Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   admisie directa TICO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/35620-admisie-directa-tico.html)

Bissy 12-03-07 14:41

admisie directa TICO
 
am fost sfatuit de cineva de la pitstop tuning bucuresti sa imi pun filtru admisie directa pe tico si sa ii schimb evecuarea ca singurele posibilitati de "tuning" sa zic asa pe o astfel de masina.Ce parere aveti castig mult ?Risc sa raman fara motor ? Astept sugestii

aXeL.ZeY 12-03-07 17:20

Re: admisie directa TICO
 
Nu sunt singurele posibilitati si nu risti nimic...cel mai bine ii intrebi pe cei care au modificat tico !

Bissy 12-03-07 19:50

Re: admisie directa TICO
 
pai tot caut pe cineva care a modificat motor de tico si a dat randament dar nu am gasit ...

tavisor 12-03-07 21:39

Re: admisie directa TICO
 
Quote:

Originally Posted by Bissy (Post 794566)
pai tot caut pe cineva care a modificat motor de tico si a dat randament dar nu am gasit ...

sunt multi pe forumul asta dar nu ti-au raspuns inca)))))))))

Roby Tico 14-03-07 12:33

Re: admisie directa TICO
 
Eu miam facut deja astea la masina miam schimbat toba si ampus filtru sport simt o crestere de cativa cai consum un pic mai mare din cauza sunetului mai mare imi place mai mult cum merege masina si ii dau in gura

Bissy 14-03-07 20:02

Re: admisie directa TICO
 
se merita investitia roby avand in vedere rezultatele sau nu sunt semnificative?

Roby Tico 15-03-07 08:12

Re: admisie directa TICO
 
se merita categoric!!!pentru mine nu a fost o investitie prea mare,fiindca mi leam facut singur,am aparat co2 tabla inox este in comert iar modelul de toba am gasito la remus intro revista,iar filtrul de aer adaptat maxim dintrun 100 lei

Teroarea 23-03-07 17:42

Re: admisie directa TICO
 
:))))))) eu zic sa cumperi ceva de firma nu sa le faci acasa in garaj sau filtru din targ ..



si da cu un filtru evarucare cap coada inox si toba sport poti catiga un sunet placut si masina o sa iti traga mai mult dar nu scoti cp din astea poate un consum mai maricel.

braconieru' 30-03-07 08:59

Re: admisie directa TICO
 
Quote:

Originally Posted by Bissy (Post 794566)
pai tot caut pe cineva care a modificat motor de tico si a dat randament dar nu am gasit ...

Salutare, ....parerea mea, este ca poti sa ii pui un filtru de aer sport(de calitate) si o evacoare cap-coada (lucrurile astea eu le-am facut deja, si rezultatul: cu filtru, urca in ture umpic mai repede iar evacoarea, un sunet mai sportiv) dar nu o sa simti o diferenta mare, in schimb o sa sune frumos.
Ce ai mai putea face la motor ar fi sa imi schimbi carburatorul (lucru care as vrea sa il fac si eu), dar este o mare problema.... cine o sa ti-l regleze perfect? pentru ca daca nu este reglat bine, puterea ar putea sa ramana aceeas si sa creasca consumul.

braconieru' 30-03-07 09:36

Re: admisie directa TICO
 
3 Attachment(s)
Doar atat am deocamdata o sa revin cu altele.


All times are GMT +2. The time now is 09:13.

- Copyright 2024 4Tuning