Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Audi (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi.html)
-   -   Audi 80 B4 2.0e 1992 - impecabil (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi/351639-audi-80-b4-2-0e-1992-impecabil.html)

serbanionut 25-12-12 09:40

Audi 80 B4 2.0e 1992 - impecabil
 
6 Attachment(s)
Salut audistilor sunt nou pe aici, am decis sa imi prezint "sotia":D pe care o detin de aproximativ 4 ani, asa cum am scris si mai sus este un audi 80 b4 2000 benzina model ABK, an 1992. Am avut norocul sa nu am probleme cu ea, se tine foarte bine pt varsta pe care o are( aproape ca a mea ) tin sa spun ca nu are gram de rugina.
Modificarile pe care le-am facut sau mai bine spus schimburile pentru ca nu au fost modificari au fost urmatoarele:
-garnitura capac culbutori
-bucsi, pivoti, bieletele
-toate 4 amortizoare, sunt normale, merg pe ideea de a o pastra clasica, asa imi pare ca arata cel mai bine.
-ceva pe la instalatia electrica in sensul ca nu mai imi mergea plafoniera si lumina in portbagaj
-indicatorul de la benzina indica eronat, am reusit cu mult efortt sa il fac:P
-inchiderea centralizata a avut la fel probleme, nu mai functiona vacumul, am rezolvat-o si pe aceea
-mi-am instalat o inchidere pe cheie briceag, foarte finuta si in acelasi timp tapana, foarte practica

Cam acestea sunt reparatiile pe care le-am adus "butoiasului" meu, binenteles planuri mai sunt, as vrea sa-mi instalez unele ceasuri suplimentare, o cotiera special pt audi 80...si multe altele...

Daca va pot ajuta cu ceva, oricand:D

Stanley 25-12-12 09:51

Re: Audi 80 B4 2.0e 1992 - impecabil
 
Frumoasa si ingrijita! ce consum ai la ea? sunt curios datorita cutiei automate..:-) ai scris ca vrei sa ii pui o cotiera..ai gasit ceva? Si eu vreau sa imi pun. Eu am un b4 cabriolet tot argintiu..l-am prezentat si eu:-)

serbanionut 25-12-12 10:55

Re: Audi 80 B4 2.0e 1992 - impecabil
 
1 Attachment(s)
multumesc mult!...am avut norocul ca celalalt proprietar sa aiba grija mare de ea, consumul zic ca est in jur de 10-9 vara in oras chiar si 8, merg f linistit cu ea si incer sa o tin in turatii mai mici, dar pe vremea asta cred ca sare in 11..legat de cotiera, am gasit ceva insa este destul de piperat, se numeste cotiera OEM special pt audi 80, mai ieftin de 200 ron nu am gasit nici eu, ceva care sa fie special pt modelul asta, am atasat o fotografie cam cum ar venii..f frumos si audi-ul tau sa il stapanesti sanatos....

craciun fericit:)

Stanley 25-12-12 11:17

Re: Audi 80 B4 2.0e 1992 - impecabil
 
Sarbatori fericite si tie! Da-mi un site unde ai gasit cotiera ca sunt interesat sa imi cumpar:-)

bluey 30-12-12 21:38

Re: Audi 80 B4 2.0e 1992 - impecabil
 
Aia e cotiera identica cu a mea de pe A3 8P.
Cam rare pe la dezmembrari dar puteti face o incercare.

Stanley 30-12-12 22:42

Re: Audi 80 B4 2.0e 1992 - impecabil
 
1 Attachment(s)
bluey..cotiera ii identica si ca prindere? Sa stiu sa ma pun sa caut pe la dezmembrari mai bine de cat sa cumpar una aftermarket si sa fie de o calitate proasta..

bluey 31-12-12 08:45

Re: Audi 80 B4 2.0e 1992 - impecabil
 
Piesa neagra de plastic de jos e posibil sa fie diferita, sau sa fie in plus la asta din poza. La mine imi amintesc ca e o piesa de aluminiu serioasa aia pe care se face prinderea. dar in rest e identica.


All times are GMT +2. The time now is 18:44.

- Copyright 2026 4Tuning