Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Spyker C12 Zagato (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/35076-spyker-c12-zagato.html)

RoSonic 06-03-07 16:29

Spyker C12 Zagato
 
11 Attachment(s)
Spyker C12 Zagato
Spyker C12 Zagato a fost prezentat astazi, in premiera, la Geneva.

- motor: W12 de la VW de 6 litri
- putere dezvoltata: 500hp
- acceleratie 0-100km/h: 3.8 secunde
- top speed: 310km/h
- cutie de viteze in 6 trepte
- indicatoare de bord realizate de Chronoswiss
- interior: piele si elemente de aluminiu
- caroserie din aluminiu
- numeroase elemente inspirate din F1
- lungime: 4.5 metri
- latime: 2.02m
- inaltime: 1.25 m
- greutate: 1480kg

Pret: 495000 euro.
-

blacksnake 06-03-07 16:41

Re: Spyker C12 Zagato
 
hmm...la performantze suna bn da de ce costa 500000 kiar nu intzeleg...

Blondu_little_206 06-03-07 16:46

Re: Spyker C12 Zagato
 
e frumusk !!! si dotarile sunt OK !!! ...........dar un pret de iti vinzi vreo 5 case !!!

Cobra_razvy7 06-03-07 17:18

Re: Spyker C12 Zagato
 
interesant model...imi place spatele cum a iesit si performantele sunt bune..pret cam exagerat:D..poate are ea ceva mai special

Tzus 06-03-07 17:51

Re: Spyker C12 Zagato
 
Spatele este chiar interesant...unic pot sa spun...nu am mai vazut asa ceva...dar pretul este cam mare.

Luigyy 06-03-07 18:15

Re: Spyker C12 Zagato
 
e interesanta dar la banii asthya iti iei alt supercar mai bun

Bemelo 06-03-07 18:25

Re: Spyker C12 Zagato
 
Quote:

Originally Posted by blacksnake (Post 784299)
hmm...la performantze suna bn da de ce costa 500000 kiar nu intzeleg...

Pt ca e desenata de Zagato si pt ca masina asta reprezinta exclusivismul suprem. Ferrari are oricine .. un Spyker desenat de Zagato mai rar.. nu conteaza ca de banii astia iti iei un supercar mult mai eficient.

AK-ZER 06-03-07 18:27

Re: Spyker C12 Zagato
 
spatele si fata nu mai dau deloc a Spyker

Bobby boss 06-03-07 18:39

Re: Spyker C12 Zagato
 
are un spate elegant rest nu ma surprinde

TheFasterMan 06-03-07 19:51

Re: Spyker C12 Zagato
 
nu mi se pare cine stie ce....plus de asta mi se pare cam mult 500.000 la ce performante are.cui ii place o cumpara.:D

Andreus 06-03-07 20:01

Re: Spyker C12 Zagato
 
Interesanta mashinutza.....fatza mi se pare k seamana putzin cu cea de la Ford Gt

STREET 07-03-07 08:40

Re: Spyker C12 Zagato
 
de ce ii asa scumpa? :O

alex-mishu 07-03-07 17:11

Re: Spyker C12 Zagato
 
Spatele e tare de tot....
Performantele sunt bune, iar pretul pe masura....495000...nu e 500000 din motive comerciale, marketing...

ROSSI 46 07-03-07 18:19

Re: Spyker C12 Zagato
 
dak Ferrari are ORICINE rezulta k NIMENI are gti nu?

alexerix 07-03-07 21:12

Re: Spyker C12 Zagato
 
E o masina extravaganta care isi jusitifica pretul datorita unicitatii cat si a performantelor.


All times are GMT +2. The time now is 09:39.

- Copyright 2026 4Tuning