Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   problema aeroterma clima digitala (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/362207-problema-aeroterma-clima-digitala.html)

bmw.ynm 24-02-13 12:06

problema aeroterma clima digitala
 
am schimbat condensatorul de 0,47-50v si nu sa schimbat nimik......nu merge.....sa fie piesa cu tepi?cum as putea verifica?in focsani stie cineva ?vn-88-fly de din zona....a intalnit problema asta?rog raspuns urgent.....merg mai rau ca in dacie pe frigul asta.....aeroterma nu porneste.....panoul de clima indica corect.....mufa de la panou e ok.....

tek 24-02-13 17:18

Re: problema aeroterma clima digitala
 
daca siguranta e ok,mai mult ca sigur a cedat motorasul,daca ar fi fost piesa cu tepi ti-ar fi mers pe viteza maxima.Bafta.

suici 02-03-13 17:59

Re: problema aeroterma clima digitala
 
Daca clima digitala iti indica corect si nu-ti baga nimic este rezistorul de la aeroterma,asa ca schimba-l ca ala e buba.La clima manuala ar fi mers doar pe o treapta si anume pe treapta maxima pentru ca acea rezistenta nu-si mai indeplinea functia.


All times are GMT +2. The time now is 00:23.

- Copyright 2026 4Tuning