Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   VW Golf III GBR (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/348096-vw-golf-iii-gbr.html)

gbrheaton 29-11-12 12:46

VW Golf III GBR
 
8 Attachment(s)
Salut la toata lumea!

Dupa un mondeo mult iubit am ajuns la un golf 3 intr-o stare foarte buna!
Povestea incepe cam asa: cu toate ca iubeam la nebunie mondeo nu am mai putut face fata consumului....un vecin avea un golf 3 nemiscat de vreo 2 ani pe motivul ca pe langa golf mai avea alte 3 masini....in fine...mi-a vandut mie masina ptr ca stia ca sunt in stare sa intretin o masina, ideea era sa ajunga pe maini bune....

Este vorba de un golf 3 1.8 90cp benzina, interior recaro, volan sport, schimbator wrc, a/c, 4 geamuri electrice, oglinzi incalzite, alarma cu senzori de miscare, suspensie sport EIBACH, jante ATS cup, anvelope toyo t1, faruri si stopuri hella, telescoape la capota si o finala putin galagioasa.....

Am avut folie pe toate geamurile dar am dat-o jos ca am avut ceva probleme la RAR...

Cat despre consum pot spune ca papa in oras la mers normal undeva la 10% ....iar afara 7% ...

sOund 29-11-12 18:32

Re: vw golf III
 
Masina este destul de intretinuta iar motorul este unul foarte bun. Nu o sa ai probleme cu el. Cat mai multi km fara incidente!

westsideracer 29-11-12 19:00

Re: vw golf III
 
Se prezinta bine batranica! pune si tu ceva poze si din spate si eu ti'as sugera sa refaci jantele :)

gbrheaton 29-11-12 21:21

Re: vw golf III
 
6 Attachment(s)
jantele mai pot astepta....sunt altele care trebuie facute....2 bucsi pe fata, repartitorul de frana, geometria si stopuri pe spate tot hella

sOund 29-11-12 22:02

Re: vw golf III
 
Daca dai stopurile de pe ea le iau eu :D

Devu 29-11-12 22:16

Re: vw golf III
 
Frumoasa culoare, masina pare ingrijita. La primavara poate ii vopsesti jantele, alta culoare.

gbrheaton 30-11-12 11:33

Re: vw golf III
 
cand dau stopurile te anunt...

multumesc frumos....asta e si ideea sa ies din iarna si sa ma apuc de treaba ....pana atunci ma ocup doar de miciile detalii

Ruffy RUF 06-12-12 19:01

Re: vw golf III
 
Quote:

Originally Posted by gbrheaton (Post 5268024)
cand dau stopurile te anunt...

multumesc frumos....asta e si ideea sa ies din iarna si sa ma apuc de treaba ....pana atunci ma ocup doar de miciile detalii

Pacat de Mondeo dar asta este! bafta cu masina , are potential masina!!!


PS. Culoarea masini este exact aceeasi cu Lupo meu doar ca eu am bagat perla galbena!

gbrheaton 06-12-12 19:31

Re: vw golf III
 
multumesc ruffy.....sincer si acum plang dupa mondeo...dar asta e.....

blackjack 13-12-12 20:17

Re: vw golf III
 
frumos golf :) sa ai parte de el

gbrheaton 16-12-12 20:59

Re: vw golf III
 
multumesc :d

gbrheaton 17-12-12 20:58

Re: vw golf III
 
azi am schimbat placa cu contacte de la stopul din dreapta ptr ca cea veche era ruginita....maine ma apuc sa schimb si repartitorul de frana....


Ceva idei...?sau o atentionare atunci cand schimb repartitorul?

robertd 19-12-12 14:49

Re: vw golf III
 
Quote:

Originally Posted by gbrheaton (Post 5289005)
azi am schimbat placa cu contacte de la stopul din dreapta ptr ca cea veche era ruginita....maine ma apuc sa schimb si repartitorul de frana....


Ceva idei...?sau o atentionare atunci cand schimb repartitorul?

eu cand l-am schimbat pe al meu intai am curatat cu o perie de sarma noroi si ce mai era pe acolo am dat cu spray degripant l-am lasat cam 15 min sa isi faca efectul si am putut desface,...ai grija sa nu rupi:strici capul hexagon la vreo conducta in rest bafta cu masina

gbrheaton 19-12-12 18:21

Re: vw golf III
 
5 Attachment(s)
l-am schimbat dar foarte greu....taiat cu flexu :D

in rest....cateva poze de azi si cu cotiera montata

gbrheaton 15-01-13 21:13

Re: vw golf III
 
am pierdut intermediara pe drum :D

luni refacem traseu de tobe :D


All times are GMT +2. The time now is 11:33.

- Copyright 2024 4Tuning