Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Piese Dacia de vanzare (https://forum.4tuning.ro/640-piese-dacia-vanzare.html)
-   -   Vand carb. dublu corp (https://forum.4tuning.ro/640-piese-dacia-vanzare/367060-vand-carb-dublu-corp.html)

(!8Y_M 24-03-13 13:17

Vand carb. dublu corp
 
5 Attachment(s)
Carburator dublu corp Carfil Solex Brasov (gat admisie+ garnituri fixare pe galerie === 80lei
Galerie 13XX a+e ===60lei
Galerie nova a+e ===60lei (se dezmembreaza si in 2 pt doritorii doar de admisie.. pret separat admisie 30lei)

Carburator +gat admisie+garnituri fixare+galerie 13XX ->120lei


+consola centrala ===40lei

contact... aici sau pm

razvaneluu 25-03-13 11:43

Re: Vand carb. dublu corp
 
vreau eu pentru 1310 tot kitul

vercingetorix 27-03-13 14:21

Re: Vand carb. dublu corp
 
Salut, ma intereseaza carburatorul cu gatul de admisie si garniturile de fixare.
Tel.0723.089.925.

(!8Y_M 27-03-13 21:14

Re: Vand carb. dublu corp
 
Quote:

Originally Posted by vercingetorix (Post 5416705)
Salut, ma intereseaza carburatorul cu gatul de admisie si garniturile de fixare.
Tel.0723.089.925.

as prefera sa-l dau la set cu tot cu galerie pt ca nu am ce sa fac cu galeria... oricare dintre ele...

vercingetorix 28-03-13 07:00

Re: Vand carb. dublu corp
 
Quote:

Originally Posted by (!8Y_M (Post 5417283)
as prefera sa-l dau la set cu tot cu galerie pt ca nu am ce sa fac cu galeria... oricare dintre ele...

Ok, da-mi un numar de telefon sau suna-ma.
PM nu pot da intrucat sunt nou pe forum.

(!8Y_M 28-03-13 21:08

Re: Vand carb. dublu corp
 
Quote:

Originally Posted by vercingetorix (Post 5417562)
Ok, da-mi un numar de telefon sau suna-ma.
PM nu pot da intrucat sunt nou pe forum.

momentan e rezervat dnl-ului razvanel... revin cu post in cazul in care se razgandeste... desi nu cred intr-u cat ... citez...

`luni seara sau marti seara sunt la tine sa iau ala`

vercingetorix 29-03-13 20:21

Re: Vand carb. dublu corp
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by (!8Y_M (Post 5418600)
momentan e rezervat dnl-ului razvanel... revin cu post in cazul in care se razgandeste... desi nu cred intr-u cat ... citez...

`luni seara sau marti seara sunt la tine sa iau ala`

Ok, mi se pare corect avand in vedere ca altcineva si-a exprimat interesul inaintea mea pentru piesele respective.
Am si eu o rugaminte:daca poti masura diametrul flansei, conform desenului alaturat.Caut un Carfil 28/30 DCI si n-as vrea sa gresesc sa cumpar altceva.
Multumesc frumos.

(!8Y_M 30-03-13 14:39

Re: Vand carb. dublu corp
 
Quote:

Originally Posted by vercingetorix (Post 5419865)
Ok, mi se pare corect avand in vedere ca altcineva si-a exprimat interesul inaintea mea pentru piesele respective.
Am si eu o rugaminte:daca poti masura diametrul flansei, conform desenului alaturat.Caut un Carfil 28/30 DCI si n-as vrea sa gresesc sa cumpar altceva.
Multumesc frumos.

81 mm

(!8Y_M 08-04-13 20:03

Re: Vand carb. dublu corp
 
Piesele revin la vanzare... intrucat a trecut o saptamana de la data stabilita de Dnl` razvaneluu

` 28-03-13, 03:55
razvaneluu
luni seara sau marti seara sunt la tine sa iau ala ...`

care nu m-a contactat de nici un fel (tel sau PM) si nu raspunde nici la PM

Dnl` vercingetorix... mai esti interesat?

vercingetorix 09-04-13 09:01

Re: Vand carb. dublu corp
 
Quote:

Originally Posted by (!8Y_M (Post 5432578)
Piesele revin la vanzare... intrucat a trecut o saptamana de la data stabilita de Dnl` razvaneluu

` 28-03-13, 03:55
razvaneluu
luni seara sau marti seara sunt la tine sa iau ala ...`

care nu m-a contactat de nici un fel (tel sau PM) si nu raspunde nici la PM

Dnl` vercingetorix... mai esti interesat?

Eram sigur ca asa se intampla...
Cei interesati cu adevarat nu pot cumpara din cauza unora fara cuvant.
Mi-am luat din targul Autovit carburator cu 35 de ron si galerie a/e cu 50 de ron.Bonus o cagula pentru filtrul de aer.
Sa ai vanzare buna !

(!8Y_M 24-06-13 20:53

Re: Vand carb. dublu corp
 
uuppp... inca sunt la vanzare.. preturi negoiciabile pt set

vercingetorix 26-06-13 14:16

Re: Vand carb. dublu corp
 
Quote:

Originally Posted by (!8Y_M (Post 5510034)
uuppp... inca sunt la vanzare.. preturi negoiciabile pt set

Ce pret ar avea carburatorul+galeria de admisie ?

(!8Y_M 26-06-13 18:42

Re: Vand carb. dublu corp
 
Quote:

Originally Posted by vercingetorix (Post 5511584)
Ce pret ar avea carburatorul+galeria de admisie ?

Carburator +gat admisie+garnituri fixare+galerie 13XX ->120lei

vercingetorix 26-06-13 21:12

Re: Vand carb. dublu corp
 
Quote:

Originally Posted by (!8Y_M (Post 5511817)
Carburator +gat admisie+garnituri fixare+galerie 13XX ->120lei

Ofer 50 de ron pe carburator+galeria admisie.

(!8Y_M 27-06-13 14:12

Re: Vand carb. dublu corp
 
Quote:

Originally Posted by vercingetorix (Post 5511952)
Ofer 50 de ron pe carburator+galeria admisie.

ofera...

banii astia ii iau si la fiare vechi...

100 de lei ultimul pret... daca nu se da... se demontaza tot, se cupreaza/nicheleaza si se face mare bibelou din TOT setul....

vercingetorix 27-06-13 14:44

Re: Vand carb. dublu corp
 
Quote:

Originally Posted by (!8Y_M (Post 5512521)
ofera...

banii astia ii iau si la fiare vechi...

100 de lei ultimul pret... daca nu se da... se demontaza tot, se cupreaza/nicheleaza si se face mare bibelou din TOT setul....

Prietene, e marfa ta, faci cum crezi ca e mai bine pentru tine.
Si eu am ceva piese in stare perfecta si nu mi le mai cumpara nici naiba.
O sa le donez pe la vreunul cu Dacie, macar sa fac un bine...
Oferta mea ramane valabila, deocamdata...voiam sa-i fac un cadou unui prieten ce-si dorea un carburator dublu.
Doar galeria de admisie ce pret are ?

(!8Y_M 27-06-13 22:25

Re: Vand carb. dublu corp
 
a fost la inceput la vanzare cu 60 lei... dar ulterior m-am razgandit.. si nu le dau decat la set cu tot cu carburator garnituri de etansare si gatul de lebada...

daca vrei pot sa-ti dau galeria de admisie de nova.. 30lei.. cu cea de evacuare nu ai ce sa faci... dar poti sa o tai pe cea de dacie.. a ta care e pe masina si sa o petreci cu cea de ad de nova... eu 1 nu recomanda... dar am vazut lume facand asta:-??

vercingetorix 28-06-13 13:12

Re: Vand carb. dublu corp
 
Quote:

Originally Posted by (!8Y_M (Post 5512945)
a fost la inceput la vanzare cu 60 lei... dar ulterior m-am razgandit.. si nu le dau decat la set cu tot cu carburator garnituri de etansare si gatul de lebada...

daca vrei pot sa-ti dau galeria de admisie de nova.. 30lei.. cu cea de evacuare nu ai ce sa faci... dar poti sa o tai pe cea de dacie.. a ta care e pe masina si sa o petreci cu cea de ad de nova... eu 1 nu recomanda... dar am vazut lume facand asta:-??

Hai sa zicem 25 de ron galeria de admisie de nova...e bine ?

(!8Y_M 28-06-13 21:19

Re: Vand carb. dublu corp
 
Quote:

Originally Posted by vercingetorix (Post 5513390)
Hai sa zicem 25 de ron galeria de admisie de nova...e bine ?

o vrei pt tine sau sa o faci cadou unui prieten cum ai spus?

vercingetorix 29-06-13 09:26

Re: Vand carb. dublu corp
 
Quote:

Originally Posted by (!8Y_M (Post 5513760)
o vrei pt tine sau sa o faci cadou unui prieten cum ai spus?

Prietenului i-as fi dat setul complet carburator+galerie, daca tot era un cadou.
Am pus carburatorul de Nova luat in primavara din Autovit si nu m-a dat pe spate ca performante....plus ca face vartej prin rezervor.
Asa ca as vrea sa incerc cu un Weber 32 de pe la vreun Renault, sa vad ce gasesc.Dar are alte gauri la flansa si vreau prima galerie sa o pastrez cand ma duc la ITP...
Mai bine iti spuneam la o bere toate astea...:-P
Deci zi, batem palma ?

p.s. uita-te aici, poate ai nevoie de ceva si ne combinam la un schimb : https://forum.4tuning.ro/640-piese-da...ia-1310-a.html

(!8Y_M 29-06-13 15:21

Re: Vand carb. dublu corp
 
Quote:

Originally Posted by vercingetorix (Post 5513987)
Prietenului i-as fi dat setul complet carburator+galerie, daca tot era un cadou.
Am pus carburatorul de Nova luat in primavara din Autovit si nu m-a dat pe spate ca performante....plus ca face vartej prin rezervor.
Asa ca as vrea sa incerc cu un Weber 32 de pe la vreun Renault, sa vad ce gasesc.Dar are alte gauri la flansa si vreau prima galerie sa o pastrez cand ma duc la ITP...
Mai bine iti spuneam la o bere toate astea...:-P
Deci zi, batem palma ?

p.s. uita-te aici, poate ai nevoie de ceva si ne combinam la un schimb : https://forum.4tuning.ro/640-piese-da...ia-1310-a.html

deci... sa vad daca am inteles...

u ai pe masina o galerie dublu corp.. cu carb de nova... dar vrei un weber si vrei o galerie sa o modifici (doar admisia vorbind) si sa pui carb de nova pt itp...

zic asta pt ca ns daca dupa ce tai galeria de ad de la o galerie monocorp mai ai posibilitatea sa montezi admisia pt carb normal...


20 de lei galeria de ad de nova... ultimul pret... stiu ca u ai zis 25... dar eu vreau 20:).. ca era 30 neg...

vercingetorix 30-06-13 20:39

Re: Vand carb. dublu corp
 
Quote:

Originally Posted by (!8Y_M (Post 5514232)
deci... sa vad daca am inteles...

u ai pe masina o galerie dublu corp.. cu carb de nova... dar vrei un weber si vrei o galerie sa o modifici (doar admisia vorbind) si sa pui carb de nova pt itp...

zic asta pt ca ns daca dupa ce tai galeria de ad de la o galerie monocorp mai ai posibilitatea sa montezi admisia pt carb normal...


20 de lei galeria de ad de nova... ultimul pret... stiu ca u ai zis 25... dar eu vreau 20:).. ca era 30 neg...

Vanduta !
Da-mi un nr. de telefon sau suna-ma la 0723.089.925.

siirm 06-01-14 15:55

Re: Vand carb. dublu corp
 
S-a dat carburatorul?

(!8Y_M 15-01-14 19:11

Re: Vand carb. dublu corp
 
Inca e valabil dak exista doritori... Dak nu, devine bibelou in viitorul atelier....


All times are GMT +2. The time now is 04:34.

- Copyright 2024 4Tuning