Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arhiva (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva.html)
-   -   Challenges || Ford Focus ST x6 (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva/366120-challenges-ford-focus-st-x6.html)

lovenady 18-03-13 22:39

Challenges || Ford Focus ST x6
 
6 Attachment(s)
1 Original
2 Reme
3 bogdann
4 Lovenady/PL Design
5 DanyFCSB
6 UndergroundDesign
7 Wlad

red_fury 18-03-13 22:57

Re: Challenges || Ford Focus ST x6
 
Ai uitat sa urci si originalul:D
Am votat @DanyFCSB cu toate ca sunt unele lucruri care mai trebuiau facute la masina dar arata bine in ansamblu!
Felicitari tuturaor!:-)

UndergroundDesigns 19-03-13 08:41

Re: Challenges || Ford Focus ST x6
 
Vot Reme dintre toti participantii a lucrat cel mai mult la masina lui si se vede asta felicitari!
@lovenady:eu ar fi trebuit sa fiu numarul 5 cea cu rosie dar nu e nimic se mai intampla

-JET_JET- 19-03-13 08:47

Re: Challenges || Ford Focus ST x6
 
votul meu il acord lui reme deoarece este ce mai reusita masina(parerea mea) si se vede ca are ani de exp in ceea ce insemna VT

Ca$$ 19-03-13 10:40

Re: Challenges || Ford Focus ST x6
 
vot reme

PS: a observat cineva ca bogdann s'a votat singur?

Wlad 19-03-13 10:46

Re: Challenges || Ford Focus ST x6
 
Reme. chiar daca nu sunt multe modificari , e bine lucrata!

lovenady 19-03-13 11:22

Re: Challenges || Ford Focus ST x6
 
da am observat de mult ca ala sa votat singur . off doamnee , daca am face noi sectiunea asta cass ,nu sar mai vota singuri astia si s-ar aprecia mai mult lucrarile lucrate .:twisted:

bbbogdannn 19-03-13 12:51

Re: Challenges || Ford Focus ST x6
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by lovenady (Post 5405793)
da am observat de mult ca ala sa votat singur . off doamnee , daca am face noi sectiunea asta cass ,nu sar mai vota singuri astia si s-ar aprecia mai mult lucrarile lucrate .:twisted:

Fii politicos BĂ, eu nu m-am adresat cu -ala- si cu -astia- da? Si m-am votat singur, e vreo problema? E o democratie pot sa votez pe cine vreau eu! Am avut cazuri pe alte forumuri cand am votat pe altcineva! Asa se procedeaza!

Va atasez niste imagini cu ce apreciati voi mai mult...sunt trist si se pare ca nu isi are rostul aceasta -pasiune- de VT aici, unde nu e apreciata. Cu toata sinceritatea.


Poza 1: Selectiile la roata sunt facute cu toporul si nu e reglat contrastul.
Poza 2: Ai selectat pomii cu LassoTool, ai dat Copy/Paste, i-ai mutat pe masina si ai dat Overlay? Serios... Asta se intampla la toate elementele inferioare ale caroseriei.

O masina lucioasa NU are asa reflexii cand e inconjurata de copaci si sta pe piatra si langa iarba!

Poza 3: Aici nu stiu ce se intampla, cred ca e ceva Watermark?
Poza 4: Cred ca a lovit niste borduri si i-ai dat o mana de kit..

Pozele mele: (partea albastra era deja modificata sever fata de imaginea de baza, unghiul fiind foarte diferit, am intervenit cu brush)

http://imageshack.us/scaled/thumb/194/90938592.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/7/86912237.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/109/44429246.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/839/81867395.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/716/48637902.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/802/84270103.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/23/68118397.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/515/35843710.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/811/30520733.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/845/30010523.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/850/64151357.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/27/99694650.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/171/37868936.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/841/41484413.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/577/15final.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/254/brushandcp.jpg


Ma astept la tot felul de interventii dupa acest Reply, pastrati-le pt voi. Eu am spus ce am avut de spus. Dupa munca multa bagata in masina asta o noapte intreaga si o dupamasa, vine un ... si face pe interesantul si zice ca nu se apreciaza LUCRARILE LUCRATE. Mai bine imi vad de facultate si nu imi pierd timpul

UndergroundDesigns 19-03-13 13:46

Re: Challenges || Ford Focus ST x6
 
Quote:

Originally Posted by Ca$$ (Post 5405745)
vot reme

PS: a observat cineva ca bogdann s'a votat singur?

da am observat da ce sa-i faci?...

UndergroundDesigns 19-03-13 13:51

Re: Challenges || Ford Focus ST x6
 
Quote:

Originally Posted by bbbogdannn (Post 5405901)
Fii politicos BĂ, eu nu m-am adresat cu -ala- si cu -astia- da? Si m-am votat singur, e vreo problema? E o democratie pot sa votez pe cine vreau eu! Am avut cazuri pe alte forumuri cand am votat pe altcineva! Asa se procedeaza!

Va atasez niste imagini cu ce apreciati voi mai mult...sunt trist si se pare ca nu isi are rostul aceasta -pasiune- de VT aici, unde nu e apreciata. Cu toata sinceritatea.


Poza 1: Selectiile la roata sunt facute cu toporul si nu e reglat contrastul.
Poza 2: Ai selectat pomii cu LassoTool, ai dat Copy/Paste, i-ai mutat pe masina si ai dat Overlay? Serios... Asta se intampla la toate elementele inferioare ale caroseriei.

O masina lucioasa NU are asa reflexii cand e inconjurata de copaci si sta pe piatra si langa iarba!

Poza 3: Aici nu stiu ce se intampla, cred ca e ceva Watermark?
Poza 4: Cred ca a lovit niste borduri si i-ai dat o mana de kit..

Pozele mele: (partea albastra era deja modificata sever fata de imaginea de baza, unghiul fiind foarte diferit, am intervenit cu brush)

http://imageshack.us/scaled/thumb/194/90938592.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/7/86912237.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/109/44429246.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/839/81867395.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/716/48637902.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/802/84270103.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/23/68118397.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/515/35843710.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/811/30520733.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/845/30010523.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/850/64151357.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/27/99694650.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/171/37868936.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/841/41484413.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/577/15final.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/254/brushandcp.jpg


Ma astept la tot felul de interventii dupa acest Reply, pastrati-le pt voi. Eu am spus ce am avut de spus. Dupa munca multa bagata in masina asta o noapte intreaga si o dupamasa, vine un ... si face pe interesantul si zice ca nu se apreciaza LUCRARILE LUCRATE. Mai bine imi vad de facultate si nu imi pierd timpul

Scuze pentru dublu post dar nu ma pot abtine
nu se vede ca esti la facultate adica sa te votezi tu pe tine e... ciudat si nu ai tu nici un drept sa-l critici pe Reme pentru ca el intradevar a lucrat la ea ... si hai sa recunoastem ca la tine modificarile nu sunt multe si nici bune nu zic ca la mine e altfel treaba accepta-ti vina si cere-ti scuze (asa cum au facut multi cand au gresit) si va fii mai bine credema ca stiu asta din proprie experienta
Stiti era o vorba spicu de grau fara boabe pe el sta ridicat si inalt si zvelt iar cel care are aplecat si cu nasu-n pamant atat am avut de spus
O zi buna!!

Manson 19-03-13 15:42

Re: Challenges || Ford Focus ST x6
 
cititi regulile si dupa mai comentati! vot reme!

a lui bbbbbogdannnn mi se pare un golf 7 cu lateral de focus

Ca$$ 19-03-13 16:36

Re: Challenges || Ford Focus ST x6
 
Quote:

Originally Posted by bbbogdannn (Post 5405901)
vine un ... si face pe interesantul

duuuude, relax, acel "..." care a facut pe interesantul si ti'a observat nesimtirea am fost eu... si in materie de VT, nu cred ca ai avea vreun cuvant de spus impotriva mea, nici eu nu sunt mare VTuner, dar nici cu tine nu ma compar, serios...
uite, iti propun un battle, doar noi 2... alege tu o masina si un deadline

Reme 19-03-13 17:57

Re: Challenges || Ford Focus ST x6
 
vot DanyFCS, pt incurajare. E rpmiul lui battle si sper sa nu se lase de VT. Invata mai multe bre ca poti...poti sa faci lucruri bune rau! Merci de voturi baieti...nu va mai certati, aia e daca asta a vrut baiatul sa se voteze singur. Nu e frumos, dar nu avem ce sa facem. PACE! :peace: Daca o dai unu la unu Ca$$ tare as vrea sa vad pe ce ;)

lovenady 19-03-13 19:59

Re: Challenges || Ford Focus ST x6
 
bai nu mai conteaza ,reme posteaza urmatoarea masina ,ai castigat bravo.

bbbogdannn 19-03-13 22:21

Re: Challenges || Ford Focus ST x6
 
Nu mai conteaza, dar oricum nu imi place deloc atitudinea asta. Pacat

Ca$$: da, posteaza la battle-uri orice masina si ii dam un battle, nu vreau sa aleg eu..


All times are GMT +2. The time now is 18:54.

- Copyright 2026 4Tuning