Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Poze cu tico modificate (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/35609-poze-tico-modificate.html)

Roby Tico 12-03-07 12:40

Poze cu tico modificate
 
17 Attachment(s)
Cine are un tico modificat cat de cat sau total sasi puna pozele aici sa mai invatam unu de la altu,asta e masinutza mea,sper sa va placa

ZaiR 12-03-07 14:53

Re: Poze cu tico modificate
 
foarte tari puse boxele pe usile din fata ..pe spate (in usi) ai vreo boxa?

Cristy_mat 13-03-07 17:47

Re: Poze cu tico modificate
 
da frumoasa masinuta, felicitari si bafta in continuare. Am si eu o intrebare, cum ai facut incinta pt boxele din spate si pt cele de pe portiere, adica din pal sau din fibra. Mersi!

quick_5hifter 13-03-07 23:33

Re: Poze cu tico modificate
 
9 Attachment(s)
Domnu' moderator, cred ca acest thread merita facut sticky!

Cat despre tico din pozele de mai sus, am mai zis, imi place!

Haideti sa stabilim niste reguli: punem doar poze cu masinile noastre sau....cu orice tico modificat?

Pana una-alta, pun si eu poze cu masina mea, in diverse stadii:
(ps: ordinea pozelor este aproape cronologica, iar ultima poza reflecta stadiul masinii in prezent...revin cu noi poze cand va fi cazul)

Roby Tico 14-03-07 12:17

Re: Poze cu tico modificate
 
mersi mult pt poze ,va rog poze numai despre masini proprii ,si lucruri inventate de voi, idei noi.... etc

Roby Tico 14-03-07 12:18

Re: Poze cu tico modificate
 
incinta este din pal, facuta in intregime toata masina de mine pe placul si gustul meu

Roby Tico 14-03-07 12:20

Re: Poze cu tico modificate
 
o intrebare de unde ai cumparat stopurile ? sunt faine

Dr3adLorD 15-03-07 01:31

Re: Poze cu tico modificate
 
Salut Roby. Ai ce baterie ai la masina ??? Aia originala de 35 Amperi? Nu ai schimbat-o pentru muzica ?

Roby Tico 15-03-07 08:17

Re: Poze cu tico modificate
 
nu miam schimbato dar pt muzica am avut 55 ah in spate ascunsa si originala in fata

snicky 17-03-07 05:01

Re: Poze cu tico modificate
 
Quote:

Originally Posted by Roby Tico (Post 798958)
nu miam schimbato dar pt muzica am avut 55 ah in spate ascunsa si originala in fata

pai si pe cea din spate cu ce o incarci? o ai legata la alternator sau cum?

Roby Tico 19-03-07 08:40

Re: Poze cu tico modificate
 
actualmente este data jos tot ce a fost in portbagaj am doar un woofer de 450 W rms demontabil usor ca am nevoie de portbagaj,bateria era pus in paralel cu originalul doar pt show,dar mareste consumul daca nu schimbi alternatorul

braconieru' 29-03-07 11:42

Re: Poze cu tico modificate
 
10 Attachment(s)
Salutare, eu sunt mai nou printre voi, si am si eu o masinutza ca a voastra.

Roby Tico 29-03-07 13:10

Re: Poze cu tico modificate
 
culoare interesanta ,numar ales profi, mai este de lucru pe ea dar ma gandesc ca nu vrei so lasi asa ,(jante ,huse etc....)si bun venit intre Tico tuners,Keep it like that

braconieru' 29-03-07 13:34

Re: Poze cu tico modificate
 
Jantele+cauciucuri le-am cumparat dar inca nu le-am primit, dupa ce le voi avea(sper pana de pasti) o sa-mi montez pragurile, o sa fac o bara spate si un eleron. La interior o sa schimb scaunele fata dupa care o sa retapitez tot interiorul.

Roby Tico 30-03-07 09:18

Re: Poze cu tico modificate
 
8 Attachment(s)
inca cateva poze......


All times are GMT +2. The time now is 15:00.

- Copyright 2024 4Tuning