Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   Renault Megane (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/355714-renault-megane.html)

bogdan_kwx 21-01-13 14:40

Renault Megane
 
8 Attachment(s)
ca sa nu parasesc grupul Reno mi-am mai achizitionat o masina.Este intr-o stare de invidiat , prea multe nereguli nu ii gasesti avind in vedere virsta ei.citeva poze cu cotetul...

dms28 21-01-13 19:40

Re: Renault Megane
 
Arata bine,ce planuri ai cu ea si mai multe detalii :D

bogdan_kwx 21-01-13 20:28

Re: Renault Megane
 
Quote:

Originally Posted by dms28 (Post 5328457)
Arata bine,ce planuri ai cu ea si mai multe detalii :D

daca scot taxa si e avantajos ii pun numere.daca nu ii pun motorul pe R5 sau o vind....

B XX ADI 22-01-13 03:32

Re: Renault Megane
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_kwx (Post 5328539)
daca scot taxa si e avantajos ii pun numere.daca nu ii pun motorul pe R5 sau o vind....

varianta aia de la mijloc ce contine R5 suna bine:)

mr_bombastic_dma 22-01-13 07:02

Re: Renault Megane
 
superba masina, mai ales motorul 150 de cai pfffuuuu..., s-o stapanesti sanatos!
mijto jantele originale, nu-mi plac stopurile si farurile, parca mai bine da originalul! bafta!

bogdan_kwx 22-01-13 08:50

Re: Renault Megane
 
Quote:

Originally Posted by mr_bombastic_dma (Post 5328908)
superba masina, mai ales motorul 150 de cai pfffuuuu..., s-o stapanesti sanatos!
mijto jantele originale, nu-mi plac stopurile si farurile, parca mai bine da originalul! bafta!

exista in cutie si cele originale.cele Farurile nu-s deloc rele , stopurile nu imi plac nici mie....

B XX ADI 22-01-13 09:31

Re: Renault Megane
 
mai am si eu doua faruri, un semnal si doua stopuri, eu le tin degeaba, daca le doresti ne putem intalni intr-o seara sa mai scap din ramasitele de la ea:)

bogdan_kwx 03-03-13 11:54

Re: Renault Megane
 
am mai facut rost de niste numere galbene si m-am mai plimbat pe dealurile de pe aici si pot spune ca imi place cum sta pe drum.pina la 180 urca destul de bine apoi nu am mai avut loc sa vad...Am mai venit anul trecut cu una si pe viraje e incredibila pentru o masina stock.consumul e decent la mers pina 150 nu trece de 8-9,Cred ca la vremea ei nu erau multe masini sa aiba o tinuta de drum sport asa buna.E adevarat ca nu da senzatia unui GTT dar e mai grea si nu are aceas cuplu.In schimb are potential mare.La finalul lunii o sa o aduc pe plaiuri mioritice , un fel de transhumanta a troacelor:))))))))).
Bafta tuturor

bodel 03-03-13 17:27

Re: Renault Megane
 
Faci ce faci si tot la Renault te intorci.Salutari:D

bogdan_kwx 08-03-13 09:03

Re: Renault Megane
 
Quote:

Originally Posted by bodel (Post 5385779)
Faci ce faci si tot la Renault te intorci.Salutari:D

mersi de salut , nu ma intorc pentru ca nu am plecat niciodata de la Renault .Cind m-am urcat prima oara in GTT a fost la Mihaita GAM(Dumnezeu sa-l odihneasca) si am sesizat rapid ca raportul pret /senzatii/mecanica e optim pentru acest model.Acum cu meganul ...mai evoluam si noi oleaca

bogdan_kwx 19-03-13 20:27

Re: Renault Megane
 
masina e pregatita de drum s-au luat numerele la ea.teoretic pe data de 28.03 seara ajunge in bucuresti.gindindu.ma ca am o droaie de fiare si proiecte incepute si timp ioc sunt dispus sa o vind la pretul de 1250 euro.taxa de inmatriculare este de 850.masina merge perfect si functioneaza absolut tot la ea.vine cu jenti de alu originale la care lipseste un capac(cele din portbagaj)daca se doresc si cele de iarna sunt puse la dispozitie in germania zona stuttgart pentru a fi preluate

bogdan_kwx 29-03-13 06:30

Re: Renault Megane
 
dupa o plimbare de 18 ore masina a ajuns in bucuresti ,si-a schibat deja proprietarul si se pare ca va deveni un proiect pt slalom.succes


All times are GMT +2. The time now is 19:40.

- Copyright 2024 4Tuning