Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Honda - Acura (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura.html)
-   -   `95 Del Sol (D16Z6) -Red (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/359908-95-del-sol-d16z6-red.html)

!Choco 12-02-13 19:59

6 Attachment(s)
dupa ce cu primul del sol nu am reusit sa fac nimic si l-am vandut a venit vremea sa iau alt del sol de care sper sa reusesc sa ma apuc si sa si duc la bun sfarsit proiectul.

Detaliile si niste poze:

jante aluminiu Oz 16" cauciucuri no name 205/40/16
bara rigidizare fata Jamex Motorsport
toba finala Nippon Racing
punte spate cu discuri de frana
arcuri sport
bara spate prelungita
pleoape faruri

masina are 300k km care nu se simt deloc.
la capitolul minusuri masina are parbrizul fisurat....care poate il rezolv pe asigurare si cateva mici lipsuri si defecte care le voi remedia in luna Mai cand voi ajunge cu ea acasa.
Carlitos....o sa-ti fac o lista pe pm cu ce am nevoie pe cand vin acasa

carlitos 05-03-13 20:47

re: `95 Del Sol (D16Z6) -Red
 
Quote:

Originally Posted by !Choco (Post 5388607)
Detaliile si niste poze:

jante aluminiu Oz 16" cauciucuri no name 205/40/16
bara rigidizare fata Jamex Motorsport
toba finala Nippon Racing
punte spate cu discuri de frana
arcuri sport
bara spate prelungita
pleoape faruri

masina are 300k km care nu se simt deloc.
la capitolul minusuri masina are parbrizul fisurat....care poate il rezolv pe asigurare si cateva mici lipsuri si defecte care le voi remedia in luna Mai cand voi ajunge cu ea acasa.
Carlitos....o sa-ti fac o lista pe pm cu ce am nevoie pe cand vin acasa

Gabi,arata bine la prima vedere...
sa ai parte de ea!!!

!Choco 05-03-13 20:57

re: `95 Del Sol (D16Z6) -Red
 
mersi frumos Caline si cu asta sper sa reusesc sa fac ceea ce-mi doresc demult....dar primul lucru cand voi ajunge cu ea acasa va fi inmatricularea...apoi vor urma cadourile.

tzunny 06-03-13 11:13

Re: `95 Del Sol (D16Z6) -Red
 
Bravo! Sa o stapanesti sanatos!

Chestii care nu imi plac: pleoapele, bara spate si elementele interior vopsite alb.

Dar in rest arata bine. Imi plac stopurile. Poate ar trebui sa ii iei niste jante pe 15".

Numai bine!

!Choco 06-03-13 14:38

Re: `95 Del Sol (D16Z6) -Red
 
Quote:

Originally Posted by tzunny (Post 5389199)
Bravo! Sa o stapanesti sanatos!

Chestii care nu imi plac: pleoapele, bara spate si elementele interior vopsite alb.

Dar in rest arata bine. Imi plac stopurile. Poate ar trebui sa ii iei niste jante pe 15".

Numai bine!

ms tzunny,jantele si eu ma gandesc sa le schimb cand ajung acasa...parca trage mai bine cu jante pe 15" iar la capitolul estetica oricum va suferi modificari pe viitor.

buzzy17 06-03-13 21:57

Re: `95 Del Sol (D16Z6) -Red
 
Clar trage mai bine cu 15".sa o stapanesti sanatos.

pc.ciprian 07-03-13 21:06

Re: `95 Del Sol (D16Z6) -Red
 
ia oftica-ma....asta cat te-a mai ajuns :D

!Choco 08-03-13 00:54

Re: `95 Del Sol (D16Z6) -Red
 
Quote:

Originally Posted by pc.ciprian (Post 5391206)
ia oftica-ma....asta cat te-a mai ajuns :D

Cu mers dupa ea si inmatriculat in Germania undeva la 1000...dar mai am peste vreo 3 saptamani niste cheltuieli cum ar fi: Kit distributie,ulei si filtre si un parbriz nou.restul ramane pe cand vin cu ea in Tara.

!Choco 26-03-13 19:56

Re: `95 Del Sol (D16Z6) -Red
 
astazi am fost sa ma programeze la un service pentru schimbarea parbrizului de la masina,joi seara cand o sa vin de la lucru o sa am parbriz nou....noroc cu asigurarea care mi-am facut-o....ca e Casco partial....fara franciza....si nu platesc nici macar 1 cent,dar cand am vazut factura....am ramas prost...inlocuirea parbrizului in Germania la ATU cu parbriz,materiale si manopera m-ar fi costat mai mult decat am dat pe masina.....daca nu o faceam pe asigurare....si anume 1078,00 euro :shock::shock: .Iar de saptamana viitoare am sa merg la un amic sa desfacem motorul sa vedem din ce cauza nu mai am compresie pe pistonul 2....si in functie de cum se prezinta internele am sa comand toate piesele noi.Pana acum ce am mai schimbat la masina au fost placutele de frana pe spate,bujiile si cand voi reface motorul va urma distributie noua,ulei si filtru,filtru benzina,filtru aer Raid HP iar peste aprox 2 luni urmeaza sa-i cumpar si ceva ce-mi doresc demult in interior si anume:

http://www.maxpower.de/Honda/CRX-Tar...rga::9251.html

pt revopsire si tinichigerie va trebui sa astepte pana la inceputul lunii August cand voi veni cu ea in tara.

Ce voi vinde de pe masina cand ajung cu ea in tara vor fi jantele care sunt OZ Exclusive 4x100 16" et35 cu cauciucurile care sunt acuma pe masina.

!Choco 01-04-13 21:16

Re: `95 Del Sol (D16Z6) -Red
 
joi am scos masina de la ATU de banii cat a costat parbrizul mai puneam vreo 500 de euro si-mi luam un VTI :D factura finala a fost 1141,93 euro (cam scump,noroc ca mi-am facut casco :D )

!Choco 15-04-13 19:28

Re: `95 Del Sol (D16Z6) -Red
 
asa merge Del Sol-ul meu cu compresie Zero pe un piston:

https://www.facebook.com/photo.php?v=...type=2&theater

buzzy17 15-04-13 21:32

Re: `95 Del Sol (D16Z6) -Red
 
nu se vede!!!


All times are GMT +2. The time now is 10:18.

- Copyright 2024 4Tuning