![]() |
Hd 87 Dcf
4 Attachment(s)
MAsina mea,nu e mare lucru...da na totusi nu e stoc...Un filtru de aer ,un set de neoane(int+ext) ,jante,pleaope.Deocamdata ramane la stagiul acesta(E greu cu facultatea..:)).Pana la vara o sa pun alte jante ,o toba sport,si niste stopuri clare........JAntele o sa fie Alutec in 5 spite dupa cum vedeti si in poze.....Cred ca dau destul de bine pe cielo....si pe 15 sunt suficient de mari....
|
Re: Hd 87 Dcf
5 Attachment(s)
Alte poze...+JAntele ALutec si stopurile clare...lucrate in Photoshop
|
Re: Hd 87 Dcf
frumos cielo asta al tau chiar are stuff:P spor la treaba in continuare ;)
|
Re: Hd 87 Dcf
da n-am inteles de ce ai pus asa filtrul de aer.
sau ii doar provizoriu pentru poze? cum isi mai trage el aer rece vara? |
Re: Hd 87 Dcf
Incearca sa pui niste presuri de alea crom care sa reflecte lumina.
Remarca referitoare la filtru de aer vroiam s-o fac si io. Si eu am pus la inceput filtrul deasupra blocului motor si cand se incalzea masina tragea mai greu decat cu filtrul stock. Faza e ca tre sa-si ia aer rece cat mai departe de motor. |
marfa masina .. am luat si eu de curand un cielo vreau sa il tunez, ia zi si mie plz acuma cu filtru sport cat iti consuma? mi de ex in oras imi ia cam 10-11 depinde cum merg :D daca merg mai incet ia cam 8-9 :D am vazut la un tip ca vindea un filtru soprt.. si eram curios cam cat afecteaza consumu masini si de unde ai luat triplele imi plac la nebunie sunt tari .... si ce pret ..
|
Re: Hd 87 Dcf
esti cu capu =))) cum sa il intrebi de unde le-a luat cand nu le-a luat ma...a zis clar ca sunt trucate pozele..adica le-a pus sa vada si el cum ar sta ;) nu mai citi printre randuri
|
Re: Hd 87 Dcf
Ce oameni :lol: :lol: :lol:
|
Re: Hd 87 Dcf
Daca lasi filtru acolo ataseaza i un tub din ala gros de aluminiu,scoti actualul filtru si rezonatorul si duci respectivul tub in gaura rezonatorului din partea dreapta sub aripa(rezonatorul).Daca dai actualul filtru zos vei vedea gaura.Daca vrei un exemplu ar fi X RAy
|
Re: Hd 87 Dcf
Quote:
|
Re: Hd 87 Dcf
1 Attachment(s)
Scuze am uitat sa pun poza..........cu cerculetze :)
|
Re: Hd 87 Dcf
trebuie doar sa desfiintezi cutia si sa faci o palnie pt aer rece
|
Re: Hd 87 Dcf
Ok bun scot cutia ....da de cutia aia e atasata o chestie mica...aia care am incercuit-o cu verde........???? cu aia ce fac??? ca ciaca daca o scot da'colo o sa imi creasaca consumu ???
|
Re: Hd 87 Dcf
ala`i un senzor, trebuia facut cum am facut eu si scapai de problema
deci: pui innapoi furtunul original, ii faci o gaura, prinzi senzorul acela, si filtrul il prinzi pe furtun in locul cutiei. filtrul isi va trage aer rece de sub cutie(este o gaura) si senzorul l`ai montat in furtun si nu mai ai probleme. |
Re: Hd 87 Dcf
5 Attachment(s)
Si uite ca au venit si stopurile clare intr-un final.......Urmeaza o toba sport....si jantele sper...........Imi cer scuze pt calitatea pozelor.......
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:43. |
- Copyright 2026 4Tuning