![]() |
suspensie ridicata
1 Attachment(s)
Salutare.Am un E46 318i si am schimbat arcurile si amortizoarele pe fata dar masina sta prea ridicata. Ce se poate face sa sa mai coboare suspensia? intre aripa si cauciuc raman vreo 11-13 cm
|
Re: suspensie ridicata
2 Attachment(s)
Quote:
|
Re: suspensie ridicata
Quote:
Quote:
|
Re: suspensie ridicata
exact cum a zis si usherul DEVIL iti trebuie alte arcuri...nu conteaza daca sunt mai scurte cele noi decat cele vechi...importanta e duritatea lor...cele vechi erau mai lungi dar mai moi si se lasa masina pe ele mai mult....astia noi sunt mai scurte dar mult mai tari si din cauza asta sta asa cocotata
bafta |
Re: suspensie ridicata
problema ii ca arcurile sunt schimbate a 2 oara intr un an , cumparate dupa serie de sasiu. Prima data am luat arcuri (kyb mai de firma iar acuma ceva mai ieftine .. ca am zis ca se lasa) dar ...se pare ca nu coboara
|
Re: suspensie ridicata
Quote:
Posteaza aici te rog seria de sasiu a masinii iar apoi fa o poza cu capota ridicata si la motor ! |
Re: suspensie ridicata
Quote:
|
Re: suspensie ridicata
Quote:
Da ! sa vedem care e treaba sub capota ! PS : esti sigur ca ala a comandat ce trebuie? mi se pare foarte ciudat ! |
Re: suspensie ridicata
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: suspensie ridicata
Quote:
Prima data ai schimbat arcurile pe amortizoarele stock? sau ai inlocuit si arcuri si amortizoare deodata? daca da , atunci incearca sa iei un amortizor vechi si sa pui un arc pe el si montat si sa vezi cum sta! Daca masina revine la o inaltime normala , inseamna ca talerele de pe amortizoare sunt facute prost sau montate gresit arcurile pe amortizor ! O a doua varianta e ca arcurile alea sunt pentru 6 cilindri si nu 4 ! |
Re: suspensie ridicata
Quote:
|
Re: suspensie ridicata
Quote:
|
Re: suspensie ridicata
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:05. |
- Copyright 2026 4Tuning