Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   preschimbarea talonuli (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/34807-preschimbarea-talonuli.html)

bmwwill 03-03-07 17:51

preschimbarea talonuli
 
am inteles ca pana la data de 6 martie treb preschimbat talonul...altfel soferul prins cu talon vech primeste dosar penal...ne lamureste si pe noi cineva? cum se procedeaza,ce trebuie facut etc...:shock:

bano 03-03-07 21:36

Re: preschimbarea talonuli
 
din ce an e talonu daca e dupa 2000 nai treaba

CRY 03-03-07 21:36

Re: preschimbarea talonuli
 
se preschimba doar taloanele alea vechi nu astea roz... tre platita o taxa la ce de 30ron si restul se face la dactilografiile de la udriste

OltcitPower 03-03-07 22:31

Re: preschimbarea talonuli
 
taloanele vechi fiind alea tip 'carnet' nu?

bmwwill 04-03-07 01:28

Re: preschimbarea talonuli
 
talonul meu e din 2006...deci n-am nici o treaba nu?

Dani_E21 04-03-07 09:54

Re: preschimbarea talonuli
 
pana in ce an a fost talonu model vechi?
ca eu de ex am un talon din 1997 si altu din 2005 si sunt identice

OltcitPower 04-03-07 10:31

Re: preschimbarea talonuli
 
sau hai sa o luam altfel: ce are diferit noul talon, fata de cel vechi?

bano 04-03-07 11:46

Re: preschimbarea talonuli
 
puneti o poza cu talonele mai bine :)

heavystorm2005 04-03-07 17:38

Re: preschimbarea talonuli
 
am intrebat pe cineva si mia spus ca daca ai un talon roz inseamna ca e nou...si nu trebuie schimbat!

PH-04-WPD 11-03-07 01:19

Re: preschimbarea talonuli
 
erau poze la politie cand mi-am luat eu actele ca mi-am inmatriculat masina... si nu prea am vazut diferenta intre taloane... oricum .. eu il am din 2007.. ultima apartie :)))) sper sa n-am probleme....

banq 11-03-07 10:41

Re: preschimbarea talonuli
 
SE schimba taloanele emise sub 1997, a dat la tv . :)

hellker 11-03-07 17:29

Re: preschimbarea talonuli
 
Quote:

Originally Posted by banq (Post 791790)
SE schimba taloanele emise sub 1997, a dat la tv . :)

..un talon emis in iunie 1997 este inka valabil sau nu?


All times are GMT +2. The time now is 23:09.

- Copyright 2026 4Tuning