![]() |
diverse setari subwoofer
Buna dimineata 4Tuning
am un subwoofer Digital Designs 1508 (2 difuri de 8") vreau sa-mi spuneti la ce Hz suna cel mai bine, sa aibe si bass,dar totusi sa se auda si vocea bine. Stiu ca aceasta chestie ar fi mai bine sa fie facuta a fata locului,si ascultand cum se aude mai bine, dar asa in mare parte, La ce Hz ar suna bine? As dori sa-mi fac setarile corecte sa sune frumos :D stiu ca eu bassul il am la -7 pentru ca daca il las la +3 deja daca dau volumul la 10 incepe sa baraie. amplificator alpine pmx t320 cd player alpine cda-9847r subwoofer Digital Designs 1508 :) |
Re: diverse setari subwoofer
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
Intr-o proportie foarte mare, conteaza incinta difuzoarelor!!! Degeaba iti zice cineva sa faci taierile la 25-50Hz daca incinta ta e acordata mai sus spre exemplu. Iar la partea de SW level, Bass level etc aici tine de fineturi. Da o tura la cineva care se pricepe. esti din Cluj, ai unde merge! |
Re: diverse setari subwoofer
am si eu nevoie de putin ajutor...am montat un condensator de 1 farad nou nout si la solicitari mai mari de sunet se taie atat bass-ul cat si luminile di instalatii ce sa fac k sa rezolv problema
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:52. |
- Copyright 2026 4Tuning