Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   NT07GPZ (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/352293-nt07gpz.html)

perfinox 13-06-13 16:23

Re: NT07GPZ
 
6 Attachment(s)
A trecut ceva timp , de cand nu am mai postat nimic, dar saptamana aceasta am reusit sa o cobor,am schimbat toba mijlocie, teava de legatura + toba CARUB si se aude destul de frumos, dar prefer sa merg cu silencer. Am mai schimbat pompa de frana si servofrana, discuri, etrieri, placute frana, saboti frana, cilindri frana, pivoti, bucse,rulmenti fata + spate, pompa apa completa,ulei + filtre. Am pus 2 bare stabilizatoare pe spate( 13 + cea stock de 17) , arcuri de nova spate pe fata, arcuri de fata , taiat 2 spire pe spate. Dupa am facut o tura, si nu mi-a venit sa cred, sta lipita de asfalt, tinuta de drum impecabila pentru o dacie 1310, franele perfecte, la jumatatea pedalei ingheata rotile, acum e o placere sa franez, daca nu as auzi sunetul de motor specific de dacie, as zice ca este alta masina. Investitia a meritat pe deplin. Cine doreste detalii, il ajut cu cea mai mare placere. Pe viitor mai am cate ceva de facut - schimbat becuri bord pun smd-uri albe, parasolar folie ORACAL, niste xenoane 4300k, modificat raport a 5 a cu pinioane de nova, si poate gasesc niste jante in 3 prezoane pentru setul de vara. Nu trec pe 4 ca, recent un amic a ramas fara talon, si numere de inmatriculare, pentru modificari neomologate. Revin cat de curand cu poze dupa reparatii. Pana atunci niste poze din primavara. Bafta si asfalt uscat tuturor !!!!

perfinox 13-06-13 16:35

Re: NT07GPZ
 
Plus in seara asta am luat cateva piese la un pret de nimic, electromotor scurt, alternator 50A, caseta de directie - reconditionate ca la carte, motoras relanti BOSCH, 2 pompe de ulei debit marit, 2 garnituri de chiuloasa noi , toate astea la numai 130 RON.

ionutz_87 14-06-13 19:12

Re: NT07GPZ
 
sunt curios sa vad cum se vede cu xenon de 4300?sa inteleg ca este un pic mai bun fata de becurile stoc dar nu prea deranjant pt ceilalti si un consum mai mic suportat de alternator

perfinox 15-06-13 07:49

Re: NT07GPZ
 
da, xenon-ul de 4300k nici nu bate la ochi, nu vei fi oprit de politie, lumina mult superioara fata de becurile halogen si consum mai mic, 70 w ambele becuri, fata de 110 - 120 w becurile halogen, dar recomandat ar fi sa mergi pe o calitate medie, nu cele chinezesti. MTEC japan, PHILIPS, Siemens.

R.Equinox 15-06-13 09:19

Re: NT07GPZ
 
Imi place foarte mult masina.
Singura chestie care deranjeaza la ochi(pentru mine) e acel colant de pe proiectoare.
Incearca sa il dai jos sau mai bine punei o pereche de proiectoare si o sa ii stea de minune!
Multa bafta in continuare!

gabriel811 20-06-13 09:16

Re: NT07GPZ
 
dar de ce nu mai are triplele rosii ?
niste prelungiri i-ar prinde bine

R.Equinox 20-06-13 21:54

Re: NT07GPZ
 
Quote:

Originally Posted by gabriel811 (Post 5505999)
dar de ce nu mai are triplele rosii ?
niste prelungiri i-ar prinde bine

Daca ii pune prelungiri parerea mea e ca o strica.
Poate doar o buza de golf 4 si atat!

perfinox 22-06-13 14:50

Re: NT07GPZ
 
5 Attachment(s)
si iata pozele de dupa reparatii

R.Equinox 22-06-13 17:01

Re: NT07GPZ
 
Ma bucur ca ai dat jos acel colant de pe bara!

Bafta in continuare!

perfinox 22-07-13 17:43

Re: NT07GPZ
 
5 Attachment(s)
i-am schimbat un pic fata, nu stiu daca e frumos, urat dar e diferit si asta ma interesa si a fost simplu fara fibra si alte minuni

petryy 22-07-13 23:52

Re: NT07GPZ
 
arata bine ! mie unul imi place:-) si bara fata ai vopsito ? negru mat nu ?:-P

perfinox 10-08-13 07:53

Re: NT07GPZ
 
bara fata nu a fost vopsita, doar piesa aia de la grila si faruri am foliat-o

perfinox 09-11-13 17:26

Re: NT07GPZ
 
10 Attachment(s)
Nu am mai postat nimic de luni de zile, cred ca o vand ,plec din tara, posibil sa fie ultima postare. Cu parere de rau o spun ca trebuie sa renunt la ea, si pt mine, in nici o alta masina nu m-am simtit mai bine ca in asta, iar munca depusa mai ales la tinichigerie, o face sa devina un lucru de care m-am atasat sentimental. Iata si cateva poze, cine e interesat sa dea pm sau 0749564786, se vinde fara audio pe ea.


All times are GMT +2. The time now is 06:15.

- Copyright 2024 4Tuning