Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   Anvelope 320d e90 (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/348960-anvelope-320d-e90.html)

RaduTDR 04-12-12 21:22

Anvelope 320d e90
 
Buna ziua, am si eu o intrebare. Vreau sa schimb anvelopele M+S de pe spate
intr-unele doar de iarna.Momentan pe fata am dimensiunile 225/40/18 si spate 235/40/18, as dori sa imi pun pe spate unele 255/35/18. Care sunt riscurile sa am anvelope mai late pe spate decat pe fata sau dezavantajele acestora sau avantaje, adica poate creste consumul sau dereglarea ESP, ABS etc..

e_emu3 05-12-12 10:09

Re: Anvelope 320d e90
 
Quote:

Originally Posted by RaduTDR (Post 5273730)
Buna ziua, am si eu o intrebare. Vreau sa schimb anvelopele M+S de pe spate
intr-unele doar de iarna.Momentan pe fata am dimensiunile 225/40/18 si spate 235/40/18, as dori sa imi pun pe spate unele 255/35/18. Care sunt riscurile sa am anvelope mai late pe spate decat pe fata sau dezavantajele acestora sau avantaje, adica poate creste consumul sau dereglarea ESP, ABS etc..

pai cel mai bine iarna este sa pui cat mai inguste ceva de genu 185/60/16 si nu vei avea probleme cu cat este mai ingust cu atat are aderenta mai buna


All times are GMT +2. The time now is 12:28.

- Copyright 2026 4Tuning