Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   Dilema: 330d sau X5 3.0d (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/368630-dilema-330d-x5-3-0d.html)

Vlad_E30_E46 02-04-13 00:41

Dilema: 330d sau X5 3.0d
 
Stiu ca sunt masini diferite, clase diferite...etc, nu va alarmati.
Ma tot gandesc ce sa aleg intre un 330d e90 facelift 245 cai manual euro5 de afara si un X5 3.0d sau sd 2008/2009....ma intereseaza ce ati alege voi si de ce, experiente, fiabilitate...etc. mentionez ca fac aprox 25-30mii km pe an, mai mult in afara orasului...

casianoros 02-04-13 02:21

Re: Dilema: 330d sau X5 3.0d
 
parerea mea ..

Daca umbli des pe drumuri forestiere nu neaparat offroad , ci drum forestier unde totusi cu un x5 te duci lejer nu trebuie sa ai stress sa atingi masina jos , daca umbli pe drumuri gen sosele , autostrazi un 330d ar fi ideal , depinde de tine totul , de stilul de a conduce avand in vedere ca totusi cu un SUV trebuie sa fi vigilent in depasiri , dar in acels timp un Suv este cum sa zic gen Barca :)) ca veni vorba mai langzam , o masina care te duce asa lejer deci nu e rigida e comoda si faina ce mai tara bara :)) .. Tu sti ce iti palce

Eu as alege x5 :D ( un + de siguranta :) )

Vlad_E30_E46 02-04-13 12:42

Re: Dilema: 330d sau X5 3.0d
 
merci de raspuns, astep si altele, oricine doreste....multumesc

BaiatBun 02-04-13 13:17

Re: Dilema: 330d sau X5 3.0d
 
Quote:

Originally Posted by casianoros (Post 5423806)
parerea mea ..

Daca umbli des pe drumuri forestiere nu neaparat offroad , ci drum forestier unde totusi cu un x5 te duci lejer nu trebuie sa ai stress sa atingi masina jos , daca umbli pe drumuri gen sosele , autostrazi un 330d ar fi ideal , depinde de tine totul , de stilul de a conduce avand in vedere ca totusi cu un SUV trebuie sa fi vigilent in depasiri , dar in acels timp un Suv este cum sa zic gen Barca :)) ca veni vorba mai langzam , o masina care te duce asa lejer deci nu e rigida e comoda si faina ce mai tara bara :)) .. Tu sti ce iti palce

Eu as alege x5 :D ( un + de siguranta :) )

Nu l-ai lamurit deloc,normal ca daca merge prin padure e potrivit x-u si pe asfalt celalalt model,pe om cred ca il intereseaza mai mult informatii despre motor,fiabilitate,intretinere ect.Ar fi in masura sa il ajute cineva care a mai avut modelele astea si poate vb din propie experienta.La seful meu(X5 din 2001)pot sa zic ca de 4 ani o singura data a avut probleme cu cutia automata,in rest,acum i-a facut directia ,motorina si blana... :p

Vlad_E30_E46 04-04-13 19:54

Re: Dilema: 330d sau X5 3.0d
 
ai dreptate...asa ca mai astept opinii de la oameni...multumesc


All times are GMT +2. The time now is 23:38.

- Copyright 2026 4Tuning