Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   LANCIA (https://forum.4tuning.ro/178-lancia.html)
-   -   Vand... (https://forum.4tuning.ro/178-lancia/360304-vand.html)

Hooliganu`#1 14-02-13 22:24

Vand...
 
3 Attachment(s)
Vand galerie admisie Lancia Dedra/Prisma/Delta etc(a fost pe o Dedra 2000 8v turbo)cu injectoare Bosch(debit 185 CC/min,presiune 3 bari,impedanta-ohmi 16)...galeria din cate stiu se potriveste si pe motoarele aspirat(identice),iar injectoarele de aspirat au cam aceleasi caracteristici...pretul il faceti voi, dar sa fie decent. Contact aici sau la tel 0721754154.

Hooliganu`#1 30-03-13 22:45

Re: Vand...
 
3 Attachment(s)
Se mai adauga si o Lancia Prisma 4x4(2.0, 8 valve aspirat, 115cp)la dezmembrat, motorul bun(compresie cam 12!)...deocamdata nu se vand transmisia(cutie,diferential central si diferential spate),rotile si parbrizul...

B22LPC 02-04-13 10:28

Re: Vand...
 
Salutare, motorul banuiesc ca merge pe Thema, nu? M-ar tenta.

Arata bine prisma, daca are actele in regula, e pacat de Dumnezeu s-o dezmembrezi :) si-asa sunt CRUNT de rare...

B22LPC 02-04-13 17:04

Re: Vand...
 
Multam de amabilitate si scuze de deranj cu telefonul de azi ;)

Poate reusim s-o salvam, daca nu, ma abonez la MOTOR cu anexe.

Cele bune.

Hooliganu`#1 02-04-13 19:40

Re: Vand...
 
Niciun deranj, stai linistit...m-as bucura s-o salvam, cum am vorbit si la telefon, dar mai vorbim si o rezolvam noi cumva...trebuie si fiare printre atatea plastice fara valoare... :)

denver 03-04-13 14:52

Re: Vand...
 
Dorine iti vreau motorul !!!

lanciabella 03-04-13 22:24

Re: Vand...
 
Stai pe banca, o ia Mircea hehe.. trebuie salvata!

denver 11-04-13 07:13

Re: Vand...
 
Dorine tata , puntea a ajuns la fier daca nu ai mai vrut sa o iei pana la urma impreuna cu multe alte piese , Dani sper si eu sa o salveze , eu mi-am gasit motor :)

Hooliganu`#1 11-04-13 12:13

Re: Vand...
 
Din pacate pentru masina asta si puntea ta, daca lumea nu se tine de cuvant asa se intampla...oricum masina doar se dezmembreaza...another Integrale gone, de parca ar mai fi multe...c`est la vie... ! Deci piese la greu...preturi decente ca vreau sa scap de ele si sa le salvez, decat sa ajunga la fier si gunoi...

lanciabella 11-04-13 12:19

Re: Vand...
 
Cum se face ca mereu sunt pe dreapta cu banii... :( daca aveam banuti o luam eu..jur... :(

ilici89 11-04-13 17:25

Re: Vand...
 
Quote:

Originally Posted by Hooliganu`#1 (Post 5421097)
Se mai adauga si o Lancia Prisma 4x4(2.0, 8 valve aspirat, 115cp)la dezmembrat, motorul bun(compresie cam 12!)...deocamdata nu se vand transmisia(cutie,diferential central si diferential spate),rotile si parbrizul...

daca revine la vanzare transmisia te rog sa imi dai un semn !

Hooliganu`#1 11-04-13 21:40

Re: Vand...
 
Masina intreaga cu transmisie oricum nu se dadea, vorbisem cu cineva care o vroia si sa si-o faca tractiune fata(si chiar gasisem absolut toate piesele care trebuiau si la preturi bune) sau in cel mai rau caz doar motorul...dar ambele variante au picat asa ca masina se dezmembreaza...Ilici 89, daca-mi zici exact ce-ti trebuie de la transmisie(ex:cardan, planetare, diferential,caseta etc)si ne intelegem la pret vedem...mersi.

ilici89 12-04-13 12:06

Re: Vand...
 
Quote:

Originally Posted by Hooliganu`#1 (Post 5436424)
Masina intreaga cu transmisie oricum nu se dadea, vorbisem cu cineva care o vroia si sa si-o faca tractiune fata(si chiar gasisem absolut toate piesele care trebuiau si la preturi bune) sau in cel mai rau caz doar motorul...dar ambele variante au picat asa ca masina se dezmembreaza...Ilici 89, daca-mi zici exact ce-ti trebuie de la transmisie(ex:cardan, planetare, diferential,caseta etc)si ne intelegem la pret vedem...mersi.



pai imi trebuie pentru conversia unui fiat coupe 16vt , deci sigur cutie viteze / cutie transfer / cardan / punte spate cu tot cu grup planetare etc / si e posibil si puntea fata cu planetare ?

Hooliganu`#1 12-04-13 22:46

Re: Vand...
 
Tot ce ai zis + probabil bascule fata, nu stiu fuzetele cum le ai si daca ti-or trebui, probabil si planetare pe fata sau macar cea care intra in cutie, caseta de directie, rezervor, bara stabilizatoare si cred ca asta ar cam fi tot...intrebare de baraj, ai "culoar" pe sub masina pentru cardan?

ilici89 13-04-13 14:18

Re: Vand...
 
Quote:

Originally Posted by Hooliganu`#1 (Post 5437560)
Tot ce ai zis + probabil bascule fata, nu stiu fuzetele cum le ai si daca ti-or trebui, probabil si planetare pe fata sau macar cea care intra in cutie, caseta de directie, rezervor, bara stabilizatoare si cred ca asta ar cam fi tot...intrebare de baraj, ai "culoar" pe sub masina pentru cardan?

in tunel e loc si de cardan si de evacuare , doar in spate trebuie sa tai din portbagaj compartimentul pentru roata de rezerva si sa vin cu un rezervor custom ... Ideea e ca eu nu am vazut niciodata sistemul de lancia integrale , dar din ce am vazut pe forumuri de afara transplantul asta nu e o misiune imposibila , atata timp cat puntile au acealeasi prinderi in caroserie si cutia se pupa pe bloc restul se face :rolleyes2
Am si o intrebare, sistemul e identic cu asta http://www.awdwiki.com/images/lancia...ferentials.jpg ?


All times are GMT +2. The time now is 19:29.

- Copyright 2024 4Tuning