Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Mitsubishi EVO IX vs. Subaru sau alte masini 4x4 de putere medie (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/36016-mitsubishi-evo-ix-vs-subaru-masini-4x4-putere-medie.html)

radu_lkv 17-03-07 00:50

Mitsubishi EVO IX vs. Subaru sau alte masini 4x4 de putere medie
 
1 Attachment(s)
am un mitsubishi evo 9 si pprovoc masini 4x4 (in special subaru STI :D) la legale ;).
mai jos o sa atasez si o fisa dyno..masina inca nu e gata, momentan are decat soft si evacuare miltek pe 76 mm...

radu_lkv 17-03-07 10:10

Re: ma dau si eu cu subaru si alte masini 4x4 de putere medie..
 
graficul este iesit din scala, deoarece ei reglasera limita maxima pe la 380 cp...rezultatul ne-a surprins aproape pe toti 8)

gabit 17-03-07 12:34

Re: ma dau si eu cu subaru si alte masini 4x4 de putere medie..
 
....DACA ASTA E PUTERE MEDIE CE INSEAMNA PUTERE MARE?...LUCRURILE IES DIN SCARA.:shock:

NU TREBUIA PUSA FISA AIA DYNO.SPERIE CONTRACANDITATII.

GTA 17-03-07 12:37

Re: ma dau si eu cu subaru si alte masini 4x4 de putere medie..
 
Felicitari Radule!

radu_lkv 17-03-07 13:06

Re: ma dau si eu cu subaru si alte masini 4x4 de putere medie..
 
multam frumos...
fisa am pus-o ca sa stie lumea ca nu ascund nimic...ba din contra, masina nu e gata...planuri pt viitorul apropiat: colector turbo, serpisori hks si admisia toata :)

mvilcu 17-03-07 13:11

Re: ma dau si eu cu subaru si alte masini 4x4 de putere medie..
 
Sunt aproape gata;) ma bag:-)

mvilcu 17-03-07 13:13

Re: ma dau si eu cu subaru si alte masini 4x4 de putere medie..
 
Quote:

Originally Posted by radu_lkv (Post 802644)
graficul este iesit din scala, deoarece ei reglasera limita maxima pe la 380 cp...rezultatul ne-a surprins aproape pe toti 8)

Pe mine nu ma surprins,ma ingrozit:shock:

radu_lkv 17-03-07 13:19

Re: ma dau si eu cu subaru si alte masini 4x4 de putere medie..
 
Quote:

Originally Posted by mvilcu (Post 802836)
Sunt aproape gata;) ma bag:-)

mariene tu pleaca cu bomba ta de pe topicul meu :lol: :lol:
nu ai citit titlul??? am scris ca ma dau cu masini de putere medie, nu bombe de ~700 cp ;)

vezi ca tot la provocari gasesti si masini pt tine, gen porsche tunat...
eu sunt barca cu vasle pe langa tine :oops:

mvilcu 17-03-07 17:13

Re: ma dau si eu cu subaru si alte masini 4x4 de putere medie..
 
Lasa-ma cu puterea medie 470hp,asta e mare,iar cu 700hp,mincinosule:shock:

EVOLUTION8 17-03-07 20:08

Re: ma dau si eu cu subaru si alte masini 4x4 de putere medie..
 
Quote:

Originally Posted by mvilcu (Post 803117)
Lasa-ma cu puterea medie 470hp,asta e mare,iar cu 700hp,mincinosule:shock:

800 hp :P

mvilcu 17-03-07 20:42

Re: ma dau si eu cu subaru si alte masini 4x4 de putere medie..
 
Quote:

Originally Posted by EVOLUTION8 (Post 803399)
800 hp :P

Nici tu parca nu aveai nasul asa mare

SEBASTIAN 17-03-07 21:40

Re: ma dau si eu cu subaru si alte masini 4x4 de putere medie..
 
Dar chiar vindeti tot?

EVOLUTION8 18-03-07 09:47

Re: ma dau si eu cu subaru si alte masini 4x4 de putere medie..
 
Glumim :D
MArine ai 265 :D hai 290 cu evacuare ....

UGA 21-03-07 12:38

Re: ma dau si eu cu subaru si alte masini 4x4 de putere medie..
 
bah....eu cu tine am 1-0 bine cand nu aveai puterea asta si mie i-mi intrerupea masina...da tot am 1-0
Acu nu mai vreau eu sa ma dau si oricum masina e la Maryo

UGA 21-03-07 13:13

Re: ma dau si eu cu subaru si alte masini 4x4 de putere medie..
 
Glumeam....chiar sunt curios acum cum merge evo...si cat de tare t duci pe langa Kadett.....vezi ca daca mai vi prin buc si dai telefon cand pleci acasa.....te costa un......fotomodel.....
Oricum stiu ca ai manarit fisa de DYNO sa te dai mare........lunganule


All times are GMT +2. The time now is 18:29.

- Copyright 2026 4Tuning