Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica VW (https://forum.4tuning.ro/322-zona-tehnica-vw.html)
-   -   pierde lichid si probleme amortizoare fata (https://forum.4tuning.ro/322-zona-tehnica-vw/348611-pierde-lichid-probleme-amortizoare.html)

me_maxis 02-12-12 20:23

pierde lichid si probleme amortizoare fata
 
salutare am nevoie de sfaturi imi pierde lichid pe la 2roti si nus ce sa fac sa schim etrierul sau se poate repara ceva le el? alta rugaminte ar fi sami dati un sfat in legatura cu suspensia fata fred ca e praf si nus ce sa fac so iau noua sau sh ca pe spate leam luat noi sisi acum am impresia cas vraiste si mai erau si monroe:(astekt sfaturi multumesc

Tudorache$ 04-12-12 13:16

Re: pierde lichid si probleme amortizoare fata
 
Curge pe la etrier sau pe la furtunas?
Amortizoare noi,le iei sh si in 2 sapt. is vraiste,defineste notiunea de ''vraiste''(in curbe simti ca pleaca spatele,la opriri,in mers etc.)

me_maxis 04-12-12 17:25

Re: pierde lichid si probleme amortizoare fata
 
Quote:

Originally Posted by Tudorache$ (Post 5273066)
Curge pe la etrier sau pe la furtunas?
Amortizoare noi,le iei sh si in 2 sapt. is vraiste,defineste notiunea de ''vraiste''(in curbe simti ca pleaca spatele,la opriri,in mers etc.)

sincer nu stiu cum sa definesc cert este ca daca trec peste o denivelare de limitare topaie ca dracu in curba parca nare stabilitate cam balanseaza etc

Tudorache$ 05-12-12 20:01

Re: pierde lichid si probleme amortizoare fata
 
daca topaie si spatele cand treci peste limitatoare,suspensie e gata...

me_maxis 05-12-12 20:32

Re: pierde lichid si probleme amortizoare fata
 
Quote:

Originally Posted by Tudorache$ (Post 5274859)
daca topaie si spatele cand treci peste limitatoare,suspensie e gata...

topaie ca dracu mor de ciuda ca alea erau noi numi dau seama ce sa intamplat ca eu nu am carat cu masina nimic :((


All times are GMT +2. The time now is 13:29.

- Copyright 2026 4Tuning