![]() |
problema cu uleiul
salutare tuturor.
de curand am intrat in posesia uniu golf 2 din 91, motor de 1.3 injectie. problema este ca in ture incepe sa sune ceva in bord si clipeste ledul de la ulei... daca opresc motorul si il pornesc iara nu se mai aude, si se stinge martorul, dar daca turez mai mult se aprinde si suna din nou. a mai intampinat cineva problema asta? |
Re: problema cu uleiul
cand ai luat masina ai facut schimbul de ulei?sau daca nu lai facut tu sti acum cat timp a fost facut?:D
|
Re: problema cu uleiul
Da schimbu de ulei este facut.Nivelu este bun,iar pe la joja sau busonu de ulei nu vin gaze
|
Re: problema cu uleiul
si becul acela de la ce este?ce reprezinta?este d ela ulei sau de la ce?
|
Re: problema cu uleiul
Quote:
|
Re: problema cu uleiul
ok. o sa incerc. ms mult
|
Re: problema cu uleiul
m-am uitat acolo. am deja un fir bagat in papucul de la bulb :(
|
Re: problema cu uleiul
m-am uitat mai atent si am vazut 2 bulbi, la distanta de circa 5-10 cm unul de celalalt, si amundoi aveau cate un fir bagat...
poti sa-mi pui o poza cu ce a fost la tine te rog? |
Re: problema cu uleiul
Quote:
|
Re: problema cu uleiul
din pacate nu prea stiu unde sa ma uit :(
|
Re: problema cu uleiul
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:01. |
- Copyright 2026 4Tuning