Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Pornire GOLF 3 (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/355604-pornire-golf-3-a.html)

al3xz1193 20-01-13 18:21

Pornire GOLF 3
 
salut ! am un golf 3 1.8 90 cai si acum 5 min cand am fost sa il pornesc parca imi mergea in 3 pistoane (doar la relanti) turat nu avea nimic, nu l-am mai pornti de vre-o 2 saptamani din cauza ca nu am cauciucuri de iarna.
Ce ar putea avea ? Multumesc !

ct-27-deg 20-01-13 18:35

Re: Pornire GOLF 3
 
salut. verifica bujiile e posibil una dintre ele sa se fii dus. si capacul de delcou sa nu fie fisurat sau sa fii facut condens in el;)

silviu.o 20-01-13 19:07

Re: Pornire GOLF 3
 
Mergi un pic cu masina si incalzeste-o. Daca e nepornita de mult e posibil sa ai umezeala pe toba si sa dea senzatie de mers neregulat, sau in tre pistoane. Daca dupa ce mergi un pic si se incalzeste motorul merge rotund, ca sa zic asa, problema se datoreaza umezelii, nepornirii de ceva timp si conditiilor de iarna.

al3xz1193 20-01-13 19:22

Re: Pornire GOLF 3
 
Multumesc pentru raspunsuri ! o sa anunt cand remediez problema

al3xz1193 22-01-13 16:20

Re: Pornire GOLF 3
 
deci acum se manifesta asa : Porneste bine dar la relanti` are un trepidat iar la acceleratie imi da in nas . am mai patit si inaine asa si am umblat pe la furtunul acela care pleaca din filtru de aer si intra in spate la injector atunci dupa ce se incalzea motoru tot imi dadea in nas acum si rece imi da in nas..oare ce are ?
sa nu aibe presiune benzina ?

gacero 23-01-13 21:19

Re: Pornire GOLF 3
 
Quote:

Originally Posted by al3xz1193 (Post 5329473)
deci acum se manifesta asa : Porneste bine dar la relanti` are un trepidat iar la acceleratie imi da in nas . am mai patit si inaine asa si am umblat pe la furtunul acela care pleaca din filtru de aer si intra in spate la injector atunci dupa ce se incalzea motoru tot imi dadea in nas acum si rece imi da in nas..oare ce are ?
sa nu aibe presiune benzina ?

schimba bujile


All times are GMT +2. The time now is 22:17.

- Copyright 2026 4Tuning