![]() |
Pareri Logan 1.4 mpi
salut:D
ce ziceti de loganu cu motor 1.4? eu am asa ceva si ma dezamagit tare! nu are deloc vlaga in el! daca nu il duc la cel putin 3500 ture diabia se "taraie"!:x astept impresii! bafta! |
Re: pareri LOGAN 1.4 mpi
2 Attachment(s)
salut!:D niste poze cu masina! e simpla, fara modificari, doar un ornament de inox la toba, facut nu cumparat!in rest ... stock!
numi place deloc de motor si cutie, e VARZA sub 3000 ture!cel putin asa e al meu! voi ce ziceti? sunte-ti de aceeasi parere? bafta si numai bine!:D |
Re: pareri LOGAN 1.4 mpi
omule .. nush cum satzi explic .. da nu esti sguru care are aceasta problema .. tu si altzi o gramadacare isi cumpara logan si s asteapta sa intreaca mertzurile si bi em veurile ..
eu am 1.4 sunt f multzumit .. imi consuma 7 in orash (bucuresti ! ) .. am luat varianta cu motor mic si caut consum mic .. dak vroiam putere luam 1.6 si mai nou poti alege 16v care lam testat pe mcv si.. e perfect ;) si acuma fie vba intre noi ..conteaza si cum o calci ;) cel mai bine ar fi sa astepti sa iasa logan super-gti nu mpi ;) |
Re: pareri LOGAN 1.4 mpi
nici vorba ca vreau sa mai si ma dau cu altii! intr-adevar consuma bine, dar de multe ori am ajuns cu pedala la "blana" ca sa am un demaraj "decent", cu o dacie berlina de exemplu din 98, de care am avut, nu era nevoie sa ii dau blana sa am demaraj bun! dar daca ma duc cu fiecare treapta la vreo 5500 incepand cu 1-a trage bine nam ce zice, dar cat dreaku o sa reziste motoru asta daca o sa-l fortez asa de cate ori vreu putin zvac!? in rest e f ok masina! bafta!:D
|
Re: pareri LOGAN 1.4 mpi
auzi .. da nu mai fain ar fi sa no mai calci ..si cu banii economisiti p benzina sa o faci low ride si sa mergi cu 40 la ora la senzatie ? ;) :) ..si cat despre demaraj in paralel cu o dacie din 98 .. .. eu zic ca ti se pare . Urcate acuma intro dacie si mergi cu ea ..si uitete si pe kilometraj si ai sa vezi o diferenta .. majora :)) Loganu mere in suta intra3a ..ceea ce cu dacia mie greu sa cred ca poti merge asa....
|
Re: pareri LOGAN 1.4 mpi
cu loganu meri 125 in a trei pana la decuplare.cu berlina numa 110 am mers ca nu mai aveam sange sa ii dau :)
|
Re: pareri LOGAN 1.4 mpi
si totusi.berlina e mai smekera:P
|
Re: pareri LOGAN 1.4 mpi
a treia doar la 110 schimb cand am plumb in talpa, si masina nu sa obosit.
pai cu timpul vor fi tot mai rare si vor fi mult deosebite fata de restul care se gasesc pe strazi, daca vrei confort iei masina noua clar, dar daca vrei ceva mai deosebit se gasesc variante |
Re: pareri LOGAN 1.4 mpi
Quote:
|
Re: pareri LOGAN 1.4 mpi
daciile 1310 astea mai noi, cam in cat timp scot suta, daca ati cronometrat?
eu cu a mea berlina din 98, am scos cel mai bun timp in 21 sec., deci f slab in comparatie cu loganu 1.4, dar ai o senzatie care te face sa crezi ca 1310 tragea mai bine.cu loganu.....daca sunt la 1800-2000 ture si vrei un demaraj cat de cat, trebuie neaparat sa calci pedala la "fund" si chiar daca o calci tot degeaba, ca tot cum vrea ea trage, ca "melcu":evil: tu ce zici Dead666Ghost? daca stiam ca e asa puturoasa, nu ma incurcam cu 1.4.! |
Re: pareri LOGAN 1.4 mpi
apropo: cat iai dat maxim Dead666Ghost? eu am ajuns la 160 km/h intr-a 4-a, dar eram la 6000 ture
|
Re: pareri LOGAN 1.4 mpi
hmm mei mi se pare a fi un motor bun. are un tovaras de al meu in 1.4 mpi si un un logan diesel. dieselul nu se compara cu 1.4 dar totusi week-endul trecut am fost la padure cu 1.4 si era 8 in masina iar intr-o panta am urcat cu 1 la 4000 de turati si nu mi s-a parut sa se comporte ciudat.
|
Re: pareri LOGAN 1.4 mpi
a si am uitat de micile curse pe care le faceam cand plecam la discotecile din imprejurari. si pot sa spun ca ne intreceam cu in 1.6
|
Re: pareri LOGAN 1.4 mpi
Quote:
Si alta kestie de ce NU : la peste 140 pierde f mult din aderenta stabilitate.. o cam ia vantu, e destul d inalta si o ridica f ushor.. nui mashina d viteza. parerea mea. ;) si nu mai vbiti logan vs 1310 k nu are rost.. 1310 cand ridici ambreiaju mai intai isi ridica botu isi lasa curu isi ia avant pierde din turatie si dupa aceea pleaca de pe loc... am avut deci stiu. |
Re: pareri LOGAN 1.4 mpi
Quote:
81CP cuplu de la 112Nm la 127Nm - pret 3.500.000 lei |
| All times are GMT +2. The time now is 21:15. |
- Copyright 2026 4Tuning