... jante 17-18 cu buza mareeeeeeee.....

La interior vreau sa umblu putin la ceasuri ca au lumini galbene... :D

Motor : momentan o sa ai cumpar un filtru cu carcasa de carbon... am gasit ceva dedicat pe la 200 euro :d si o finala mai zgomotoasa...

Daca reusesc sa o pun la punct cu tot ce am eu in cap pana la anu... si dupa ce ma obijnuiesc putin cu ea :d... Ma bate gandul la o turbina de opc ( merge pusa fara improvizatii... find acelasi motor... ) Uitati si descrierea dupa site ( Alte detalii - Turbina upgrade Opel Astra G 2.0 turbo Bertone Zafira
- piesa originala Opel GM
- upgrade la 280 cp cu EDS stage 3
- este turbina care echipeaza noul OPC Z20LEH
- include galerie si actuator
- ungere si racire cu ulei si apa
- montaj fara improvizatii pe Z20LET (bolt on) )

Un intercooler marit + cip... sper sa ajung la 300 cp :D dar mai este foarte mult pana atunci...

LiviuTunman 23-06-13 09:24

Re: Astra Bertone (Kpe ul revine ! )
 
Quote:

Originally Posted by Vl-91-KpE (Post 5508142)

LiviuTunman farurile... o sa dau cu ele de pamanat :) sunt singurul lucru naspa...

. jante 17-18 cu buza mareeeeeeee.....


Dc ? fa o poza mai aproape , am impresia ca sunt lupe la fel ca ale mele.

Jante pe 17" daca vrei cu buza, sa ai de unde sa cobori + fitment frumos.

bujuKYL 23-06-13 11:59

Re: Astra Bertone (Kpe ul revine ! )
 
Quote:

Originally Posted by LiviuTunman (Post 5508530)
Dc ? fa o poza mai aproape , am impresia ca sunt lupe la fel ca ale mele.

Jante pe 17" daca vrei cu buza, sa ai de unde sa cobori + fitment frumos.

mie mi se par a fi ceva daylin-uri

rotaru 23-06-13 12:42

Re: Masinamea: Astra Bertone (Kpe ul revine ! )
 
Frumos:lol: cum merge motorasul?:lol:

Vl-91-KpE 23-06-13 12:52

Re: Masinamea: Astra Bertone (Kpe ul revine ! )
 
1 Attachment(s)
Sunt daylin-uri :( zilele astea o sa le mut pe masina de ''serviciu''. La taxi merge... pare tuning :))))))))) o sa ai pun si grila de bertone :D.

Rotaru : Merge impecabil... nu se aude absolut deloc :o... Doar at cand intra turbina se aude un fasait superb de la ea. :D ( uneori am impresia ca merg cu taxi ul de 1.4 referitor la zgomot... :)) )

Nu am reusit sa testez masina cum trebuie, are si TC si nu am buton pt dezactivare... o sa ai cumpar. Pana acum am testat o cu o Skoda Octavia Rs ;)) eram destul de mult in fata ei....

B-64-KTL 23-06-13 15:11

Re: Masinamea: Astra Bertone (Kpe ul revine ! )
 
Doar 280 cu EDS PH3? poate o diferi de la C20LET la Z...fiindca la C20LET faci 310+ CP cu eds PH3 cu turbina stock. S-o stapanesti sanatos, masina arata bine.

Vl-91-KpE 23-06-13 17:17

Re: Masinamea: Astra Bertone (Kpe ul revine ! )
 
Cu remapare tot pe acolo ajunge... 280 + 38 cp de la remare = 318 . Banuiesc ca daca ai mai pui si o admisie , un filtru si alte cele... :d Sincer nu stiu absolut nimic despre aceste motoare :) si nici nu am timpul necesar sa ma informez momentan. Dupa ce termin cu inscrisul o sa stau numai de citit :D sa aflu totul despre motor :D.

rotaru 23-06-13 18:26

Re: Masinamea: Astra Bertone (Kpe ul revine ! )
 
Quote:

Originally Posted by Vl-91-KpE (Post 5508713)
Sunt daylin-uri :( zilele astea o sa le mut pe masina de ''serviciu''. La taxi merge... pare tuning :))))))))) o sa ai pun si grila de bertone :D.

Rotaru : Merge impecabil... nu se aude absolut deloc :o... Doar at cand intra turbina se aude un fasait superb de la ea. :D ( uneori am impresia ca merg cu taxi ul de 1.4 referitor la zgomot... :)) )

Nu am reusit sa testez masina cum trebuie, are si TC si nu am buton pt dezactivare... o sa ai cumpar. Pana acum am testat o cu o Skoda Octavia Rs ;)) eram destul de mult in fata ei....

Unde le gasesti frate:lol::lol::lol::lol:

Vl-91-KpE 23-06-13 19:12

Re: Masinamea: Astra Bertone (Kpe ul revine ! )
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by rotaru (Post 5508934)
Unde le gasesti frate:lol::lol::lol::lol:

Ce anume ? :)))) Masinile... sau ? :)))))


All times are GMT +2. The time now is 17:00.

- Copyright 2024 4Tuning