![]() |
problema aeroterma clima digitala
am schimbat condensatorul de 0,47-50v si nu sa schimbat nimik......nu merge.....sa fie piesa cu tepi?cum as putea verifica?in focsani stie cineva ?vn-88-fly de din zona....a intalnit problema asta?rog raspuns urgent.....merg mai rau ca in dacie pe frigul asta.....aeroterma nu porneste.....panoul de clima indica corect.....mufa de la panou e ok.....
|
Re: problema aeroterma clima digitala
daca siguranta e ok,mai mult ca sigur a cedat motorasul,daca ar fi fost piesa cu tepi ti-ar fi mers pe viteza maxima.Bafta.
|
Re: problema aeroterma clima digitala
Daca clima digitala iti indica corect si nu-ti baga nimic este rezistorul de la aeroterma,asa ca schimba-l ca ala e buba.La clima manuala ar fi mers doar pe o treapta si anume pe treapta maxima pentru ca acea rezistenta nu-si mai indeplinea functia.
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:23. |
- Copyright 2026 4Tuning