Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Intermediate (https://forum.4tuning.ro/699-intermediate.html)
-   -   Daniel VT (https://forum.4tuning.ro/699-intermediate/375297-daniel-vt.html)

dany2good4u 21-05-13 14:51

Daniel VT
 
4 Attachment(s)
o cutiuta facuta rapid de plictiseala plus m5-ul de la amical

Mehe 21-05-13 16:23

Re: Daniel VT
 
bmw-ul a iesit okay , trebuia sa faci umbra sub roti ca vin sub aripa , de asemeni buza jantelor in lucrarea ta se suprapune peste marginea aripilor si lucrarea pierde din efectul vizual ; pragul si bara de spate par a fi de carton difera noata de cuuloare cu cea a caroseriei ; selectiile fa-le cu feather de 0,3-0,4 ca sa nu iasa colturoase asa cum este la gemuri ; modificarea la capota peste locul sigleiunde cel mai probabil ai dat cu smudge nu este liniara ; la roata spate se mai vede un triunghi negru probabil dintr-un rest de roata . bara de fata este ala o rezolutie mica si ii lipsesc umbrele care in mod normal ar fi trebuit sa existe , asa cum este acum da impresia de afis .

la masinuta electrica farurile sunt complet iesite din context asemeni si culoare masinii care este prea deschisa pentru mediul in care se afla masina (de luminozitate scazuta) ; bara de fata este la rezolutie mica si strica lucrarea ca ansamblu , pragul nu este la aceeasi expunere luminoasa ca restul caroseriei . pe partea de background se observa norii de sus dedublati de cei de jos , masina trebuia sa aiba o umbra mai evidenta .

per ansamblu ai idei bune , si realizabile , bravo , la executie mai ai de lucrat :D
toate cele bune !

dany2good4u 21-05-13 17:52

Re: Daniel VT
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Mehe (Post 5477481)
bmw-ul a iesit okay , trebuia sa faci umbra sub roti ca vin sub aripa , de asemeni buza jantelor in lucrarea ta se suprapune peste marginea aripilor si lucrarea pierde din efectul vizual ; pragul si bara de spate par a fi de carton difera noata de cuuloare cu cea a caroseriei ; selectiile fa-le cu feather de 0,3-0,4 ca sa nu iasa colturoase asa cum este la gemuri ; modificarea la capota peste locul sigleiunde cel mai probabil ai dat cu smudge nu este liniara ; la roata spate se mai vede un triunghi negru probabil dintr-un rest de roata . bara de fata este ala o rezolutie mica si ii lipsesc umbrele care in mod normal ar fi trebuit sa existe , asa cum este acum da impresia de afis .

la masinuta electrica farurile sunt complet iesite din context asemeni si culoare masinii care este prea deschisa pentru mediul in care se afla masina (de luminozitate scazuta) ; bara de fata este la rezolutie mica si strica lucrarea ca ansamblu , pragul nu este la aceeasi expunere luminoasa ca restul caroseriei . pe partea de background se observa norii de sus dedublati de cei de jos , masina trebuia sa aiba o umbra mai evidenta .

per ansamblu ai idei bune , si realizabile , bravo , la executie mai ai de lucrat :D
toate cele bune !

la bmw rotile asa le-am luat,cu tot cu gume,cat despre trinunchiul ala,jur ca nu l-am vazut,bmw-ul l-am facut destul de rapid pt chalenge,bara fata a fost de rezolutie prea mica,lafel ca la cutiuta,nu am reusit sa o repar destul de bine cu brush.selectia la parbriz nu trebuia sa fie definitiva,dar se pare ca a fost:))

Mehe 21-05-13 18:33

Re: Daniel VT
 
intr-adevar asa este modelul ! poate ca la masina unghiul rotilor nu era destul de larg si pentru jante si de aceea le trece pe sus ...
lasa , toate greseliile se indreapta :D crezi ca eu sau altul de aici ne-a trasnit deodata ca suntem asi in VT ? o sa capeti experienta cu timpul :D

dany2good4u 01-06-13 20:14

Re: Daniel VT
 
1 Attachment(s)
rover.greselile cele mai mari :bara fata cam blury,coltul de jos a barii si reflexia de lamga bara

Reme 01-06-13 21:23

Re: Daniel VT
 
1 Attachment(s)
donorul meu de la range

dany2good4u 02-06-13 00:07

Re: Daniel VT
 
Quote:

Originally Posted by Reme (Post 5488531)
donorul meu de la range

e vt sau mi se pare ?:( as fi vrut bara aia..

Reme 02-06-13 11:08

Re: Daniel VT
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by dany2good4u (Post 5488660)
e vt sau mi se pare ?:( as fi vrut bara aia..

nu e VT fratioare, ai auzit de Lumma Tuning?

http://www.lumma-design.com/tuning-en/index.php

Este o firma de prestigiu de tuning din Germania care face BMW, Porsche, VW etc. Uite poza cu masina reala cu kitul ala. Poti sa il folosesti cu multa placere si stai chill ca nu e VT.

dany2good4u 02-06-13 11:14

Re: Daniel VT
 
Quote:

Originally Posted by Reme (Post 5488887)
nu e VT fratioare, ai auzit de Lumma Tuning?

http://www.lumma-design.com/tuning-en/index.php

Este o firma de prestigiu de tuning din Germania care face BMW, Porsche, VW etc. Uite poza cu masina reala cu kitul ala. Poti sa il folosesti cu multa placere si stai chill ca nu e VT.

merci

Maris 08-06-13 06:35

Re: Daniel VT
 
@Reme, nu te supara pe mine dar omul a avut dreptatea lui cand a zis ca prima poza e vt....ma rog un vt facut de profesionistii de la Lumma, care apoi a devenit realitate, dar tot vt.
@Daniel, daca tot enumeri greselile cand iti postezi lucrarea, rezolva-le inainte si pune lucrarea fara ele;)

Reme 08-06-13 10:58

Re: Daniel VT
 
Quote:

Originally Posted by Maris (Post 5494721)
@Reme, nu te supara pe mine dar omul a avut dreptatea lui cand a zis ca prima poza e vt....ma rog un vt facut de profesionistii de la Lumma, care apoi a devenit realitate, dar tot vt.
@Daniel, daca tot enumeri greselile cand iti postezi lucrarea, rezolva-le inainte si pune lucrarea fara ele;)

Maris, ca sa nu iscam vreo discutie pe aici, chestia cu VT si ne-VT s-a cam clarificat. Eu stiu ca e un proiect 3D. Acum fiecare il categoriseste cum vrea.

Maris 08-06-13 18:21

Re: Daniel VT
 
Reme, nu se face nici o discutie:D Oricum mai importanta e lucrarea finala decat metodele. Din partea mea nu e nici o problema, eu am facut o remarca.

dany2good4u 10-06-13 22:22

Re: Daniel VT
 
2 Attachment(s)
mx5,dar ceva nu imi place la ea....cred ca o sa vin si cu un update...

EDIT: o las ca wip...am cateva greseli,dar astept si parerea voastra,poate am ratat vreuna.

Mehe 10-06-13 23:10

Re: Daniel VT
 
1 Attachment(s)
ideile sunt bune , executia si ea in mare parte :)

Reme 11-06-13 18:37

Re: Daniel VT
 
Quote:

Originally Posted by Mehe (Post 5497425)
ideile sunt bune , executia si ea in mare parte :)

deja in mare greselile au fost scoase in evidenta. Ideea e foarte buna. Continua masina ca ai inceput foarte bine cu rotile. Bravo!


All times are GMT +2. The time now is 13:33.

- Copyright 2024 4Tuning