Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   Ajutor Probleme cu Abs-u :( (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/374832-ajutor-probleme-abs.html)

lenard18 16-05-13 23:00

Ajutor Probleme cu Abs-u :(
 
Detin un Bmw e36 motor de 1.6 an 1994. si am o problema cu abs-ul ... nu se stinge martorul abs de loc. si nici nu functioneaza. Ma poate ajuta cineva ?.. Please... Daca cineva o mai patit la fel.. va multumesc

rdy4ever 17-05-13 18:58

Re: Ajutor Probleme cu Abs-u :(
 
Au fost multe discutii pe tema asta... era de ajuns sa dai un search. Ai unul sau mai multi senzori ABS ars(i). Ii verifici cu multimetru dat pe rezistenta (OHM), direct pe mufa lor. 0.8-1= OK, 0,infinit=ars.


All times are GMT +2. The time now is 13:49.

- Copyright 2026 4Tuning