Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Golf IV (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/360709-golf-iv.html)

NtzDra 17-02-13 07:54

Golf IV
 
9 Attachment(s)
MARCA : VOLKSWAGEN
CAROSERIE : GOLF
DATA FABRICATIEI : 2000
COD MOTOR : ALH acum ARL
COMBUSTIBIL : MOTORINA
CILINDREE: 1.9
CP : 150

incerc sa o aduc la viata am luat masina intr-o stare f proasta am aschimbat la ea pana acum turbina , un piston , segmenti , tachetzi , supape , distributie cu tot cu pompa de apa , burdufe de planetara , simeringuri supape , am tras lonjeroanele pe autorobot erau strambe , mai sunt luate bara fata originala , praguri de r32 , stopuri , oglinzi , fuzete cu tot cu discuri , suporti , etrieri , cam atat momentan :D

FlaviusLia 17-02-13 19:42

Re: Golf IV
 
Stiu masina de pe vremea cand arata bine, nu a avut noroc de oameni cu cap, a picat pe mainile cui nu trebuie! Sper sa o refaci calumea! Bafta!

Detman 17-02-13 20:03

Re: Golf IV
 
ai de tras pana o scoti la capat... a fost cam ciobanita de fostii proprietari.

DEVIL's Style 17-02-13 20:57

Re: Golf IV
 
Doamne , spune mi ca ce vad pe discurile de pe spate , nu sunt gauri facute cu bormasina !

vinyl 17-02-13 21:04

Re: Golf IV
 
Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 5366953)
Doamne , spune mi ca ce vad pe discurile de pe spate , nu sunt gauri facute cu bormasina !

Eu ti-am zis ca-s cu bormasina..dar parca e prea de necrezut e...

MadutaAerox 17-02-13 21:14

Re: Golf IV
 
Am vazut oameni care isi bat joc de masinii dar nici in halul asta!!:???:
Noroc ca mai sunt oameni care stiu sa aprecieze masinile si incearca sa le aduca la viata!! Iti urez multa bafta in ce-a ce ai inceput!

Detman 17-02-13 22:17

Re: Golf IV
 
puteti sa ma lamuriti si pe mine, cum ati dedus ca , discurile de pe spate au gaurile facute cu burghiu ?

byJoKeR 17-02-13 22:26

Re: Golf IV
 
Ai curaj sa te apuci de masina, sper sa ai si rabdare sa o termini.bafta

DEVIL's Style 17-02-13 22:28

Re: Golf IV
 
Quote:

Originally Posted by Detman (Post 5367082)
puteti sa ma lamuriti si pe mine, cum ati dedus ca , discurile de pe spate au gaurile facute cu burghiu ?


Simplu : orice disc care este perforat dupa calirea lui [ procesul de fabricatie ] , apar "urmele" de genul ca in poze sau mai rau , in unele cazuri apar fisuri intre gaurile date , acum depinde de situatie !

Asta ca sa nu mai aduc in discutie "tiparul" folosit la gauri respectiv distanta !


Ntz , pune pe lista prioritatilor discurile , e jale ce vad in poze cu ele si nu e safe absolut deloc ! bafta si spor la ea , masina are potential , dar are nevoie de "dragoste si atentie" din partea ta !

manolachir 17-02-13 22:48

Re: Golf IV
 
cu putina munca si ceva bani investiti o sa fie o masina de milioane


Schimba discurile alea de pe spate vb colegilor sunt gaurie cu bormasina !! pune stock !!NOI eventual nu SH !

Si apucate pe cablarii adica te apuci de motor faci motoru termini motoru ... dupa exterior / interior etc

Bafta ;) e un topic de urmarit !

NtzDra 18-02-13 06:59

Re: Golf IV
 
o sa va tin la curent cu tot ce fac pe la masina sunt multe dar se fac oricum nu mai pot sa dau inapoi acum am inceput deja :D sper sa iasa ceva frumos !

racu` 18-02-13 08:08

Re: Golf IV
 
hai ca potzi dragos...ca doar lucrezi unde lucrezi...:D

NtzDra 18-02-13 13:15

Re: Golf IV
 
6 Attachment(s)
@raku - daca mai mergea treaba era gata deja :))

ce am mai facut la ea cat mi.a permis timpu stopuri ,faruri ,oglinzi

Detman 18-02-13 19:25

Re: Golf IV
 
masina a fost infoliata?

NtzDra 18-02-13 22:00

Re: Golf IV
 
da :d


All times are GMT +2. The time now is 23:47.

- Copyright 2024 4Tuning