Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Comunitatea globala 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/30-comunitatea-globala-4tuning.html)
-   -   Caut Bmw in Bucuresti !!! (https://forum.4tuning.ro/30-comunitatea-globala-4tuning/369473-caut-bmw-bucuresti.html)

Euroedy 07-04-13 07:19

Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Cine este din Bucuresti si ma poate ajuta ofer recompensa !
Caut bmw 525 fabricat 1991 culoare verde ! masina are numere de Botosani !
Ofer recompensa celui ce imi trimite placutele de inmatriculare !
Nu scriu numarul complet al masinii , ci doar judetul pentru a fii sigur ca cel ce le gaseste,gaseste masina corecta. Eu sunt proprietar si nu o pot radia . Astept PM de la cel ce gaseste BMW verde model E34 cu numere de Botosani . Masina se afla in Bucuresti !

alex.panciu 08-04-13 20:36

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Quote:

Originally Posted by Euroedy (Post 5430338)
Cine este din Bucuresti si ma poate ajuta ofer recompensa !
Caut bmw 525 fabricat 1991 culoare verde ! masina are numere de Botosani !
Ofer recompensa celui ce imi trimite placutele de inmatriculare !
Nu scriu numarul complet al masinii , ci doar judetul pentru a fii sigur ca cel ce le gaseste,gaseste masina corecta. Eu sunt proprietar si nu o pot radia . Astept PM de la cel ce gaseste BMW verde model E34 cu numere de Botosani . Masina se afla in Bucuresti !

pai spune care este problema cu masina,pui lumea sa fure numere de pe masina aiurea????
spune care este problema cu ea si poate te pot ajuta eu legal.....fara recompensa ca sa ne intelegem,nu am nevoie de nimic de la tine.....

Euroedy 09-04-13 04:26

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Pai masina a fost data de 2 ani si a fost revanduta la X persoane iar eu platesc in continuare impozite si amenzi !

alex.panciu 09-04-13 11:26

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Quote:

Originally Posted by Euroedy (Post 5432985)
Pai masina a fost data de 2 ani si a fost revanduta la X persoane iar eu platesc in continuare impozite si amenzi !

Da-mi un p.m cu tot nr masinii....

usman3741 10-04-13 17:13

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
pai spune care este problema cu masina,pui lumea sa fure numere de pe masina aiurea????
:-P

Euroedy 11-04-13 14:32

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Quote:

Originally Posted by usman3741 (Post 5434946)
pai spune care este problema cu masina,pui lumea sa fure numere de pe masina aiurea????
:-P

Masina este proprietate personala , si cel ce a cumparat-o nu a venit sa faca actele.Eu i-am zis ca daca nu vine o sa radiez masina din circulatie!Acum am 20 milioane de plata la impozit dupa urma lui !

Euroedy 18-04-13 14:46

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
inca valabil , daca a vazut cineva ceva ....

giubau_v8 18-04-13 17:07

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Quote:

Originally Posted by Euroedy (Post 5444257)
inca valabil , daca a vazut cineva ceva ....


Cand ai vandut prima oara masina nu ai facut contract ? Daca nu, cam esti bun de plata. Fa o plangere la politie.

Ford_V6 20-04-13 16:06

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Te pisi pe ele de numere ... daca ai cartea faci un contract si o radiezi instant ....daca nu ai cartea poti sa spui adio radierii !

alex.panciu 20-04-13 16:28

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Quote:

Originally Posted by Ford_V6 (Post 5446331)
Te pisi pe ele de numere ... daca ai cartea faci un contract si o radiezi instant ....daca nu ai cartea poti sa spui adio radierii !

o radiezi din financiar,nu si de la politie....

Ford_V6 20-04-13 23:02

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
si cu contractu si fiscalu te duci la politie si le arati ca nu mai e a ta ....

Dupa ce faci contractul si se elibereaza fiscal tu nu mai ai nici o obligatie fata de masina ... noul proprietar face ce vrea cu ea ... inclusiv sa circule asa ! Radiere de la politie nu exista (decat cu bon remat sau acte doveditoare ca masina e distrusa/furata sau stocata undeva in spatiu amenajat) ... doar reanmatriculare pe alt nume.

alex.panciu 21-04-13 03:40

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Quote:

Originally Posted by Ford_V6 (Post 5446723)
si cu contractu si fiscalu te duci la politie si le arati ca nu mai e a ta ....

Dupa ce faci contractul si se elibereaza fiscal tu nu mai ai nici o obligatie fata de masina ... noul proprietar face ce vrea cu ea ... inclusiv sa circule asa ! Radiere de la politie nu exista (decat cu bon remat sau acte doveditoare ca masina e distrusa/furata sau stocata undeva in spatiu amenajat) ... doar reanmatriculare pe alt nume.

Da te duci la politie si le arati ca nu mai e a ta,mie mi-a venit amenda de la targu mures si am sunat la ei si mi-au spus ca nu ii intereseaza ca trebuie sa depun contestatie la judecatoria din targu mures,daca imi vine si de la suceava ce fac? O masina vanduta in iunie anul trecut si scos fiscal pe loc...am toate hartiile si ei ma trimit la judecatorie...

Euroedy 21-04-13 10:47

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Marea problema este ca eu am dat masina cu tot cu carte, si nu am facut nici un contract de vanzare cumparare, iar acum masina este la al zecelea cumparator si a fost vazuta in capitala.

Euroedy 23-08-13 04:04

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Up...inca o mai caut...

Gabriel_xenon 23-08-13 10:34

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
fa plangere la politie pe treaba asta... si in 2-3 zile dau cei de la politie de ea


All times are GMT +2. The time now is 23:09.

- Copyright 2026 4Tuning