Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Pagani Zonda R (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/34791-pagani-zonda.html)

RoSonic 03-03-07 12:40

Pagani Zonda R
 
6 Attachment(s)
Pagani Zonda R
Zonda R are un motor realizat de Mercedes AMG ce dezvolta o putere 750 de cai la 8000rpm si dispune de un cuplu de 710nm. Cutia de viteze este una secventiala cu 6 trepte.
Pretul este de aproximativ 1.2 milioane de dolari.

Mai multe detalii in curand.

dan_m3 03-03-07 13:10

Re: Pagani Zonda R
 
interesant timpurile in hockenheim:

pagani zonda s: 1:11,8
pagani zonda f: 1:10,8
pagani zonda r: 1:09,8

deci pt ultima secunda aproximativ juma de million in plus;)

:rolleyes2

ceoby 03-03-07 13:31

Re: Pagani Zonda R
 
da pai o sa ii zic lu tati sa imi ia si mie una ...;)

Bobby boss 03-03-07 14:05

Re: Pagani Zonda R
 
e super tare masian are super lini eleronu ala e prea potrivit pe ea e jmechera rau

andreiu21ct 03-03-07 14:12

Re: Pagani Zonda R
 
cum se spune..performantele se vad pe circuit..iar din cate se pare dif sunt de 1 sec intre modele... ce-i drept r-ul arata super tare dar..pt jum de milion de $ in plus...:rolleyes2

THX-1 03-03-07 15:03

Re: Pagani Zonda R
 
Deja incep sa devina penibili constructori de supercaruri,acum incep sa se bata intre ei cine construieste o masina mai scumpa vad!,in curand o sa se spele cu ele pe cap!!:))......deh,asa se construieste renumele,cu preturi mari,cum a facut si ferrari.

SephirothO.o 03-03-07 16:33

Re: Pagani Zonda R
 
Nice...mult prea tare mashina:-) mai ales ca performantze

Tzus 03-03-07 16:44

Re: Pagani Zonda R
 
Supercar Suuuperpret...

AK-ZER 03-03-07 16:53

Re: Pagani Zonda R
 
parca e prea exagerata... sau poate e ceva in stilul fxx sau mc12 corse..shi deacolo shi pretul...totusi... la pagani totul era arta.. mai mult imi place varianta f... sa vdm poate imi schimb parerea cand o sa apara poze reale..poate nu e varinta finala..

Cobra_razvy7 03-03-07 16:56

Re: Pagani Zonda R
 
nu arata rau masina dar la banii astia mi-as lua un mercedes slr si l-as tuna atat de smecher incat ar murii lumea pe strada:D

solo24 03-03-07 17:05

Re: Pagani Zonda R
 
Quote:

Originally Posted by Cobra_razvy7 (Post 779164)
nu arata rau masina dar la banii astia mi-as lua un mercedes slr si l-as tuna atat de smecher incat ar murii lumea pe strada:D

da si ai putea sa vezi inca un slr langa u cam la fel dar alta culoare;)

-Caz- 03-03-07 17:29

Re: Pagani Zonda R
 
1.2 mil dolari... sa fim seriosi... sa dea cine are... si daca as avea 100 mil nu as da atat pe asta... de ce e asa scumpa??? ca 750cp gasesti si la 300mii doar de impresii

THX-1 03-03-07 19:08

Re: Pagani Zonda R
 
Quote:

Originally Posted by solo24 (Post 779176)
da si ai putea sa vezi inca un slr langa u cam la fel dar alta culoare;)

adevaru ca e plin de SLR-uri pe strada!..decand cu programul"rabla"...=))

Luigyy 03-03-07 19:48

Re: Pagani Zonda R
 
arata bine masina , dar tot un veyron e mai tare , parerea mea

ROSSI 46 03-03-07 21:31

Re: Pagani Zonda R
 
masinutza asta e data DRAQ


All times are GMT +2. The time now is 23:54.

- Copyright 2026 4Tuning