Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arhiva (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva.html)
-   -   Challenges (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva/34936-challenges.html)

Gabi 04-03-07 23:00

Challenges
 
Tinand cont ca topicul vechi ajunsese la 177 de pagini si era ceva harababura acolo, se inchide si se da drumu' la Challenge's - partea a 2-a.

Reguli
  • Battle - 2 useri cad de acord asupra unei masini care este modificata si supusa la vot. Masinile sunt propuse pe acest topic, iar lucrarile finale sunt postate tot aici.
    Battle-ul se face doar intre primii 2 care posteaza lucrarea!
  • Battle de grup - 3+ useri in battle. Masina este propusa de castigatorul battle-ului anterior. Pe durata fiecarui battle de grup, orice alt battle asemanator (adica intre 3+ useri) se suspenda.
Nu va grabeste nimeni, asa ca ganditi-va de 2 ori inainte sa postati masinile pentru battle-uri. Prima varianta este si cea care va fi postata in battle.


Nu se creaza poll-uri pentru battle-urile facute offline!


Singurele persoane cu drept de creare a battle-urilor sunt Rares_CRM si Gabi.

In cadrul fiecarui topic, se poate vota o singura lucrare (chiar si originalul). Votul este public (se poate vedea cine, ce a votat).


Orice battle de grup se suspenda pana la incheiera votului la cel de mai sus.

tng 05-03-07 10:33

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
Quote:

Originally Posted by Gabi (Post 781559)
In cadrul fiecarui topic, se poate vota o singura lucrare (chiar si originalul).

nu cred ca e o idee prea buna sa se poata vota si originalu.multi o sa voteze la panarama navand posibilitatea asta .. nu vad rostu, daca consideri ca lucrarile nu merita votul tau(vizitatorul topicului) nu votezi.

69WRX 05-03-07 11:24

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
lasa ca e bine..sunt cazuri in care masinile sunt jalnice(cum mi sa int mie la 205-ul ala) si se poate vota originalu ;)

tng 05-03-07 12:42

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
Quote:

Originally Posted by DJ-ul (Post 782129)
lasa ca e bine..sunt cazuri in care masinile sunt jalnice(cum mi sa int mie la 205-ul ala) si se poate vota originalu ;)

de ce nu citesti postu meu cu atentie !?

daca consideri ca masinile nu merita vot, nu votezi si gata!
si battle`urile astea ar trb sa fie selectate, nu orice "avion" sa fie demn de battle

peter 05-03-07 19:12

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
2 Attachment(s)
rog pe Gabi sau Ra2 sa faca un battle cu hondele astea...ms mult

Gabi 05-03-07 19:14

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
tng: merci de idei. Promit ca o sa tin seama de ele.

peter: vreau si poza originala.

wlady 06-03-07 08:28

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
1 Attachment(s)
Uite Gabi originalul !

ra2 06-03-07 09:26

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
lasa ca de data asta il scutesc pe gaby de o treaba si il fac eu

https://forum.4tuning.ro/showthread.p...687#post783687 <---done

peter 06-03-07 09:56

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
uf..am uitat de orginal...scuze

SUPAPA_Jr 07-03-07 09:59

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
Vreau si eu sa fac un battle cu cineva...care sa stie bine C/P si nu prea mult brush :) las masina la alegerea lui...

BlacK_KilleR 07-03-07 14:21

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
1 Attachment(s)
te tine pe masina asta ? ca de placut sigur iti place :D

SUPAPA_Jr 07-03-07 17:58

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
de placut...imi place...mai prost e ca nu prea am idei pt ea...ca e cam kitch orice...

AdY9005 07-03-07 18:17

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
asa e nu prea ai ce modifica la rabla asta:D

BlacK_KilleR 07-03-07 18:46

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
atunci alege tu...iar la renault-ul ala cred ca se pot face destule chestii daca esti atent....treb doar sa stii unde e limita tuningului pt masina aia :d

L33L00 07-03-07 19:07

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
1 Attachment(s)
gabi te provoc pe masina asta .... pot sa intre si altii cu singura conditie sa nu faca tuning de ***(ex la s5 unde a coborat masina si i-a bagat nij jante si gata acu are voturi de la prieteni pt ca "e curata " da nu se uita la tona de gresele) .... deci care vrea poate sa intre cu , conditia de mai sus

P.S. pana duminica asta adik 11 martie ... poate cu o mica eroare depinde de situatie

SUPAPA_Jr 07-03-07 19:17

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
Pune o poza la rezolutie buna cu un E30 daca iti place :) eu unul nu am mai facut E30 pana acum

Gabi 07-03-07 19:33

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
Quote:

Originally Posted by L33L00 (Post 786499)
gabi te provoc pe masina asta .... pot sa intre si altii cu singura conditie sa nu faca tuning de ***(ex la s5 unde a coborat masina si i-a bagat nij jante si gata acu are voturi de la prieteni pt ca "e curata " da nu se uita la tona de gresele) .... deci care vrea poate sa intre cu , conditia de mai sus

P.S. pana duminica asta adik 11 martie ... poate cu o mica eroare depinde de situatie

Chiar n-am timp si... daca tu crezi ca un copil care e de cateva zile pe forum are atat de multi prieteni incat sa-l voteze pe el in loc sa te voteze pe tine... :lol: Sau sunt toti nebuni ca nu voteaza amalgamu' tau de stiluri pe acceasi masina ?

Totusi... nu mai provoca pe masina pe care le ai gata facute ca... e naspa ! :lol:

BlacK_KilleR 07-03-07 19:33

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
1 Attachment(s)
merge ursu' asta?

L33L00 07-03-07 19:37

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
Quote:

Originally Posted by Gabi (Post 786557)
Chiar n-am timp si... daca tu crezi ca un copil care e de cateva zile pe forum are atat de multi prieteni incat sa-l voteze pe el in loc sa te voteze pe tine... :lol: Sau sunt toti nebuni ca nu voteaza amalgamu' tau de stiluri pe acceasi masina ?

Totusi... nu mai provoca pe masina pe care le ai gata facute ca... e naspa ! :lol:


masina asta nu e facuta !

Gabi 07-03-07 19:38

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
Quote:

Originally Posted by L33L00 (Post 786572)
masina asta nu e facuta !

Sunt sigur ! Pana acum, toate provocarile pe care le-ai facut, au fost cu masini gata modificate. In fine...

L33L00 07-03-07 20:56

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
man e de pe psu de la contest la care am de gand sa ma bag si eu .... si btw ai vazut cumva masina asta modificara postata undeva ? nu .... inca astept propuneri daca u nu esti valabil

BlacK_KilleR 07-03-07 21:11

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
leeloo,hai ca ma bag eu la masina....dar pana duminica seara ok?ca tot esti sigur ca ma faci 100%

BlacK_KilleR 07-03-07 22:45

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
nu stiu daca mai e valabil gordini-ul, ca intradevar nu prea ai ce sa modifici la el...eu fac un battle cu supapa...sa vedem daca ii place e30-ul pus de mine...

sebi2 08-03-07 05:51

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
1 Attachment(s)
provoc pe oricine ....pe un loc in VT ....cine se baga ....astept raspuns pe masina asta...

Gabi 08-03-07 06:46

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
Quote:

Originally Posted by sebi2 (Post 787280)
provoc pe oricine ....pe un loc in VT ....cine se baga ....astept raspuns pe masina asta...

E ultima data cand mai stau sa-ti explic ce tre' sa faci. Nu cred ca e atat de greu sa citesti un topic care e chiar primu' pe sectiunea asta.

https://forum.4tuning.ro/announcement.php?f=161&a=44

La prima abatere, ne parasesti!

sebi2 08-03-07 09:52

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
bine gabi sooryy unde pot provoca pe cineva pe masina aia

andrey2003 08-03-07 10:49

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
Citeste aici si incearca sa'ti dai seama singur...

L33L00 08-03-07 14:19

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
Quote:

Originally Posted by BlacK_KilleR (Post 786806)
leeloo,hai ca ma bag eu la masina....dar pana duminica seara ok?ca tot esti sigur ca ma faci 100%



ok pana duminica da dak ii faci tuning de ala de ***( coborat si jante blure/pixelate) imi bag ceva in el de battle

Gabi 08-03-07 18:49

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
Quote:

Originally Posted by L33L00 (Post 787940)
ok pana duminica da dak ii faci tuning de ala de ***( coborat si jante blure/pixelate) imi bag ceva in el de battle

Ce-ti bagi ? Ai asa ceva? Ma copile, eu cred ca tu chiar suferi cu capu' ! Ce te face sa accepti un battle cu el ? Daca face tuning de c***t, refuza-l, tata, ca nu te obliga nimeni sa accepti !

sebi2 08-03-07 20:55

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
intrebare si io dc as vrea sa ma bag cum procedez..adik as avea voie???

69WRX 08-03-07 21:14

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
depinde ce vrei sa faci..poti sa provoci un user al forumului doar asa "for fun" sau cand crezi ca esti destul de pregatit poti provoca un membru VT ptr locul in VT pe topicul ptr usergroup...de exemplu dak vrei sa ma provoci pe mn spui pe topic pui poza si dak eu sunt de acord punem un termen limita...acum ai inteles ? bafta

sebi2 08-03-07 21:55

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
ok ms si dc e sa te provoc pe tine pt fun nu pt altceva poza e pusa la pagina 2 asta dc vrei:)??

Gabi 08-03-07 23:48

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
Nu se va mai crea topic pentru orice battle pueril ! Inainte de crearea topicului, se va lua in considerare calitatea celor 2 masini; daca aceasta nu este satisfacatoare, nu se face battle.

SUPAPA_Jr 09-03-07 19:44

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
E perfect ursul...si pentru restul...nu va mai certati care e mai skillat ca altul ca pana la urma toti am plecat de la 0....ajutatii....nu le mai reprosati nimic ... in plus...e alegerea oricarui user cum modifica masina...eu unul daca nu imi place cum e cu spoilere pe ea fac soft-tuning...ceva placut ochiului nu kitchuri cum s-au vazut pe aici de dragul de a face brush de mana a 2-a...

Gabi 09-03-07 19:48

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
Quote:

Originally Posted by SUPAPA_Jr (Post 789848)
E perfect ursul...si pentru restul...nu va mai certati care e mai skillat ca altul ca pana la urma toti am plecat de la 0....ajutatii....nu le mai reprosati nimic ... in plus...e alegerea oricarui user cum modifica masina...eu unul daca nu imi place cum e cu spoilere pe ea fac soft-tuning...ceva placut ochiului nu kitchuri cum s-au vazut pe aici de dragul de a face brush de mana a 2-a...

Ia baga-te si tu sa-i ajuti pe astia carora le pui palma si... daca dupa cel mult 2 zile de aberatii nu iti vine sa-ti iei campii, eu imi tai gatu' ! Daca nu stii despre ce e vorba, nu te mai baga aiurea in discutii, pls !

Barum 09-03-07 23:33

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
mama draga ca tot mai tare o iau estia pe aratura :D hmm........ee bai cu calu` :oops:

L33L00 11-03-07 09:57

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
Quote:

Originally Posted by BlacK_KilleR (Post 786806)
leeloo,hai ca ma bag eu la masina....dar pana duminica seara ok?ca tot esti sigur ca ma faci 100%

nu cred ca o termin azi ca tre sa plec undeva ... oricum e aproape gata ... vedem noi cum facem

L33L00 11-03-07 14:33

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
2 Attachment(s)
reactualizare : am reusit sa o termin ... asta e varianta mea ... il astept pe balck_killer cu versiunea lui ASTAZI si pls anticipat un moderator sa se ocupe atunci de poll

Gabi 11-03-07 14:38

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
Quote:

Originally Posted by L33L00 (Post 792109)
[...] il astept pe balck_killer cu versiunea lui ASTAZI [...]

Da' de ce ASTAZI, stimabile ? Daca a trebuit sa plece si el undeva ? :roll:

L33L00 11-03-07 14:45

Re: Challenge's - partea a 2-a
 
:lol: stimabile :lol: , daca avea vreo problema posta aici cum am facut si eu ... dar eu totusi am terminat-o ... si in plus el a fost de acord cu data asta ..... :lol:stimabile(imi aduce aminte de caragiale) :lol:


All times are GMT +2. The time now is 01:48.

- Copyright 2024 4Tuning