Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Scuterul meu (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu.html)
-   -   setari transmisie (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu/372891-setari-transmisie.html)

99gyo 30-04-13 20:06

setari transmisie
 
O idee va rog, am nvoie de o informatie in legatura cu setarile pt a configura cat mai bine transmisia unui scuter - cum sa fac setarile la transmisie? pana acum am avut setari de fabrica la el si acum am achizionat o toba yasuni z, variator malossi multivar si un ambreiaj malossi delta si nu mai stiu cum sa-l setez pentru o eficienta cat mai buna. Ca set am RMS 50cc blue line nou si nu stiu ce arc central? ce role? si ce contra arcuri sa-i pun? :rolleyes2

F12 b00sT 01-05-13 14:34

Re: setari transmisie
 
Ce scuter ai ?

Este AC ?

si eu am malossi MHR ( variator ) , ambreiaj Malossi FLY clutch, as vrea si eu sa stiu cum sa le fac sa ruleze cat mai bine ...

99gyo 01-05-13 20:14

Re: setari transmisie
 
Quote:

Originally Posted by F12 b00sT (Post 5457512)
Ce scuter ai ?

Este AC ?

si eu am malossi MHR ( variator ) , ambreiaj Malossi FLY clutch, as vrea si eu sa stiu cum sa le fac sa ruleze cat mai bine ...

gilera runner - racire pe apa (LC)

99gyo 02-05-13 14:30

Re: setari transmisie
 
acum alta belea.... ambreiajul este de 105, si trebuie sa cumpar alt clopot. Aveti idee daca se gaseste clopot pentru piaggio de 105?, pe google nu gasesc nimic(se gasesc doar de 107), dar am inteles ca exista si modele de piaggio cu ambreiaj de 105, -- CARE SUNT ACELE MODELE DE SCUTER CU MOTORIZARE PIAGGIO CU AMBREIAJUL DE 105? sa stiu ce/unde caut :?: :rolleyes2

99gyo 04-05-13 22:06

Re: setari transmisie
 
in final exista sau nu un astfel de clopot de ambreiaj? motorizare piaggio diametrul 105 :shock:


All times are GMT +2. The time now is 09:38.

- Copyright 2026 4Tuning