Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Opel tuning (https://forum.4tuning.ro/136-opel-tuning.html)
-   -   Opel Vectra c20ne - pt raliu (https://forum.4tuning.ro/136-opel-tuning/377886-opel-vectra-c20ne-pt-raliu.html)

yonysb 10-06-13 13:40

Opel Vectra c20ne - pt raliu
 
Salut,

Tocmai am achizitionat un opel vectra A - c20ne de raliu.

Motorul este stock.

Ce modificari as putea face pentru a creste puterea sau cuplu motor?

Va multumesc

mariod 17-06-13 22:46

Re: Opel Vectra c20ne - pt raliu
 
De ce ai luat c20ne? De ce nu c20xe sau let direct?

Serpi modificati dupa cei de xe, filtru, eliminare catalizator, injectoare cu debit mai mare, cip, admisie "de firma".

DarkXXX 20-06-13 00:25

Re: Opel Vectra c20ne - pt raliu
 
Quote:

Originally Posted by yonysb (Post 5496868)
Salut,

Tocmai am achizitionat un opel vectra A - c20ne de raliu.

Motorul este stock.

Ce modificari as putea face pentru a creste puterea sau cuplu motor?

Va multumesc

"Tocmai am achizitionat un opel vectra A - c20ne de raliu."

Nu inteleg ,ai cumparato preparata de raliu sau urmeaza sa o faci?
Daca vrei sa faci o vectra de raliu,pregateste-te sa bagi bani,depinde si de ce asteptari si unde vrei sa te dai cu ea.

yonysb 20-06-13 00:38

Re: Opel Vectra c20ne - pt raliu
 
Masina e facuta de raliu (macadam).
Acum caut un c20xe pentru translant.
Voi pune in curand poze cu ea si pregatirea ei.

TSC-Us 21-03-14 15:39

Re: Opel Vectra c20ne - pt raliu
 
ce ai mai facut la masina/motor?


All times are GMT +2. The time now is 04:15.

- Copyright 2026 4Tuning