Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PowerTech Performance (https://forum.4tuning.ro/678-powertech-performance.html)
-   -   SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI (https://forum.4tuning.ro/678-powertech-performance/367999-seat-leon-cupra-2-0-tfsi.html)

bitnet 29-03-13 07:34

SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI
 
1 Attachment(s)
Motor stock
Turbo stock
HPFP stock
Admisie BSH
Evacuare custom fara catalizator
Upgrade intercooler

vectra22dti 12-06-13 20:49

Re: SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI
 
k04 este turbina?

bitnet 12-06-13 20:50

Re: SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI
 
Da, K04.

bitnet 28-06-14 21:27

Re: SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI
 
1 Attachment(s)
Update

VooN 30-06-14 17:09

Re: SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI
 
HPFP stock ?

bitnet 30-06-14 21:04

Re: SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI
 
Nu, acum are pompa Autotech.

Vahid 01-07-14 12:39

Re: SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI
 
Vai, dar cat de cenzurat este forumul 4tuning...
Cum spuneam si a fost sters: aceasta masina beneficiaza pe langa modificarile enumerate mai sus (ma rog, nu chiar toate) si de un mic actuator de la forge...plus fuel valve rs4...si inca cateva...
Pesemne ca la buzau se fura curent...

bitnet 01-07-14 13:26

Re: SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI
 
Si, ca de obicei, se gaseste cate unul care sa-si mai creeze un cont si din doar 4 postari, primele 3 in decurs de 3 minute si pe sectiuni diferite, doua sa fie adresate direct noua si cu vadita intentie de denigrare... Ce "oameni"... In care latura a activitatii tale esti deranjat de noi?
Ce curent se fura la Buzau, "stimabile", ce vrei sa insinuezi?
Da, in afara modificarilor prezentate cand am postat primul grafic al masinii asteia, s-au mai montat ulterior si pompa autotech, valva de retur de RS4 si actuatorul Forge. Vrei sa stii si cu ce presiune si cu ce avans merge masina, ce presiune are in pneuri, greutatea soferului...? Pun pariu ca si daca le-ai sti pe toate astea, tu tot ai avea ceva de comentat. Ca asa esti tu. Imi este scarba de astfel de "oameni".

Exelixis 01-07-14 17:22

Re: SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI
 
Hai mai Ginel de ce atata agitatie, doar se stie: La vremuri noi "prieteni" vechi se arata! :lol:

Vahid 01-07-14 19:32

Re: SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI
 
Mi-am facut acest cont special sa raspund aici, dupa ce pe cel vechi il inchisesem. Nu pot sa fiu impasibil cand vad ca mintiti prin omitere. Adica, nu se mentioneaza toate modificarile masinilor pe care le masurati. Asadar, greutatea soferului nu este f importanta, dar un actuator forge zic ca face o diferenta notabila la acest motor, nu gasesti? Daca Voon nu intreba nimic despre hpfp, s-ar fi crezut ca in continuare masina nu are decat modificarile enumerate de tine in primul post. Si cred ca fairplay era sa mentionezi, nicidecum sa stergi postul :)
In rest, toate cele bune

B39738 01-07-14 22:16

Re: SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI
 
Vand postere cu Ginel, dimensiune naturala, pentru toti cei care "vrea" sa fie si ei ca el si nu "poate".

bitnet 01-07-14 22:28

Re: SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI
 
Cu atatia perversi pe lumea asta, initiativa ta, Dragos, mi se pare destul de riscanta :D

Vahid 01-07-14 23:14

Re: SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI
 
Mai mai, ce ti-e cu tunerii astia, intre ghilimele evident "tunerii"...ce se apara ei unul pe celalalt. Altul prins cu ocaua mica cateva posturi in urma cand isi aroga merite care de fapt nu sunt ale lui. NTZ NTZ NTZ

bitnet 02-07-14 00:06

Re: SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI
 
Quote:

Originally Posted by Vahid (Post 5721811)
Mai mai, ce ti-e cu tunerii astia, intre ghilimele evident "tunerii"...ce se apara ei unul pe celalalt.

.

Tunerii astia au cam facut performanta si vor mai face, pretenas, performanta la care unii, incapabili fiind, nu vor ajunge niciodata. Tunerii astia sunt, din pacate, printre prea putinii tuneri autohtoni ce au investit timp si bani pentru a-si face treaba asa cum trebuie pt a-si multumi clientii.
Tu cu ce realizari te lauzi si ce interese aperi?

Quote:

Originally Posted by Vahid (Post 5721811)
Altul prins cu ocaua mica cateva posturi in urma cand isi aroga merite care de fapt nu sunt ale lui. NTZ NTZ NTZ

Acum cine si de unde fura curent?? Am postat graficul ca fiind un update pentru cei multi, foarte multi chiar (si se pare ca nici tu nu erai departe de ei) ce stiau despre ce masina este vorba si ce modificari are. Am omis nu pentru ca am vrut, am omis ca am omis, fara nicio intentie. Si nu vad legatura cu arogarea unor merite ce nu-mi apartin, tu crezi ca un actuator forge, o pompa de inalte cu interne de la Autotech, un intercooler, o admisie BSH, o evacuare custom, toate astea fara soft facut custom ar putea face ca puterea masinii sa creasca cu peste 100hp peste cea stock?

bitnet 02-07-14 00:24

Re: SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI
 
Quote:

Originally Posted by Exelixis (Post 5721702)
Hai mai Ginel de ce atata agitatie, doar se stie: La vremuri noi "prieteni" vechi se arata! :lol:

Corect! :lol:


All times are GMT +2. The time now is 13:29.

- Copyright 2024 4Tuning