![]() |
sfaturi achizitionare E30 324
Salut, ma gandesc sa achizitionez un E30 324 diesel, mai am un E34 525ix dar e cam greu sa merg zi de zi cu ea :)) ... deci solutia ideala ar fi sa-mi iau ceva diesel tot BMW tot vechi deci 324 E30 pare a fi solutia ideala. Astept sfaturi pareri etc. ... se merita sa-mi iau un 324 sau nu? la ce chestii sa ma uit inainte sa achizitionez unul etc.
|
Re: sfaturi achizitionare E30 324
o sa te cam rogi de el sa traga... Eu mi-as lua E36 325tds daca as vrea diesel...
E 30 e prea vechi si ai sa bagi o caruta de bani si tot nu va fi OK... In plus nici satisfactia ca trage bine n-ai s-o ai. Te vei plictisi repede... |
Re: sfaturi achizitionare E30 324
Quote:
|
Re: sfaturi achizitionare E30 324
Eu am 324 de 6 ani. Multumit de el, putin spus....motorul are 415.000 km, eu l-am luat pe la 200.000.
singurul minus la motorul asta e ca are distributia pe curea....in rest pot sa zic ca e nemuritor. De vreo 4 ani , nu mai stie ce e ala schimb schimb de ulei, a fiert blana de minim 10 ori, ultima data asta iarna si am mers cu el asa vreo 30 km... nu mai avea apa in motor, ma asteptam sa se blocheze oricand,nu a vrut :)...nu are nici un stres :)) Combustibil merge cu orice....motorina, motorina cu benzina si ulei ars, am mers si cu ulei ars simplu ( scoate fum cat cuprinde ) , titzei de sonda :lol::lol: daca e motorul in mintile lui si motorina curata, nu te astepti sa traga, dar nici nu te lasa in drum, are destula putere....am tractat masini de nici nu le simtea, si la drum intins am mers si 170, asta cand era si ea masina....acum nu mai am baza pe ea, dar 100 e de ajuns , imi fac treaba cu ea. Daca gasesti unul bine ingrijit si ai grija de el, eu zic ca masinile astea fac milionul de km fara stres |
| All times are GMT +2. The time now is 08:42. |
- Copyright 2026 4Tuning