Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Machetele mele scara 1/24 (https://forum.4tuning.ro/689-machetele-mele-scara-1-24.html)
-   -   Machetele mele - Speedster (https://forum.4tuning.ro/689-machetele-mele-scara-1-24/356198-machetele-mele-speedster.html)

speedster 23-01-13 22:27

Machetele mele - Speedster
 
6 Attachment(s)
Salut domnilor, incep si eu timid cu prezentarea machetelor pe care le detin. Am inceput dezvoltarea colectiei de la 5 modele prin luna octombrie a anului trecut la un numar senzibil mai mare in prezent.
Machetele au fost cumparate de pe forumul 4tuning.ro (voi ajunge si la capitolul feedback curand), de pe alte site-uri din tara si de prin magazine.
Prima macheta: Porsche Carrera GT - Producator Cararama (achizitionata de la Tit Art Design)

2010 23-01-13 22:31

Re: Machetele mele - Speedster
 
Bine ai venit!
Arata bine GT-ul!

Oftykosu 23-01-13 22:34

Re: Machetele mele - Speedster
 
Frumos model. Combinatia de culori de la interior imi place mult.

speedster 23-01-13 22:44

Re: Machetele mele - Speedster
 
6 Attachment(s)
Bun gasit, sper sa imi fac mai mult timp pentru prezentari si vizionari. Iata si a doua macheta pentru azi, e si o ocazie sa vedem o comparatie intre doua modele asemanatoare de la producatori diferiti, cu volane si roti de rezerva pozitionate diferit... (salutari d-lui V12 si felicitari pentru Defender).

Land Rover Defender - producator Bburago China (achizitionat de pe un forum). Pentru un Made in China mi se pare o macheta lucrata foarte bine, singurul punct slab este haionul din plastic. Enjoy!

v12 23-01-13 23:11

Re: Machetele mele - Speedster
 
Bun venit la prezentari - imi plac modelele prezentate, imi place stilul de prezentare - multa bafta in continuare!

Defenderul asta l-am scapat din pacate ....iar Carrera GT ul eu il am de la mondo motors ....din pacate, l-as fi vrut si eu nespus pe mult pe acesta de la cararama :)

Reme 23-01-13 23:32

Re: Machetele mele - Speedster
 
bine ai venit! Vad ca ai inceput in mare forta! Bravo pentru achizitii! Porsche-l asta e grav...

vasyxplod 23-01-13 23:35

Re: Machetele mele - Speedster
 
bine ai venit si din partea mea, o poza de grup ne arati si noua?:D

speedster 24-01-13 05:35

Re: Machetele mele - Speedster
 
Quote:

Originally Posted by vasyxplod (Post 5331730)
bine ai venit si din partea mea, o poza de grup ne arati si noua?:D

Bun gasit tuturor si multumesc pentru incurajari, trebuie sa fac o poza de grup, sper sa reusesc in weekendul acesta.

2010 24-01-13 07:42

Re: Machetele mele - Speedster
 
Frumoasa combinatie de culori!

soul_900 24-01-13 10:49

Re: Machetele mele - Speedster
 
foarte frumos GT...eu am unul de la MotorMAX (ARE DOAR DOUA MINUSURI...nu se deschide capota fata si cu are discurile de frina)
da aista este superb

bmwh548 24-01-13 13:26

Re: Machetele mele - Speedster
 
Bun venit si la cat mai multe prezentari :-)

PS: incearca sa mai micsorezi ISO-ul (si sa maresti expunerea ca sa compensezi), e pacat sa strice "puricii" pozele.

speedster 24-01-13 19:26

Re: Machetele mele - Speedster
 
12 Attachment(s)
Salut, inca doua machete, pozele facute cu aceeasi "savoniera", in conditii asemanatoare.

Porsche Panamera Turbo - producator Automaxx (JoyCity). Imi plac combinatia de culori exterior/interior, faptul ca are discuri de frana fixe si etrieri galbeni (frane ceramice, ca deh, are 500 CP varianta reala) si directia activa. Cumparata din Cora Militari

Ford GT - producator Motormax, de departe favorita mea dintre putinele Motormax pe care le detin. Cumparata de la Don Corleone

Enjoy!

v12 24-01-13 19:34

Re: Machetele mele - Speedster
 
Sooper ! :)

speedster 24-01-13 19:37

Re: Machetele mele - Speedster
 
Quote:

Originally Posted by v12 (Post 5332792)
Sooper ! :)

Merci, maine o sa incerc sa prezint si ceva ce iti datorez intr-o mare masura :-) ...

Tis-ul 24-01-13 20:19

Re: Machetele mele - Speedster
 
Quote:

Originally Posted by speedster (Post 5332778)
Salut, inca doua machete, pozele facute cu aceeasi "savoniera", in conditii asemanatoare.

Porsche Panamera Turbo - producator Automaxx (JoyCity). Imi plac combinatia de culori exterior/interior, faptul ca are discuri de frana fixe si etrieri galbeni (frane ceramice, ca deh, are 500 CP varianta reala) si directia activa. Cumparata din Cora Militari

Ford GT - producator Motormax, de departe favorita mea dintre putinele Motormax pe care le detin. Cumparata de la Don Corleone

Enjoy!

Astea două sunt superbe. Cāt ai dat pe Panamera, de zici că l-ai luat din Cora(stau pe aproape :D) ?


All times are GMT +2. The time now is 23:18.

- Copyright 2024 4Tuning