![]() |
Sistem pe componente, ce sa cumpar?
m-am gandit sa-mi schimb muzica din masina si ma gandeam la un sistem pe componente, nu mai vreau coaxiale. ce marci imi recomandati? si ma refer aici la raportul calitate pret.......nu vreau nici focal dar nici ceva ieftinache. vreau ceva care sa se auda bine(clar, nu neaparat foarte tare) si la un pret decent. am aruncat o privire pe la ground zero, hifonix, helix, hertz dar nu prea sunt hotarat. astept si alte pareri.
|
Re: Sistem pe componente, ce sa cumpar?
Lasa privitul si asculta difuzoarele inainte sa cumperi... vezi care iti plac cum suna!
|
Re: Sistem pe componente, ce sa cumpar?
Pai bun,asta stiu si eu. Dar unde le ascult daca nu le am? De asta īntrebasem poate ati avut voi ceva de genul.
|
Re: Sistem pe componente, ce sa cumpar?
Masina de la avatar?
Ce buget ai pentru un set de componente? Le amplifici cu cd-playerul sau separat, cu un amplificator? |
Re: Sistem pe componente, ce sa cumpar?
Masina de la avatar, buget aproximativ 400 lei. Pentru inceput neamplificate, mai tārziu poate le si amplific.
|
Re: Sistem pe componente, ce sa cumpar?
Si mai vreau sa stiu daca e vreo diferenta intre cele pe 13 cm si cele pe 16,5.
|
Re: Sistem pe componente, ce sa cumpar?
Mare diferenta. Daca poti sa pui 16 cm, nu sta pe ganduri.
Daca mai suplimentezi cu aproximativ 100 RON bugetul tau gasesti componente entry decente, care o sa faca treaba buna si amplificate. |
| All times are GMT +2. The time now is 08:22. |
- Copyright 2026 4Tuning